Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 109 of 224 FirstFirst ... 9 59 99 107 108 109 110 111 119 159 209 ... LastLast
Results 2,161 to 2,180 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #2161 SP
    Junior Member crinusandu's Avatar
    Mersi de impresii, cred ca efectul este mai mare atat fata de ceilalti cat si pentru posesor

  2. #2162 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by crinusandu View Post
    Ce sa spun....respect si spor la investitii. Parerea mea este sa iti deschizi un magazin on line de ECOFUMAT SH macar daca tot ai investit atat.


    Mercic de raspunsuri

    Dezvaluie-ne cea mai sigura sursa de Joey
    ti-am trimis pm..bafta

    ---------- Post added 09-01-2010 at 11:45 AM ----------

    Quote Originally Posted by Xaero View Post
    Salut, mi-am luat si eu o jucarie d-asta de 3 zile.. am cumparat-o cu titlul de dse510/joye510 acum observ ca e diferenta intre ele, orice ar fi important e ca nu am mai fumat tigari cu tutun de cand am luat-o, cum pot verifica de care este, am luat de pe Tigara electronica DSE510 - Tigara Electronica - tigara electrica, forum tigara electrica, tigari electronice, tigari electrice cu scuzele de rigoare pt link, chiar nu fac reclama. Daca nu este Joye de unde pot lua un Joye autentic? De unde pot lua lichid mai calitativ? Multumesc!

    LE: explicati-mi mai exact diferenta intre joye 510 si dse 510 ca am vazut fel de fel de poze cu ele si cam toate arata la fel.. unii zic ca ar avea piese interschimbabile (exista cuvantul? ) intre ele.. caz in care singura diferenta pe care o vad este atomizorul, bateria fiind la fel.
    scz de alae nu arata a lichide dekang autentice...iar cele originale dekang sunt si mai ieftine in alte parti..

  3. #2163 SP
    Banned Al_Pachino's Avatar
    decat sa fumezi toata ziua porcarii de tigarii cu miliarde de toxine in ele , si decat sa dai cate 10-15 lei/zi , mai bine iti cumperi o tigara electronica si ai rezolvat , in plus nici nu scoate fum doar abur...care nu prea este daunator pentru organism

  4. #2164 SP
    Junior Member crinusandu's Avatar
    Raspuns, mersi

  5. #2165 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by Al_Pachino View Post
    decat sa fumezi toata ziua porcarii de tigarii cu miliarde de toxine in ele , si decat sa dai cate 10-15 lei/zi , mai bine iti cumperi o tigara electronica si ai rezolvat , in plus nici nu scoate fum doar abur...care nu prea este daunator pentru organism
    adevarat graiesti..iti spune un pufaitor de aproape 2 ani

    ---------- Post added 09-01-2010 at 12:05 PM ----------

    Quote Originally Posted by crinusandu View Post
    Raspuns, mersi
    nu ai pt ce..e bine sa ne ajutam intre noi pufaitori/vaporizatori

  6. #2166 SP
    Senior Member tray's Avatar

  7. #2167 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Doamne apara-l sa nu aibe vreun shock !!!

  8. #2168 SP
    Junior Member CipDV's Avatar
    Quote Originally Posted by RaduRek View Post
    Doamnelor si Domnilor.... incepatori....nimic nu e bun de NIMIC in primi pasi daca nu ai ceva cunostinte de mecanofizicotehnica...eu am luat ca atare chestia asta in prima faza si topaiam tare fericit 2-3 zile ca ceva m-a facut sa imi inlocuiesc atat daunatorul viciu si urat mirositor...dupa care aceste chestii au inceput sa functioneze defectuos...ba bateriile, ba atomizorul....etc, deci bucuria a tinut fff putin, insa dorinta a depasit conditia financiara si am zis sa trecem la ceva mai performant (901) chiar de firma cumparat din diverse locuri....mda cu asta a tinut ceva mai mult bucuria...si investitia in consumabile evident....dupa cateva sute de ron cheltuite in 2-3 saptamani am zis sa punem capat si cu produsul acesta si sa incrcam altul numai sa nu ma intorc la tigari obijnuite...evident tinand forumul acesta sub observatie si comunicand cu cativa doctori de pe aici am trecut la 510 (noroc ca a fost Joey) si facea abur mult.... deasemenea nici acesta nu m-a convins cu fiabilitatea (doar bateriile originale automate care merg si azi fara probleme dupa 2 luni de utilizare) deci in concluzie si asta spun cu mare sustinere nu va asteptati la minuni din partea acestor produse sa functioneze bine mai mult de cateva zile indiferent de marca daca fumati inainte de a schimba metoda 1 pachet pe zi....asta deoarece materialele si tehnologia folosita sunt precare chiar si fenomenul de producere a aburului instant . Acum sunt happy pt ca timpul a lucrat in in favoarea obisnuintei cu noul viciu electronic si sentimentului ca fumatul obijnuit e groaznic de urat mirositor si mai ales daunator.
    RaduRek , Ai sintetizat perfect problemele tigarilor electronice. E pana la urma un gadget recent, tanar de la care asteptarile sunt foarte mari.
    Subscriu la tot ce ai afirmat si raman convins ca pana la urma o sa apara si un produs fiabil pe piata. Inca astept si experimentez la randul meu. Janty eGo e urmatorul targhet. O baterie de 600 mAh pe un atomizor de 510 ar face dreptate multora dintre noi. Arata si bine !

    In alta ordine de idei, passtrough de 510 cu baterie e bull****. Acumulatorul de 360 mAh care vine in el este puncrul slab alaturi de fiabilitatea butonului. In doua luni bateria s-a uzat complet si intrerupea automat in mijlocul primului abur (2V protectie ?!). Baterii nu se prea gasesc si oricum ansamblul e foarte fragil, firul-panglica fiind de proasta calitate.

    Am trecut pe passtrough de 901, direct pe usb la care i-am insurubat un adaptor spre 510. Merge excelent! -mica nota probabil subiectiva- aparent usb-urile care sunt direct pe placa de baza a pc-ului produc mai mult vapor (curent) decat cele de pe carcasa in fata!

  9. #2169 SP
    Junior Member ovy76's Avatar
    Sunt de acord in cu Cip in ceea ce priveste passtrough de dse901. Eu folosesc un 901 cu passtrough si bate chiar si 510 in vapori. E drept ca "bea" lichid la greu... dar are avantajul ca nu se termina bateria si ca baga aburi la greu.

    Am folosit si atomizoare pe duca, la passtrough. Rezultatele au fost foarte bune.

  10. #2170 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by ovy76 View Post
    Am folosit si atomizoare pe duca, la passtrough. Rezultatele au fost foarte bune.
    Confirm.

  11. #2171 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by CipDV View Post
    Am trecut pe passtrough de 901, direct pe usb la care i-am insurubat un adaptor spre 510. Merge excelent! -mica nota probabil subiectiva- aparent usb-urile care sunt direct pe placa de baza a pc-ului produc mai mult vapor (curent) decat cele de pe carcasa in fata!
    Recomand un HUB USB cu alimentare de minim 2A, atunci sa vezi ce poate cu adevarat

  12. #2172 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by MadDoc View Post
    Recomand un HUB USB cu alimentare de minim 2A, atunci sa vezi ce poate cu adevarat
    suna interesant...ceva poze sa vedem si noi?

  13. #2173 SP
    Member yoshy262's Avatar
    CipDV - am un passthru de 510... sa zic 4 luni, luat de la Eugen..
    De cind l-am luat e intepenit in portul usb din fata si merge de nu am treaba...

    E folosit minim 4-5 ore pe zi, nu am avut belele cu bateria sau firul..poate ai fost tu ghinionist sau produsul a fost cu bube.

  14. #2174 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by nicos1968 View Post
    suna interesant...ceva poze sa vedem si noi?
    Mai greu cu pozele dar un HUB usb cu alimentare bun (4 porturi a 500mA) are si un alimentator de 2A in pachet. Cand pufai insa nu-l folosesti si la altceva.

    Unul de 2A am ars cu un telefon la incarcat si o tigare... acum am unul de 5A ca era la oferta alimentatorul

  15. #2175 SP
    Junior Member CipDV's Avatar
    Gasit pe net: 5V / 2,1-2,5A - ..:: Magazin - Electronice de la A la Z ::..

    Alimentator in comutatie pentru aparate electronice .
    Tensiunea de iesire : 5V stabilizat . Curent maxim debitat : 2,5A Pret: lei 32.00

    Merita ? Cu 1 mufa mama USB pe fir sau in carcasa ??
    Pretul mi se pare foarte ok!

    ---------- Post added 13-01-2010 at 12:32 PM ----------

    Ar fi un alimentator folosit strict pt aburit via USB, 220V-Abur . Pt incarcare am transformatoare 220V-USB de 500 mAh

  16. #2176 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by CipDV View Post
    Gasit pe net: 5V / 2,1-2,5A - ..:: Magazin - Electronice de la A la Z ::..

    Alimentator in comutatie pentru aparate electronice .
    Tensiunea de iesire : 5V stabilizat . Curent maxim debitat : 2,5A Pret: lei 32.00

    Merita ? Cu 1 mufa mama USB pe fir sau in carcasa ??
    Pretul mi se pare foarte ok!

    ---------- Post added 13-01-2010 at 12:32 PM ----------

    Ar fi un alimentator folosit strict pt aburit via USB, 220V-Abur . Pt incarcare am transformatoare 220V-USB de 500 mAh
    multumesc

  17. #2177 SP
    Junior Member RaduRek's Avatar
    CipDv...Multumiri !...ma bucur ca vorbiesc pe limba noastra.....am multe de comentat in acest domeniu si evident pretul randamentul si fiabilitatea ar trebuii sa ne impresioneze in final....cum am spus am boala pe atomizoare....si chiar o sa le dovedesc...sigur am descoperit un material mai bun, dar inca sunt in faza de teste....oricum provoc toti doritorii de experimente la o discutie aici despre aceasta componenta....Despre baterii nu am mari comentarii sa fac eu ma descurc cu 2 baterii de 2400 mA, 2 de 900 mA...manuale evident cu buton improvizat si puse in diverse corpuri de exemplu rujuri de dama si mai nou in corpuri de lanterne cu leduri de pe tarabe....oricum liderul este un pachet din vechiile baterii defecte de 901..cam 8 bucati legate in paralel si unite cu scotch..asta pt ca sunt Li-Polimer...ei bine acestea functioneaza de la prima pana la ultima picatura de energie chiar si la -20 C.....celelalte fiind de tip LI-Ion energia maxima fiind disponibila doar un timp....mai am 4 incarcatoare de 901 de 200mA (cele pe USB) legate cate doua cu conectori USB mama pe incarcatoare de telefoane celulare de 1A (modelele mai vechi in comutatie) cam cu asta ma descurc in casa si la birou..pe afara cu 2 baterii normale de 501 automate si 2 medii de 901 manuale....tot timpul cand ies am la mine in borseta un incarcator rapid de 200mA pe USB, un adaptor priza cu iesire USB si un adaptor de masina tot cu iesire USB.

  18. #2178 SP
    Junior Member Nospheratu's Avatar

  19. #2179 SP
    Junior Member medhateez's Avatar
    Nospheratu .... thank you for the good news .... razboi intru cuvant.

  20. #2180 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Daca tigara electronica e un dispozitiv de distributie a nicotinei si nicotina e considerat drog usor
    si tigara electronica e considerata ilegata...atunci tigara normala de ce se vinde
    in magazin si nu e interzisa comercializarea ei?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 109 of 224 FirstFirst ... 9 59 99 107 108 109 110 111 119 159 209 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts