Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 173 of 452 FirstFirst ... 73 123 163 171 172 173 174 175 183 223 273 ... LastLast
Results 3,441 to 3,460 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #3441 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutz83 View Post
    Daca nu eram interesat sa il primesc repede il luam de la baietii de pe forum (Webpredator, barbavali, etc) si il primeam la o saptamana de la lansare.
    mda... asa ma gandeam si eu... probabil voi anula comanda pentru ca daca nici maine nu ajunge il iau in weekend de la baieti chiar mai ieftin.

    eram dispus sa dau mai mult pe el si sa-l iau de la gameshop daca ajungea vineri... era ok.. am acceptat chiar si faptul ca nu se poate vineri.... si luni a fost sarbatoare si de, nu s-a lucrat... am zis ca nu il primesc nici marti... ci ca o sa-l avem miercuri... acum ni se spune ca sunt slabe sanse sa-l avem chiar miercuri! dar deja e prea de tot.

  2. #3442 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Ionutz83 - toate jocurile trebuie sa vina la timp, la lansare.
    Singura problema a fost ca la lansarea GTA IV a fost 1 mai si nu s-a lucrat, nu a lucrat curierul, nu am lucrat noi, depozitul, nimic. Nu avem ce face in aceste cazuri. ACum a fost trimis de la producator cu o zi intarziere. Asta a insemnat ca a venit vine cu o zi intarziere, s-a nimerit sa fie sarbatoare nationala ieri. Nu e o problema la Rockstar, Episodes from Liberty City de exemplu a venit la timp.
    Referitor la RDR - sigur ca saptamana asta, dar nu cred ca va pleca azi. Cel mai probabil pleaca maine, ajunge pe 27 la voi. Voi verifica la transportator.

  3. #3443 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Rvss, care magazin Diverta e cel mai ok ca varietate de titluri dupa tine ? ( Asta daca mergi prin ele )

  4. #3444 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Magazinele Diverta cele mai mari (cu cele mai multe titluri) sunt Diverta Magheru, Diverta din Mall Vitan si Diverta din Mall Plaza.

  5. #3445 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Da,asa e, GTA EFLC l-am primit exact la timp, am uitat de el, deci se pare ca nu e o problema de la Rockstar.
    RvsS, transportatorul nu poate sa iti spuna exact cand ajunge la voi?

  6. #3446 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Ionutz83 - cel mai probabil astazi ajunge la noi dupa-amiaza, maine pleaca de la noi (implicit veti fi sunati maine) si pe 27 este la voi prin Fan Courier.

  7. #3447 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Ok, multumesc frumos pentru raspuns.
    Acuma oricum nu mai e asa mare graba pentru mine, ca sunt dupa-masa la serviciu saptamana asta si nu prea am cand sa ma joc.
    Ideea era sa il am pe weekend, si se pare ca asa va fi.

  8. #3448 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Il trimiteti maine dimineata si in Mall Plaza? Ca oricum trec pe acolo...

    In situatia de fata - cu RDR - eu as fi facut in felul urmator (sugestie): as fi chemat Fan-ul in dupa-amiaza aceasta, as fi trimis coletele si maine le-ar fi avut clientii; daca ar fi trebuit musai sa-i sun inainte as fi rugat colegele sa o faca tot in dupa-amiaza aceasta, chiar daca ar fi necesitat un efort un pic mai mare decat de obicei. Clientii ar fi fost multumiti, gameshop ar fi vandut jocurile mai repede cu o zi, etc., etc.

    Ca alternativa, as fi trimis coletele cu Express Loco (same day delivery la Fan), sunt convins ca ar fi clienti (printre care subsemnatul) care ar plati cativa lei in plus la expeditie pentru a juca jocul cu o zi mai devreme.

    But that's just me.

    Asa cum am scris mai sus, acestea sunt sugestii, nu invinuiri, stiu ca au fost Rusaliile in Romania si nu s-a miscat furnizorul grec (probabil).

  9. #3449 SP
    Member Mavone's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    sunt convins ca ar fi clienti (printre care subsemnatul) care ar plati cativa lei in plus la expeditie pentru a juca jocul cu o zi mai devreme.
    Mda, ideea e că oricum clienţii au plătit c�ţiva lei �n plus ca să le ajungă "mai devreme" şi iată că nu s-a-nt�mplat. O altă extra-taxă mi s-ar părea deja de-a dreptul bizară din moment, ce �n teorie, jocul este oricum �n �nt�rziere.

    Eu unul m-aş mulţumi cu o garantarea că jocul va ajunge "�n braţele" mele p�nă s�mbătă la orele 19, �nsă �nţeleg perfect de ce acest lucru nu e posibil din moment ce aceste lucruri nu depidne doar de Gameshop.

  10. #3450 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    SublimingSun - salut, Take 2 nu sunt greci

    Iata totusi sistemul de logistica:

    Ziua X - vine jocul in depozitul nostru. Ziua X+1 - pleaca comenzile de la noi prin Fan Courier catre voi. Ziua X+2 - ajunge prin Fan Courier la voi. Nu exista optiunea same day delivery pentru ca:
    1. Se preiau coletele dupa-amiaza de la noi, nu dimineata.
    2. Depozitul nu este in Bucuresti, este in apropiere.
    3. Fan Courier nu poate logistic sa faca acest lucru. Daca ar putea, noi am plati in plus ca sa o faca, dar nu au cum sa preia dupa-amiaza, sa trimita la triere si apoi catre voi, totul in cateva ore.

    Exista o singura exceptie, uneori, daca jocul vine dimineata, se poate primi in ziua X si trimite tot in ziua X astfel incat sa il primiti in ziua X+1. Dar acest lucru se intampla doar daca vine foarte devreme, gen ora 9 dimineata si azi nu s-a intamplat asta.

    Toate aceste probleme dispar daca ni se trimite jocul la timp, asa cum se intampla cu majoritatea jocurilor. Daca se intarzie trimiterea, nu avem cum sa modificam acest aspect.

    Referitor la intrebarea ta despre prezenta in magazine, nu cred ca va fi prezent la raft mai repede de 29-30.05, dar aici nu am cum sa controlez aspectul acesta, depinde de mai multi factori, deci nu va pot comunica o data exacta.

    Intr-o ordine de idei apropiata de discutie: primii 20 de cumparatori, in ordinea in care au facut precomanda vor primi si un tricou Red Dead Redemption, gratuit. Cu scuzele noastre pentru intarziere.

  11. #3451 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Era o discutie mai veche cu un furnizor grec (referitoare la Forza 3 CE, din cate imi aduc aminte), asa ca de aceea i-am adus in discutie, am crezut ca luati jocuri prin el si iar a "calcat pe bec".

    Anyways, am inteles sistemul de logistica.

    Inca o data, postul n-a fost o critica (nici macar voalata, nu sunt genul), mai mult sugestii si "venting".

  12. #3452 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Si care sunt cei 20 norocosi care primesc tricou?
    Eu am facut precomanda in 18.02.2010, ma incadrez?

  13. #3453 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    SublimingSun - eu iti multumesc, sigur ca asteptam orice sugestie, asa este si numele thread-ului. Cu riscul de a dezgropa mortii, nu a gresit nimeni atunci, Microsoft a decis sa ofere alt tip de pachete Forza 3 CE in zonele care nu au Xbox 360 Live oficial. Este o decizie care le apartine.

    Ionutz83 - Nu am cum sa verific, maine se va comunica acest aspect telefonic de catre colega mea.

  14. #3454 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Apropo, a ajuns red dead redemption? lol am facut ieri precomanda, am sa fiu sunat maine pentru confirmare?

  15. #3455 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Red Dead Redemption a ajuns si va pleca azi.

  16. #3456 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    serios? Acuma am sunat la voi pt ca sa confirm comanda si mi s-a spus ca nu e in stoc. Hotarati-va

  17. #3457 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    G-XtremE - cred ca e o neintelegere, te asigur ca este in stoc si se va trimite. Te suna colega mea azi.

  18. #3458 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    G-XtremE si eu am sunat.

    a decurs conversatia in felul urmator:

    eu: "buna ziua, am sunat sa confirm si eu o precomanda la red dead redemption daca se poate"
    tanti: "da, am sa va sun eu in cateva minute" ... ???!!!! "in cursul zilei de astazi".
    eu:

    daca tot v-am sunat.... nu era mai simplu sa... oricum, no comment.


  19. #3459 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    SirAndrew - ne asiguram ca se respecta ordinea precomenzilor. Stiu ca sistemul este putin putin cu susul in jos, dar important este sa se confirme si sa ajunga la voi maine.

  20. #3460 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    I better get that t-shirt. just sayin
    @Razvan daca ma suna la...sa zicem 14 pentru confirmare, aia inseamna ca numa maine se pune pe masina produsul?

    Pentru a ne asigura ca veti primi produsele in cel mai scurt timp posibil, trimiterea comenzilor in aceeasi zi cu comanda se va efectua doar pana la ora 13:00 in fiecare zi lucratoare. Orice comanda trimisa catre noi dupa ora 13:00 va fi inregistrata si coletul va fi trimis in urmatoarea zi lucratoare dupa confirmarea dumneavoastra telefonica.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts