Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 243 of 251 FirstFirst ... 143 193 233 241 242 243 244 245 ... LastLast
Results 4,841 to 4,860 of 5003

Thread: Ce ma enerveaza (acum)

  1. #4841 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Ma enerveaza ca jocurile video au devenit "experiente" in loc sa fie fun.

    Ma enerveaza ca generatia asta este alcatuita doar din remaster-uri, remaster-uri 4k la remaster-uri si jocuri care sunt foarte neinspirate.

  2. #4842 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Experiente au fost mereu.

  3. #4843 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Experiente au fost mereu.
    Nu cred ca ai inteles ce vreau sa zic. Acum totu e imersiv si atmosferic, asta e cheia succesului unui joc modern. Povestea e si ea mai presus de gameplay, cel putin in ultimii ani. Nu era cazul in 80, 90 sau 2000.

  4. #4844 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Asta pentru ca lumea a evoluat. În anii 80/90/2000 jocurile erau încă la început, se descopereau tot felul de mecanici si genuri de joc, făceai x si y pentru prima oara. Dar cu cât se găseau mai multe tipuri si flavour-uri de gameplay, cu atât devenea din ce în ce mai greu sa vii cu ceva nou.

    Hence, au început să tragă tare din perspectiva story-ului si a imersivitatii ca sa placa lumii. Dar asta nu înseamnă că au dispărut jocurile cu gameplay pur, doar ca majoritatea ălora sunt indie-uri.

  5. #4845 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Asta pentru ca lumea a evoluat. În anii 80/90/2000 jocurile erau încă la început, se descopereau tot felul de mecanici si genuri de joc, făceai x si y pentru prima oara. Dar cu cât se găseau mai multe tipuri si flavour-uri de gameplay, cu atât devenea din ce în ce mai greu sa vii cu ceva nou.

    Hence, au început să tragă tare din perspectiva story-ului si a imersivitatii ca sa placa lumii. Dar asta nu înseamnă că au dispărut jocurile cu gameplay pur, doar ca majoritatea ălora sunt indie-uri.
    E corect ce spui dar eu n-as zice ca a evoluat. Pur si simplu a mers in directia curenta si de-aia pe mine ma enerveaza asta. Ca putea sa mearga spre inovatie concreta dar eu tot ce vad e grafica, imersiune si gameplay cat mai simplist.

    Referitor la indies cu gameplay pur, imi cam vine sa rad. Din tot ce a iesit si am jucat, nu m-a dat nimic pe spate. Concret, prefer sa joc Viewtiful Joe sau Castlevania 4 in loc de Shovel Knight sau Axiom Verge.

  6. #4846 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Stii cum e aia, less is more. Sahul de exemplu e cel mai simplu joc de pe Pamant, dar si cel mai dificil in acelasi timp, fix din cauza gameplay-ului "easy to learn, hard to master". Doar pentru ca un joc are mecanici simple, nu inseamna ca sta prost pe partea de gameplay (vezi jocurile Souls).

  7. #4847 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Faptul ca nu gasesc un articol decent despre Ps4Pro, doar articole scrise sa genereze drama.

  8. #4848 SP
    Member clovnusor's Avatar
    S-a zis cu decenta bro. Traim in lumea intrigii

  9. #4849 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Faptul ca nu gasesc un articol decent despre Ps4Pro, doar articole scrise sa genereze drama.
    O sa avem review pe forum pana in weekend

  10. #4850 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    ^ciudat, inca nu mi-ati trimis consola ca sa ma apuc de review.

  11. #4851 SP
    Member shaqkers's Avatar



  12. #4852 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Pacat ca aceste promotii ajung la astfel de oameni, urasc bisnita. Am avut si eu ocazia sa iau unul de dimineata, dar am zis ca am deja PS4 si nu-mi foloseste asa ca sa-l prinda altul care are nevoie, dar se pare ca-l prind numai bisnitarii
    Si ca sa nu fiu OFF: Planurile celor din comisia de la INM de a mai baga 2 materii la admitere

  13. #4853 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Unde ai auzit chestiunea legata de noile materii la INM si despre ce e vorba? (administrativ si organizare judiciara?)

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  14. #4854 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Pe bloguri de judecatori si era o stire pe juridice.ro parca (n-am dat prea mare importanta sursei, am fost lovit direct de aceasta stire ). Stiu ca s-a discutat acu 2 ani de chestiunea aceasta si ca se gandeau sa bage treptat cate una, doua materii in plus (stiu ca era vorba si de comercial, pe langa adm. si organizare), anul asta fiind primul an in care s-ar baga materii noi (asa imi amintesc ca citisem), dar ramane sa vedem dupa minuta din februarie (parca).

  15. #4855 SP
    Banned Templier's Avatar
    Ma enerveaza ca am stat 1 ora pe scaun la frizerie ca sa fiu tuns

  16. #4856 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Lumia 640 LTE! Asta ma enverveaza!

    Pe cat de mult ma impresionat la inceput acest telefon pe atat de mult (daca nu chiar si mai mult) il urasc acuma.

    La inceput totul a fost super, windows-ul 8.1 care a fost preinstalat pe telefon mergea superb, cateva luni nu am avut nici o problema de instabilitate, dar din pacate mai ales cu trecerea timpului m-am simtit limitat de aplicatii, mai ales ca nu aveam un browser decent pentru internet. Am decis sa fac update la windows 10 pentru a avea acces la mai multe aplicatii, si de atunci a inceput distractia, windows 10 pe telefon a fost:

    -mai prost optimizat
    -instabil fata de ce am avut inainte
    -nu pot spune ca m-a impresionat selectia de aplicatii (browser-ele web tot oribile au fost).

    Asa ca am vrut sa ma intorc la 8.1 sa am macar parte de experienta anterioara, si ghici ce ? Acum sa dus pe apa sambetei si asta, optimizarea in continuare este mai buna, dar are probleme cu stabilitatea, si sincronizarea datelor, indiferent de cate factory reset-uri si re-soft-ari am incercat; sa stricat si incarcatorul; si mi-a mai stricat si 3 perechi de casti...

    MICROSOFT VA PUTETI BAGA TELEFONUL IN **** pana va iese pe gura! Am pierdut o jumatate de zi cu el azi... Nu recomand si nu mai cumpar in veci telefon MS, de asta sunt sigur!

    PS: abia astept sa-mi vina de la digi noul telefon pe android, intre timp mai bine folosesc un jaf de lenovo A328 decat sa ma mai ating de lumia.

  17. #4857 SP
    Member sahara's Avatar
    Ca m-am intors din concediu si acuma nu mai am chef sa ma joc

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  18. #4858 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ma enerveaza ENEL-ul ma-sii, ca una doua intrerupe curentul. De-abia astept sa-mi pun fotovoltaice, sa le tai eu cablul de tot. Cand or incepe si ei sa-si dea seama ca nu mai pot lua salariile alea de mii de euro, poate s-or destepta si or face si ceva la infrastructura...

  19. #4859 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ma enerveaza tara asta si cu sindromul ei Stockholm. Vai si-amar.

  20. #4860 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ma enerveaza tara asta si cu sindromul ei Stockholm. Vai si-amar.
    Dogmatic. Nu detaliezi?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 243 of 251 FirstFirst ... 143 193 233 241 242 243 244 245 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci -> Acum! By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 10786 Last Post: 05-05-2024, 11:59
  2. Ce te joci acum - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 176 Last Post: 04-04-2023, 11:34
  3. Ce ma bucura (acum) By HoTSaucE in forum Offtopic
    Replies: 1190 Last Post: 08-02-2019, 15:58
  4. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  5. Ce iti place (acum) ! By mariuck in forum Offtopic
    Replies: 55 Last Post: 29-01-2010, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts