Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 233 of 251 FirstFirst ... 133 183 223 231 232 233 234 235 243 ... LastLast
Results 4,641 to 4,660 of 5003

Thread: Ce ma enerveaza (acum)

  1. #4641 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    ON: Ma enerveaza ca saptamana viitoare am: 1 eseu, 1 proiect, 2 colocvii de laborator, 3 examene. Si asta doar Marti, Miercuri si Joi. Licenta nici n-o mai pun la socoteala. Unde e baiatul ala care vrea sa se angajeze cu liceul? Uite prin ce rahat tre' sa treci.

  2. #4642 SP
    Banned Templier's Avatar
    Bafta

  3. #4643 SP
    Member iUser's Avatar
    Ma enerveaza gandul ca in orasul meu va iesi acelasi primar, pot pune pariu... Si fiind acelasi primar de vreo 5 mandate, nu exista nici un contracandidat serios pentru el. Mai sunt cativa batranei si unul mai tanar pe care il bate limba romana, se vede ca nu ii face altcineva campania. Ma enerveaza si mai rau cum concetatenii mei pun, din 4 in 4 ani, botul la aceleasi minciuni si nu vor sa observe ca de 2 mandate nu s-a mai schimbat nimic in oras (asta daca nu includem bordurile, panselutele, trandafirii si cateva locuri de parcare ce blocheaza vizibilitatea la trecerile de pietoni).

  4. #4644 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Pireu? Serios? Ce-i drept, nu m-am documentat, dar suna atat de "peasant" . PIREU OMG
    Piure e varianta corecta, nu pireu. Exprimat gresit.
    De ce in notificarea de la tapatalk imi scrie ceva si cand intru e altceva?
    Era ceva de genul: Pireu varianta corecta?

  5. #4645 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am editat. Mi-am dat seama dupa ce am postat ca vorbeai despre "piure" ca ar fi varianta corecta, dar cu toate astea socul meu ramasese, nu am auzit pe nimeni spunand "pireu"

  6. #4646 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Inseamna ca n-ai prea avut colegi din provincie la facultate, mai ales prin Ardeal se spune asa.

  7. #4647 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Quote Originally Posted by iUser View Post
    Ma enerveaza gandul ca in orasul meu va iesi acelasi primar, pot pune pariu... Si fiind acelasi primar de vreo 5 mandate, nu exista nici un contracandidat serios pentru el. Mai sunt cativa batranei si unul mai tanar pe care il bate limba romana, se vede ca nu ii face altcineva campania. Ma enerveaza si mai rau cum concetatenii mei pun, din 4 in 4 ani, botul la aceleasi minciuni si nu vor sa observe ca de 2 mandate nu s-a mai schimbat nimic in oras (asta daca nu includem bordurile, panselutele, trandafirii si cateva locuri de parcare ce blocheaza vizibilitatea la trecerile de pietoni).
    Ce pot face contracandidatii pentru a fi mai buni decat cel de acum? Si fara cunoscutele furaciuni directe ori indirecte.
    Si, in acelasi timp, ce pot face locuitorii pentru a nu mai pune botul la aceleasi minciuni?
    Poate mai multi oameni (nu neaparat tineri) cu initiativa se pot coaliza si in timp vor reusi sa schimbe starea de fapt curenta.

  8. #4648 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Inseamna ca n-ai prea avut colegi din provincie la facultate, mai ales prin Ardeal se spune asa.
    Am avut, chiar din Ardeal unul. Si cand mergeam la cantina spunea piure . Probabil o fi fost "bucurestinizat", asa cum se intampla adesea

  9. #4649 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Eu aud foarte des "pireu" in loc de piure. Probabil nu ma invart prin anturajele care trebuie
    On: ma enerveaza oamenii care folosesc cuvantul "pireu".

  10. #4650 SP
    Member andreiaka's Avatar

    Ce ma enerveaza (acum)

    Ma dispera ca nu găsesc Deadpool pt X1 nicăieri si normal la un preț bun

  11. #4651 SP
    Member enemigo's Avatar
    Faq, habar n-aveam ca e "piure" si nu "pireu". Eu tot "pireu" ii spuneam. Prin Timisoara marea parte cred ca-i spunem asa.

  12. #4652 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De ce nu-l iei digital ? A fost la Deals with Gold saptamana trecuta.

  13. #4653 SP
    Member andreiaka's Avatar

    Ce ma enerveaza (acum)

    Nu cumpar digitale

  14. #4654 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...si eu sunt la fel, dar era un pret destul de bunicel.

  15. #4655 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Faptul ca unii vor sa isi vanda produsul fara sa iasa din scara de bloc.

  16. #4656 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Ca Call of Duty Black Ops 3 pe PS3 nu are single player campaign! Mofu!

  17. #4657 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu stiu daca ma enerveaza, da nu inteleg ideea de "next-gen". XOne si PS4 nu sunt current-gen?

  18. #4658 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    În toamnă o să fie old gen

  19. #4659 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    Eu aud foarte des "pireu" in loc de piure. Probabil nu ma invart prin anturajele care trebuie
    On: ma enerveaza oamenii care folosesc cuvantul "pireu".
    Vezi ca "pireu" e corect, e versiunea romaneasca pentru frantuzescul "purèe", nu e nici macar regionalism sau arhaism. Sigur, e corecta alternativa "piure" si multi o prefera, dar asta-i altceva...

  20. #4660 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Gasesc foarte tampiti termenii astia derivati dintr-o limba straina si adaptati la limba noastra. Numai in sport cati auzi, ofsaid, ghem, sa nu mai spun de foarte-absurdul "mare şlem". Poate ma lamureste si pe mine cineva de ce i se spune şlem.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 233 of 251 FirstFirst ... 133 183 223 231 232 233 234 235 243 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci -> Acum! By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 10786 Last Post: 05-05-2024, 11:59
  2. Ce te joci acum - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 176 Last Post: 04-04-2023, 11:34
  3. Ce ma bucura (acum) By HoTSaucE in forum Offtopic
    Replies: 1190 Last Post: 08-02-2019, 15:58
  4. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  5. Ce iti place (acum) ! By mariuck in forum Offtopic
    Replies: 55 Last Post: 29-01-2010, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts