Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 28 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 543

Thread: Crysis 2

  1. #241 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    cam multe batai de cap cu grafica din Crysis 2 niciun post din acest thread nu are ca subiect detalii despre gameplay, storyline, multiplayer si de ce nu sunetele din joc. imo sunt cele mai importante aspecte ale unui joc. ce ma intereseaza pe mine ca pe un PC jocul ruleaza la very high, iar pe o consola sub Low? banuiesc ca nici pe console nu arata rau, nu e Killzone 3, dar nici jocul cu cea mai slaba grafica de pe consolele current-gen.

    hai ca incep eu: The Story of Crysis 2 - PC Feature at IGN
    Fiction author Richard Morgan (Altered Carbon, The Steel Remains) has been working on the story of Crysis 2. We had a chance to ask a few questions via email to find out what's going on with the shooter sequel and how to write for video games.

  2. #242 SP
    Banned nurv's Avatar
    Scuze de offtopic, Daniele, dar acum te inteleg, crede-ma ca te inteleg:

    Crysis 2 - Page 86 - Computer Games Forum

    Oh, da.

  3. #243 SP
    Member AVoF's Avatar
    [url]

  4. #244 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Story-ul fata de primul mi se pare slab. La fel si mediul unde te afli, era mult mai interesant in jungla luptandu-te cu nord-koreeni si cu extraterestrii care ingheata, aici absolut totul e diferit. Nu mai e acelasi suspans din jocul trecut, hell, nici macar personajul cu care joci nu mai e Nomad, esti cu un lache care nici macar nu vorbeste. Tot primul ramane mai aproape de inima...

  5. #245 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Daca aveti de gand sa cumparati Crysis 2, va puteti pregati de acum pentru DLC Map Packs pe bani, deja au fost pregatite pentru viitor (au fost descoperite in acel leak..)
    Prin DLC in trecut, intelegeam content facut dupa ce jocul a fost lansat, continut aditional care mai adauga ceva jocului. Dar jocul nici nu a fost lansat, si ei au deja DLC-ul pregatit in avans ? That's bull****
    Attached Images Attached Images crysis2dlc.jpg dlc2.jpg

  6. #246 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by Max View Post
    Daca aveti de gand sa cumparati Crysis 2, va puteti pregati de acum pentru DLC Map Packs pe bani, deja au fost pregatite pentru viitor (au fost descoperite in acel leak..)
    Prin DLC in trecut, intelegeam content facut dupa ce jocul a fost lansat, continut aditional care mai adauga ceva jocului. Dar jocul nici nu a fost lansat, si ei au deja DLC-ul pregatit in avans ? That's bull****
    Dar de mult se lucreaza la DLC in paralel cu developmentul la jocuri. Nici macar nu se mai chinuie developerii sa ascunda faptul ca bucata cutare din joc nu a fost gandita DUPA ce jocul a fost finalizat. Pur si simplu se face la final un calcul: ce lasam in jocul principal, ce dam la o parte, sa vindem separat?

    Mi se parea mult mai ok inainte, aparea jocul, developerii lasau o anumita perioada intre lansare si anuntarea DLC-urilor si toata lumea era multumita. Acum e graba mare, nu mai au rabdare sa mai lase vreo pauza dupa lansare. E si normal ca multi sa ii acuze ca DLC-urile nu-s decat bucati din jocul original, scoase separat la vanzare, pentru ceva extra cash.

  7. #247 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar

  8. #248 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Ceva footage cu PS3 gameplay? Cine se ocupa de portare pe PS3? Merita oare?

  9. #249 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    Ceva footage cu PS3 gameplay? Cine se ocupa de portare pe PS3? Merita oare?
    cica.. Ps3 Crysis Two Up and Running, Looks Solid | Gameolosophy

    If you are still worried about the PS3 version of Crysis 2 looking like a mess on your system then fear not. A member on the forums of Gametrailers.com has recently posted what he believes is the �PS3″ config up and running.

    �I finally got the ps3 config to work thanks to sortiz4 and recorded gameplay with it(at 1280�720 resolution). Looks pretty much identical to the 360 version. The only thing missing from the ps3 config is the �r_ConditionalRendering = 2″ command, which causes the game to crash if enabled. I�ve also encountered some buggy shadows. Other than that everything seems to be fine.�


  10. #250 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Multiplayer Crysis 2 PS3 demo confirmed | N4G

    A new Crysis 2 video has confirmed a PlayStation 3 multiplayer demo will launch

  11. #251 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    First Crysis 2 PS3 Footage


  12. #252 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Gameplay-ul nu-i facut pe Ps3. Da la 4:33.

  13. #253 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Quote Originally Posted by RazvyLord View Post
    Gameplay-ul nu-i facut pe Ps3. Da la 4:33.
    E pe PC cu setarile de pe PS3

  14. #254 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    E pe PC cu setarile de pe PS3
    Si cu "press LT" cum ramane?

  15. #255 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Si cu "press LT" cum ramane?
    Persoana care il juca,il juca pe un controller de xbox.

  16. #256 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    E beta, nu are interfata de PS3 inca.

  17. #257 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate� View Post
    Persoana care il juca,il juca pe un controller de xbox.
    Nu stiam ca automat iti apare interfata de xbox cand joci ceva pe PC cu controller de XBOX, de asta ziceam.

  18. #258 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Nu stiam ca automat iti apare interfata de xbox cand joci ceva pe PC cu controller de XBOX, de asta ziceam.
    Apare daca jocul are suport oficial ptr controlerul de xbox 360. Sunt curios sa vad si eu cum arata si cum ruleaza pe PS3. Crytek sa laudau ca pe PS3 vom avea framerate mai bun.

    Grafic, jocul arata ok pe xbox 360, nimic deosebit, nu e nu stiu cat de grozava grafica, dar nici foarte proasta. Functionala. Crysis nu este nimic altceva decat o demonstratie tehnologica. Vreti sa savurati grafica din Crysis, mergeti pe un PC cu gtx 580 si i930. L-am vazut pe configuratia aia si arata splendid, mult peste versiunea de consola.

    Nu cred ca in afara de grafica spectaculoasa pe PC mai e ceva de capu lui. Ma indoiesc ca o sa dea pe cineva pe spate gameplay-ul, story-ul si fun-ul din Crysis 2. Crysis 2 e genul de joc la care grafica face toti banii [grafica atmosfera detaliile] spre diferenta de Motorstorm care are o grafica muuuult mai modesta dar e infinit mai distractiv.

    Jocuri gen Uncharted 2 si Killzone 3 au fost / sunt cumparate si jucate peste 70% pentru aspectul grafic deosebit, nebunia de culori de pe ecran si detaliile deosebite ale mediului inconjurator.

    La modul general, sunt jocuri la care grafica este functionala, ele fiind foarte fun prin natura lor si sunt jocuri la care grafica contribuie in masura foarte mare la feeling-ul general al jocului. Crysis face partea din a doua categorie. Daca Killzone 3 ar avea o grafica prafuita si modesta nu l-ar cumpara nici un sfert din populatie.

    LE: Cred ca Crysis face parte din a treia categorie: jocuri care daca nu ar avea grafica de sa te rupa la retina nu le-ar juca nici draq'. Marturisesc ca am folosit Crysis 1 si Warhead pe post de benchmark-uri, a fost unul din cele mai plictisitoare jocuri pe care le-am jucat. Si din cate vad prin trailere, in afara de supe grafica si atmosfera aia apocaliptica, in afara de a impusca roboti nu faci nimic... sau nu inteleg eu unde e fun-u in toata treaba asta.

  19. #259 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    A aparut demo-ul pentru PC. Il puteti gasiti aici.

  20. #260 SP
    Banned nurv's Avatar
    Azi apare si pe Live.

    http://www.joystiq.com/2011/02/25/cr...60-on-march-1/

    We already knew the Crysis 2 demo was destined for the PC on March 1 (and the PS3 sometime "soon"), but EA confirms today that it'll also be returning to the Xbox 360. The multiplayer demo, for those who didn't get a chance to try it out on the Xbox 360, features two maps and two different game modes: "Pier 17" and "Skyline" are a dilapidated dock and series of NYC rooftops, respectively, while Team Instant Action is your standard team deathmatch variant and Team Crash Site is an objective-based mode where players must find and capture designated areas for points.
    Eu vreau sa vad versiunea de PS3... stie cineva cand rasufla si aia pe PSN?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 28 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Crysis 3 By Nash in forum Console Club
    Replies: 190 Last Post: 07-06-2013, 16:24
  2. Replies: 0 Last Post: 13-12-2012, 12:02
  3. Crysis 2 va fi 3D ! By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 31-05-2010, 09:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts