Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 58 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 ... LastLast
Results 501 to 520 of 1159

Thread: Mafia II

  1. #501 SP
    Member adin33's Avatar
    Texturile la iarba la varianta de ps3 arata mai rau ca pe ps2. Nu exista deloc iarba? Au facut curatenia de primavara si au tuns gazonul din radacina. Eu zic ca-i prea mare diferenta, unii au iarba altii nu. Atmosfera in schimb este fenomenala.

  2. #502 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by adin33 View Post
    Texturile la iarba la varianta de ps3 arata mai rau ca pe ps2. Nu exista deloc iarba? Au facut curatenia de primavara si au tuns gazonul din radacina. Eu zic ca-i prea mare diferenta, unii au iarba altii nu. Atmosfera in schimb este fenomenala.

    Deoarece pe PS3 e toamna. 2K au confirmat ca actiunea se petrece in anotimpuri diferite pe cele 2 platforme: icsbocs si pesetrei. Pe pisi e primavara nebuna.

  3. #503 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Tocmai ce l'am jucat si eu pe play station, e bun jocul
    + muzica
    + atmosfera
    + nu e ca la GTA unde primeai la gloante in tine si tot nu mureai
    + politia
    + masinile si faptul ca le poti modifica
    + harta (mica dar frumoasa)
    + armele
    + magazinul de haine

    - nu imi place tinta
    - R2/L2
    E un must have imo.

  4. #504 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Stau si ma intreb ce naiba cauta niste copii de 13-15 ani sa vorbeasca despre un joc de magnitudinea lui Mafia ca are grafica in nu stiu ce fel, insa care nu au nici cea mai mica idee despre termeni ca story, gameplay, feeling si/sau sunet.

    Haideti sa va spun ceva, cand multi dintre noi de pe aici jucam jocuri pe 8 sau 16 biti voi nici macar nu erati in faza de "proiect", iar acele jocuri va pot garanta ca sunt fascinante si dezvolta putin si creierul ala care la multi dintre voi vad ca a ramas in stadiul de organ atrofiat .

  5. #505 SP
    Max
    Member Max's Avatar

  6. #506 SP
    Senior Member tray's Avatar
    M-a captivat demoul (si asta vine de la cineva care nu suporta gta4 si rdr)

  7. #507 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Am luat ieri demo-ul de pe Steam si prima si cea mai puternica impresie a fost o dezamagire totala la grafica... jocul nu arata nici pe departe cum i se facea reclama (desi nu asta ma mira, ci ca e asa mare diferenta). Animatiile personajelor mai ales mi s-au parut foarte rigide si nenaturale. Macar cerintele hardware sunt rezonabile.

    Apropo, versiunea de PhysX care vine cu jocul e foarte prost optimizata, daca luati o versiune mai noua de pe net (de pe siteul Nvidia), sau reinstalati softul de PhysX o sa mearga mult mai bine:

    "It works, yes. But the new Physx version that comes with the game destroys the Physx performance completely."
    "Try uninstalling the PhysX package and then reinstall it again (the file is in Mafia II Demo directory, under Steamapps). It worked for me.
    Now PhysX is on GPU."
    (Guru3D forums)

    Si inainte sa sariti unii dintre voi cu parul, am jucat primul Mafia la vremea lui si am stat vreo luna la el, a fost un joc deosebit si mi-a placut foarte mult. Sunt dispus sa-i iert cele de mai sus la Mafia II daca povestea se va inalta macar la nivelul primei parti, din punctul meu de vedere o poveste buna poate salva aproape orice joc.

  8. #508 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    eu nu va inteleg de ce v-ati ataca daca unu sau altu zice ca e mai bun jocul pe o platforma sau alta.

    ati produs voi jocul respectiv sau incasati dividente de pe urma actiunilor companiei respective? chestia asta cu fanboy pt o anumita platforma merge pana la o varsta, una pe care cred ca ati depasit-o demult!
    pana la urma fiecare cumpara varianta pe care o doreste.

    si nu e vorba numai de jocul si de topicul asta... ci peste tot pe unde apar astfel de specimene.
    Eu nu am vazut pana acum niciun fanboy, erau niste constatari de bun-simt, reale de altfel si nu cred ca cineva a exagerat cu ceva. Nu cred ca cineva a atacat jocul in sine in vreun fel, toti am zis ca e un joc bun, cel putin din ce reiese din demo. In ceea ce priveste atacurile unor nesimtiti, aici ai dreptate, insa eu prefer sa raspund primatei printr-un pm cand vad ca bunul-simt si educatia ii sunt straine.

  9. #509 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    nu-mi place la politie, ca la un acident normal, cu masina, daca este prin zona zice "hit and run" si incep sa vina ca disperatii spre tine, intra si cu masina in tine. sunt destul de disperati.

  10. #510 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Am pus si eu demo in sfarsit pe xbox. It`s beautifull!!!!!!!!!!!!!!

  11. #511 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Faza cu iarba pe PS3 e ridicola. Macar avem DLC free.

  12. #512 SP
    Member adin33's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Faza cu iarba pe PS3 e ridicola. Macar avem DLC free.
    Poate o sa avem iarba in varianta full.

  13. #513 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Eu nu am vazut pana acum niciun fanboy, erau niste constatari de bun-simt, reale de altfel si nu cred ca cineva a exagerat cu ceva. Nu cred ca cineva a atacat jocul in sine in vreun fel, toti am zis ca e un joc bun, cel putin din ce reiese din demo. In ceea ce priveste atacurile unor nesimtiti, aici ai dreptate, insa eu prefer sa raspund primatei printr-un pm cand vad ca bunul-simt si educatia ii sunt straine.

    Pe langa nikul care ne duce instantaneu cu gandul la o activitate de care cei mai multi dintre noi se bucura in fiecare dimineata dupa cafea, nu ai nici cojones sa ma jignesti "pe fata", asa a la "jmekerasu' care este". Sau poate esti fetita, caz in care imi cer sincere scuze.

  14. #514 SP
    Member tomaobiwan's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Pe langa nikul care ne duce instantaneu cu gandul la o activitate de care cei mai multi dintre noi se bucura in fiecare dimineata dupa cafea, nu ai nici cojones sa ma jignesti "pe fata", asa a la "jmekerasu' care este". Sau poate esti fetita, caz in care imi cer sincere scuze.
    Daca ii fetita si eu vreau sa imi cer sincere scuze

  15. #515 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Cum dai mita la politisti ? Numai sa fug si sa ii las sa ma aresteze am reusit.

  16. #516 SP
    Member Energizer's Avatar
    Am jucat si eu Demo-ul pe Xbox si arata foarte bine. Grafica este foarte buna cu foarte multe detalii.
    Nu imi place tinta, este prea mare si sare ciudat cand tintesti. Mai sunt unele bug-uri (ex. cand urci scarile jucatorul trece cu picioarele prin ele sau faze de tipul acesta.)
    Imi plac foarte mult masinile cu toate ca sunt greu de condus pe Simulation.
    Nu trebuie sa uitam ca jocul este deocamdata un Demo si ca multe lucruri se vor rezolva.
    Jocul acesta trebuie jucat pentru poveste. Grafica si celelalte sunt "optionale".
    P.S.: Tot ce am scris mai sus este din punctul meu de vedere. E doar parerea mea asa ca nu-mi sariti in cap!

  17. #517 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Nu m-ar mira sa il amane pentru inca 1-2 saptamani sa rezolve toate probleme gasite in demo. Din cate stiu, jocul inca nu este Gold.

  18. #518 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Nici vorba, imi anulez precomanda. Framerate lamentabil, GTA-ul se descurca mai bine, crosshair smuls din doom 1 sau 2, texturi, scuzati-mi franceza, de tot rahatul. Nu-mi place, raman la Niko si la Marston, povesti minunate, atmosfera suficient de buna. Nu sunt troll si nici fanboy dar mi se pare ca au cam dat-o-n bara cehii, cel putin cu acest demo. Sincer nu cred ca vor scoate optimizare minune pana-n 27. Mentionez ca am jucat doar pe PS3.

  19. #519 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Ce vad eu la avatarul tau?

  20. #520 SP
    Member cata1lin's Avatar
    @ G-XtremE : daca atat ai inteles din demo-ul asta e mai bine sa anulezi precomanda , ai jigni oamenii care au muncit la jocul asta doar jucand-ul

    Pentru cei cu cont PSN europa : aveti liber la download !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 58 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia 3 By flavi_us in forum Console Club
    Replies: 464 Last Post: 25-07-2021, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts