Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 123 of 752 FirstFirst ... 23 73 113 121 122 123 124 125 133 173 223 623 ... LastLast
Results 2,441 to 2,460 of 15028

Thread: SpamBox XL :>

  1. #2441 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    my point exactly ...ty

  2. #2442 SP
    Senior Member boga's Avatar
    I see dead people

  3. #2443 SP
    Member reborn2603's Avatar
    .level

  4. #2444 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Arata mai bine site-ul cu bulinutele verzi sub avatar decat cu lvl-ul si activitatea.

  5. #2445 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Grr. Genial. Am nevoie de cateva sfaturi de la cei patiti cu garantia.

    Laptopul meu are o problema cu bateria. Mai exact, nu se mai incarca mai mult de 50%. L-am dus in service acum 3 saptamani si mi s-a spus ca vai, le pare rau, dar bateria nu face obiectul garantiei. Ca asa e la toate service-urile de laptopuri. Am zis ok, comandati o baterie si o platesc eu. Mi s-a spus ca in 2 zile vine, altfel nu comandam. Au trecut 3 saptamani (pe langa acele doua zile) si cand am sunat astazi mi s-a spus ca mai am de asteptat 15 zile lucratoare. De atunci stau eu fara laptop... (de parca este necesar sa am laptopul in service pana vine bateria - refuza sa mi-l dea pana atunci)

    Sa zicem ca nu am problema cu faptul ca trebuie sa platesc singur bateria, din buzunar (desi mi se pare total deplasat si ilegal, ca sunt in garantie si mai am ceva timp). Ce vreau eu sa stiu este daca am cum sa ii fortez legal sa se miste mai repede...

    Thx.

    With love,
    Trickz
    Trickz, inainte sa te iei de ei... verifica te rog garantia... pentru ca intr-adevar, multe firme (producatori, nu vanzatori) dau garantie 2 ani la notebook, dar 6 luni la baterie (ca si consumabil). Garantia "obligatorie" de 2 ani la electronice din cate am inteles eu este de fapt de conformitate... deci nu prea poti sa o aplici. Intrebarea este... de ce Dzeu nu ti-ai luat tu o baterie de pe ebay, iti venea in cateva zile. Mai mult de-atat, iti luai o baterie mai puternica... si ramaneai si tu cu impresia ca ai facut un upgrade, nu un service
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Arata mai bine site-ul cu bulinutele verzi sub avatar decat cu lvl-ul si activitatea.
    Cum ziceam, bulinutele verzi nu prea mai aveau relevanta... Reputatia (asta insemnau acele bulinute), nu prea tinea cont de activity si de multe altele... Era chiar redundanta fata de numarul de posturi... Acum vedem, inca nu e totul batut in cuie...

  6. #2446 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cum ziceam, bulinutele verzi nu prea mai aveau relevanta... Reputatia (asta insemnau acele bulinute), nu prea tinea cont de activity si de multe altele... Era chiar redundanta fata de numarul de posturi... Acum vedem, inca nu e totul batut in cuie...
    Reputatia tine cont numai de Thanks-urile primite, nu are legatura cu numarul de posturi.

    Comparatie intre RonanN1 si RACHyyy: 10,289 - 762 posts ; 12,376 - 8,423 reputation.

  7. #2447 SP
    Admin MonkY's Avatar
    The User Reputation system allows your board members to leave comments about one anothers' posts, and thereby contribute to their overall 'reputation'.

    Using the User Reputation manager, you can create titles for a variety of reputation levels, so that users are given a reputation title when they reach a certain reputation level.

    User Reputation in its simplest form is a ranking of your user's benefit to your forum. Its basis comes from the opinions of all of your forum users that choose take part in it.

    Users gain and lose reputation based on how their posts are scored by other forum participants. Users with the ability to affect reputation, will either give or take aways points by approving or disapproving with a post's content.
    Lucrez acum la un sistem mai interesant... just give me a little time... ca e vorba de programare aici... lucru la care dupa 2 zile in care n-am dormit, e cam greu sa te gandesti...

  8. #2448 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Lucrez acum la un sistem mai interesant... just give me a little time... ca e vorba de programare aici... lucru la care dupa 2 zile in care n-am dormit, e cam greu sa te gandesti...
    get some sleep man... si asa esti 99.9% activ

  9. #2449 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    monkyy mai intai odihna dupa treaba

  10. #2450 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY
    Intrebarea este... de ce Dzeu nu ti-ai luat tu o baterie de pe ebay, iti venea in cateva zile. Mai mult de-atat, iti luai o baterie mai puternica... si ramaneai si tu cu impresia ca ai facut un upgrade, nu un service
    Mi.au zis ca in doua zile o am si pusa pe laptop, si laptopul acasa. Am zis ca daca au ei pe stoc sau ceva, super, ca pe online.ul romanesc nu am gasit nimic si din strainatate dura ceva timp... Dar imi ajungea de 3 ori de pe ebay, daca stiam ca or sa procedeze asa...

    Garantia pe baterie este de 6 luni, intr.adevar, dar imi expira acum, zilele astea.


    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

  11. #2451 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Lucrez acum la un sistem mai interesant... just give me a little time... ca e vorba de programare aici... lucru la care dupa 2 zile in care n-am dormit, e cam greu sa te gandesti...
    Asa MonkY , patratele .
    Pana diseara este gata ?
    Sunt nerabdator .

  12. #2452 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    asta de acu e chiar urat..

  13. #2453 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    proba

  14. #2454 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Mi.au zis ca in doua zile o am si pusa pe laptop, si laptopul acasa. Am zis ca daca au ei pe stoc sau ceva, super, ca pe online.ul romanesc nu am gasit nimic si din strainatate dura ceva timp... Dar imi ajungea de 3 ori de pe ebay, daca stiam ca or sa procedeze asa...

    Garantia pe baterie este de 6 luni, intr.adevar, dar imi expira acum, zilele astea.


    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk
    Vorbesti intai cu ei le ceri sa-ti deie laptop-ul inapoi ca de nu urmatoarea data cand te vad o sa fie cu protectia consumatorului sau o sa fie cu o citatie ca i-ai dat in judecata si a da daca iti dau un laptop verifici seria sa fie al tau. Daca nu se lasa, suni la protectia consumatorului, simplu, nu au nici un drept legal de a-ti retine laptop-ul, daca era vorba de garantie atunci poate statea treaba altfel dar asa nu, (poate vor sa-si faca niste bani de buzunar adica au trimis laptop-ul+bateria in garantie si iti cer sa platesti, o ipoteza, daca zici ca numa acuma cateva zile a expirat garantia pe baterie si laptop-ul este la ei de 3 saptamani).

  15. #2455 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Nu-i rau. Macar avem din nou patratele

  16. #2456 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Numa ce am venit de la scoala si imi place ce vad

    Noul design e foarte uber

  17. #2457 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Garantia imi expira pe 14. am vbit acum cu cineva la tel si isi cer scuze. Imi repara pe garantie si imi iau lap azi, bateria ma suna ei cand sa o iau.

    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

  18. #2458 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    asa da monky mult mai bine decat culorile alea scoase din tipar.

  19. #2459 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Toata lumea se plange ca e plin forumul de trolli, ca forumul nu mai este cum era mai demult ca nu stiu ce, ca nu stiu cum, dar nici un admin nu ar bana trolli aia retardati de care se plange lumea.
    Nu stiu cum dracu vine asta.

    Cu reportul m am lamurit cum sta treaba. Ca dau report, ca nu dau report e tot aia. Cel putin asa mi se pare.

  20. #2460 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Toata lumea se plange ca e plin forumul de trolli, ca forumul nu mai este cum era mai demult ca nu stiu ce, ca nu stiu cum, dar nici un admin nu ar bana trolli aia retardati de care se plange lumea.
    Nu stiu cum dracu vine asta.

    Cu reportul m am lamurit cum sta treaba. Ca dau report, ca nu dau report e tot aia. Cel putin asa mi se pare.
    Ti se pare. Nu am nici macar un singur report post de la tine... si m-am uitat pe ultimele 2 luni...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Spambox XXL By Graft in forum Offtopic
    Replies: 10182 Last Post: 21-05-2024, 18:12
  2. SpamBox Reloaded :P By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 10005 Last Post: 13-07-2010, 14:21
  3. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts