Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 224 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 59 99 149 ... LastLast
Results 961 to 980 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #961 SP
    G71
    Junior Member G71's Avatar
    pt fan club de PassThrough Cyberguys.com - Synchrotech 13 Port USB 2.0 Hub with AC Adapter USB-HUB-K13 . 13 porturi si 4 amperi

  2. #962 SP
    Member MadDoc's Avatar
    la 4 amperi nu-ti merg decat maxim 3 tigari daca nu are limitare /port.

  3. #963 SP
    Junior Member blueteam's Avatar
    Quote Originally Posted by daniella4 View Post
    Poti sa explici te rog ?
    filtrul juwel este aproape identic cu cel de la fluval, dar densitatea e ceva mai mica si lichidul curge mult mai bine. nu se arde, nu modifica absolut deloc gustul lichidului.

    mai mult de atit nu stiu ce sa va spun, decit ca eu le-am incercat pe amindoua si am ramas pe juwel...

    btw - nu exista juwel albastru decit burete eu vorbesc de vata minerala

    cutia e verde cu albastru si are 5 paduri inauntru - suficient pentru luni de zile...

    dupa cum v-am spus, ma aprovizionez de la Animax, pe Turda.

  4. #964 SP
    G71
    Junior Member G71's Avatar
    Quote Originally Posted by MadDoc View Post
    la 4 amperi nu-ti merg decat maxim 3 tigari daca nu are limitare /port.
    de acord. nu trebuie sa traga toti odata. se mai face si pauza.

  5. #965 SP
    Junior Member stavros77's Avatar
    Quote Originally Posted by blueteam View Post
    filtrul juwel este aproape identic cu cel de la fluval, dar densitatea e ceva mai mica si lichidul curge mult mai bine. nu se arde, nu modifica absolut deloc gustul lichidului.

    mai mult de atit nu stiu ce sa va spun, decit ca eu le-am incercat pe amindoua si am ramas pe juwel...

    btw - nu exista juwel albastru decit burete eu vorbesc de vata minerala

    cutia e verde cu albastru si are 5 paduri inauntru - suficient pentru luni de zile...

    dupa cum v-am spus, ma aprovizionez de la Animax, pe Turda.


    Pret 5,30 RON
    Attached Images Attached Images vata-de-filtrare-juwel-poly-pad-standard.jpg

  6. #966 SP
    G71
    Junior Member G71's Avatar
    Quote Originally Posted by blueteam View Post
    filtrul juwel este aproape identic cu cel de la fluval, dar densitatea e ceva mai mica si lichidul curge mult mai bine. nu se arde, nu modifica absolut deloc gustul lichidului.

    mai mult de atit nu stiu ce sa va spun, decit ca eu le-am incercat pe amindoua si am ramas pe juwel...

    btw - nu exista juwel albastru decit burete eu vorbesc de vata minerala

    cutia e verde cu albastru si are 5 paduri inauntru - suficient pentru luni de zile...

    dupa cum v-am spus, ma aprovizionez de la Animax, pe Turda.
    eu am Fluval burete. E mai bun decat vata originala. Nu am incercat vata Fluval sau Juvel. Momentan am provizii pentru luni bune.

  7. #967 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Bagati okiu shi pe situl asta: InnoVapor :: The Finest in Personal Vaporizers

  8. #968 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Cine din Bucuresti ma ajuta si pe mine sa-mi cumpar un incarcator de dse901 nou sau uzat dar functional ? Sa nu coste mai mult de 20 roni. Am facut cadou cuiva o tigara completa din setul meu si-am dat si incarcatorul... Dati-mi mesaj privat (PM) va rog. Nu este urgenta ca am Joye deocamdata. Multumesc!

  9. #969 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Ii multumesc lui MadDoc pe aceasta cale pentru ajutorul dat.

    Omul e un adevarat meserias si power box-ul facut de el functioneaza perfect.

    Acuma pot sa stau linistit, sa-mi vad de ale mele ...

    Am 5 zile de cind nu am mai pus tigara analog in gura si ma simt excelent.

    Bafta tuturor.

    PS - Pentru cei care au o senzatie ciudata in cosul pietului sau au arsuri la stomac de la ET.

    Totul e din cauza ca folositi E - liquid prea tare ... treceti pe ceva mai slab sau adaugati o aroma cu 0 nicotine ca sa fie mai slab.

  10. #970 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    ...treceti pe ceva mai slab sau adaugati o aroma cu 0 nicotine ca sa fie mai slab.
    Adica infuzie cu ceai, dupa cum zicea un bun amic... Pe mine nu ma vei convinge "Hardware"-ul tre' sa fie bun...

  11. #971 SP
    Member yoshy262's Avatar
    vladtheodor - nu ma intelege gresit.. eu nu incerc sa conving pe nimeni..ca nu vand asa ceva..
    Totul tine de vointa omului si de cum se simte el dupa ce foloseste asa ceva.. gresesc?

    Ideea era ca daca cineva foloseste E-liquid de 16-18 sau chiar 24 si-l rupe la plamani sau stomac cu acea senzatie de "arsura" sa treaca pe e-liquid de 12-14..asta am constatat pe pielea mea.

    Mai departe.. foaie verde si-un praz rece.

  12. #972 SP
    Member wolfydaniel's Avatar
    Eu recent am achizitionat e-liquid PV XXHight - French Pipe 3.6%
    O adevarata bomba , F. tare si puturoasa exact ca tutunul din pipa
    Super belea, si nu ma arde nimic, chiar imi prieste de minune, e calumea, trag mai putin acu ca ma satura f repede

  13. #973 SP
    Member MadDoc's Avatar
    eu fumam minim 1 pachet de marlboro rosu lung in aprilie, dar 2.4% (24mg) l-am simtit mult prea tare. La 3,6% o sa ajungi sa-ti faca rau ET-ul din cauza intoxicatiei cu nicotina

    Am 75 zile fara analoage si alternez intre lichid 0 si 6mg.
    Cele 1900 tigari pe care le-as fi fumat m-ar fi costat 760lei sau mai mult ca am inteles ca s-au mai scumpit...

  14. #974 SP
    G71
    Junior Member G71's Avatar
    Quote Originally Posted by MadDoc View Post
    eu fumam minim 1 pachet de marlboro rosu lung in aprilie, dar 2.4% (24mg) l-am simtit mult prea tare. La 3,6% o sa ajungi sa-ti faca rau ET-ul din cauza intoxicatiei cu nicotina

    Am 75 zile fara analoage si alternez intre lichid 0 si 6mg.
    Cele 1900 tigari pe care le-as fi fumat m-ar fi costat 760lei sau mai mult ca am inteles ca s-au mai scumpit...
    My name is ...
    137 zile fara si mai mult de 3000 evitate .
    Ma simt mult mai bine.

  15. #975 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Stie undeva unde pot gasi E-Liquid mentol medium sau low de buna calitate ( daca s-ar putea fara propilen glicol) ?

    Vreau sa-mi corup sotioara sa nu mai fumeze analog si sa treaca pe ET..

    Acuma are ceva e-liquid mentolat..dar.. nu prea se impaca cu el.

  16. #976 SP
    G71
    Junior Member G71's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    Stie undeva unde pot gasi E-Liquid mentol medium sau low de buna calitate ( daca s-ar putea fara propilen glicol) ?

    Vreau sa-mi corup sotioara sa nu mai fumeze analog si sa treaca pe ET..

    Acuma are ceva e-liquid mentolat..dar.. nu prea se impaca cu el.
    singurulu de care stiu e ecopure.

  17. #977 SP
    Junior Member daniella4's Avatar
    Quote Originally Posted by G71 View Post
    singurulu de care stiu e ecopure.
    Pana la urma propilen-glycolul e chiar atat de rau/daunator? Sau sunt restul aromelor incluse?

    Am achizitionat recent de pe okazii niste e-lichid de mere si cirese...si cred ca imi provoaca alergii. Un fel de basici pe gambe si genunchi, nu grave dar enervante si "mancatoare"; eu nici nu prea suport lotiunile antisolare si le-am folosit si pe astea, anyway, ceva ceva nu e ok cu lichidul asta
    ...deci nu sunt 100% sigura ca e de la acest lichid dar parca are si un gust cam ciudat.

    A mai patit cineva asa ceva?

  18. #978 SP
    G71
    Junior Member G71's Avatar
    Quote Originally Posted by daniella4 View Post
    Pana la urma propilen-glycolul e chiar atat de rau/daunator? Sau sunt restul aromelor incluse?

    Am achizitionat recent de pe okazii niste e-lichid de mere si cirese...si cred ca imi provoaca alergii. Un fel de basici pe gambe si genunchi, nu grave dar enervante si "mancatoare"; eu nici nu prea suport lotiunile antisolare si le-am folosit si pe astea, anyway, ceva ceva nu e ok cu lichidul asta
    ...deci nu sunt 100% sigura ca e de la acest lichid dar parca are si un gust cam ciudat.

    A mai patit cineva asa ceva?
    Incearca altceva. La mine era problema cu sangerare gingii si acnee. Sangerare a disparut imediat ce am trecut pe ecopure si acnea se reduce simtitor. Nu pot sa-mi dau seama din ce cauza dat fiind ca nu stiu similaritatile dintre lichide.
    Ieiri sera, deoarece nu este cine stie ce aroma, am adaugat in ecopure putin lichid cu aroma mai puternica (la 8ml am pus 9-10 picaturi lichid). Nu am avut probleme si surprinzator aroma ecopure a devenit mult mai puternica.
    Eu zic ca trebuie sa incerci alte lichide sau combinatii. Efectele trebuie sa dispara repede. Trebuie sa fii propriul cobai .

  19. #979 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by daniella4 View Post
    ...eu nici nu prea suport lotiunile antisolare si le-am folosit si pe astea, anyway, ceva ceva nu e ok cu lichidul asta
    Adica te-ai UNS cu ele !??? Wow, ce reactii or fi in interiorul corpului daca zici ca pe afara...



    Pe Joye510 sa merita sa arzi doar lichide amestecate cu menta altfel gustul este de fum. Oricum trebuie sa fie ceva intens amestecat 50/50% cu tobaco, marlboro, kent, camel sau strict menta. Eu am ras deja pe Joye doua sticlute mici de menta. As incerca si alte versiuni de atomizoare compatibile, oricum toate vin de la Joye, nu stiu daca merita investitia. De un incarcator dse901 ati auzit ? Nu vreau sa cumpar la pretul final "umflat" la 40 roni, asta doar ca reamintire. Multumecs !

  20. #980 SP
    Member wolfydaniel's Avatar
    Quote Originally Posted by daniella4 View Post
    Pana la urma propilen-glycolul e chiar atat de rau/daunator? Sau sunt restul aromelor incluse?
    Propylen Glycolul din e-liquid e clasificat ca cu reactii adverse 0. Asta am vazut in testele pe continutul e-liquid-ului
    Singura problema ar fi de la arome, dar nici aici nu sunt sigur ...
    Mie mi-au iesit pe buza de jos, in interior niste besicute albe. M-am inspaimantat bineinteles si m-am gandit ca lichidul cu compozitiile sale ar fi de vina, dar mi-a trecut repede. Neavand pe ce sa dau vina, pe care aroma de lichid, m-am gandit ca e de la partea igienica. Faptul ca nu folosesc o tabachera pt ET, il pun direct in buzunar, il mai dau si la colegi la "o tura/ posta", sau nu am dezifectat mustiucul mai des, sau faptul ca la RN4081 esti predispus la inghitire lichid (si asta poate si un efect negativ). Chestii de genul asta, de incepator, de experienta. Cum zicea si G71 Trebuie sa fii propriul cobai Acu vad ca nu mai am probleme defel, indiferent de aroma

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 224 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 59 99 149 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts