Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 175 of 452 FirstFirst ... 75 125 165 173 174 175 176 177 185 225 275 ... LastLast
Results 3,481 to 3,500 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #3481 SP
    Member Mavone's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    gata. mi-a venit si mie red dead..

    Sunt la o aruncătură de băţ de unde-şi au ăştia de la fan depozitul şi nu m-au sunat , nu nimic!

  2. #3482 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    O sa aveti disponbil la pre-comanda Test Drive Unlimited 2 ?
    Da, cu siguranta.

    ---------- Post added 27-05-2010 at 11:13 AM ----------

    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    S-a anuntat editia de colectie la Mafia 2

    Mafia II Collector's Edition Contents
    O sa fie disponibil pe Gameshop?
    Voi intreba si revin.

  3. #3483 SP
    Member Mavone's Avatar
    După c�teva �nt�mplări a ajusn şi la mine.

  4. #3484 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    S-a anuntat editia de colectie la Mafia 2. O sa fie disponibil pe Gameshop?
    Și pe mine mă interesează același lucru, sunt curios să aflu un preț pentru ediția de colecție.

  5. #3485 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    de acord, si eu vreau collector's..

  6. #3486 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @RvsS: salutare, am luat de la voi Alan Wake, inteleg c-ar fi trebuit sa gasesc in cutie un cod care-mi asigura gratuitatea primului DLC. Eu nu am asa ceva. Help?

  7. #3487 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Am primit si eu ieri jocul Red Dead Redemption, tricoul si catalogul de produse gameshop.
    Totul a fost perfect.

  8. #3488 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    AlanPoe - Alan Wake este produs Microsoft, care a ales sa distribuie pachete diferite (adica fara continut de Live) in tarile care nu au Live oficial. Eu presupun ca aceasta este explicatia, de aceea nu am adus editia de colectie. Voi intreba totusi daca este asa cum presupun.

  9. #3489 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    AlanPoe, caută-l pe ebay. Imposibil să nu-l găsești. Așa am făcut și eu la c�teva jocuri...iar codurile au fost trimise instant pe email.

    *Later edit*

    Uite, din prima căutare:


  10. #3490 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    AlanPoe, caută-l pe ebay. Imposibil să nu-l găsești. Așa am făcut și eu la c�teva jocuri...iar codurile au fost trimise instant pe email.

    *Later edit*

    Uite, din prima căutare:

    no offence, da...de ce sa dea alti bani pe asta cand deja l-a platit si nu l-a primit ?

    cum sa dai 10 $ pe ceva gratis ?

  11. #3491 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    AlanPoe, caută-l pe ebay. Imposibil să nu-l găsești. Așa am făcut și eu la c�teva jocuri...iar codurile au fost trimise instant pe email.

    *Later edit*

    Uite, din prima căutare:

    Multumesc, Ronan, am primit si PM-ul tau. In interval de un an am cumparat jocuri in valoare de 2.422 lei de la Gameshop, si asta nu pentru ca au in mod necesar superoferte. Pretind, in consecinta, sa fiu tratat cu seriozitate, prin asta intelegand ca platind pretul intreg pentru produs sa primesc produsul intreg sau, in alternativa, sa fiu avertizat cu privire la absenta unor elemente.

    Sunt perfect constient ca nimeni nu este perfect si nu le poate sti pe toate, dar ma astept sa primesc o solutie onorabila care nu poate fi in niciun caz plata suplimentara pentru continut gratuit.

    N-am mentionat suma nici pentru a ma lauda cu bugetul meu pentru jocuri si nici pentru a sugera ca un client constant trebuie tratat preferential (cunosc eu pe cineva cu mult mai multa dare de mana si cu mult mai tolerant la "problemutele" Gameshop), ci doar pentru a sublinia faptul ca nu sunt un ametit care habar n-are ce anume cumpara si s-a trezit ca nu stie ce a ales.

  12. #3492 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    AlanPoe - in niciun caz nu sugerez sa platesti in plus pentru continutul suplimentar.

    Totusi, daca produsul este diferit pentru zonele fara Live oficial este alegerea Microsoft, nu vreo problema GS. Este acelasi lucru si pentru toate celelalte tari fara Live oficial. Nu ma pot pronunta daca este corect sau nu, dar noi nu am promovat coduri in plus fata de pachetul jocului pe site. Am promovat ca oferim un tricou gratuit si sper ca l-ai primit. Repet, nu am adus editia de colectie care avea bonusuri de acest tip tocmai pentru ca era foarte posibil sa nu fie disponibile pentru teritoriile respective (inclusiv al nostru). Am anuntat acest lucru inclusiv pe acest forum, inainte de lansare..

    Eu voi trimite aceasta intrebare catre distribuitori si va ajunge la Microsoft. Voi trece aici ce raspuns primesc. Daca imi poti da PM cu link la evidentierea produsului cu DLC in alte teritorii, il voi include in email.

    As dori sa precizez insa: Editiile diferite in functie de teritorii sunt o alegere a producatorului. Asa cum de multe ori editiile US sau Asia sunt diferite de UE, iata ca Microsoft alege sa promoveze produse diferit in teritorii Live si non-Live. Este alegerea lor, nu o putem schimba. Facem tot posibilul ca informatiile de pe GS sa fie corecte si sa oferim cat mai multe bonsuri pe langa produs. Un astfel de exemplu ar fi tricoul ce vine impreuna cu jocul. Nu cred ca toate teritoriile au acest bonus si nu cred ca cineva poate cere de la un distribuitor din alta tara tricou pentru ca noi oferim in Romania. Pur si simplu sunt editii diferite.

    Inteleg perfect ca nu este o situatie de dorit si ca un tricou nu este egal cu un DLC (poate pentru cineva e mai valoros, poate e mai putin valoros), dar nu am descris nicaieri ca avem continutul respectiv si am anuntat aici politica Microsoft, pe care nu o putem controla.

    Astept un PM si voi cere de la Microsoft lamuriri. Daca ne vor putea furniza codul respectiv, cu cea mai mare placere il voi trimite catre toti cei care au achizitionat Alan Wake.

    Inteleg ca ai investit mult in produse originale si, cum zic americanii, "we appreciate your business". Pentru noi, indiferent daca ai 1 sau 100 de jocuri cumparate, trebuie sa primesti tot respectul si informatiile de care ai nevoie. Nu putem insa oferi ceva ce nu avem si nu am anuntat ca avem, dar putem incerca sa il obtinem

  13. #3493 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Multumesc pentru solicitudine, consider chestiunea serioasa dar nu urgenta, in fine, nu intr-atat incat sa te vad raspunzand la ora asta .

    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Pentru noi, indiferent daca ai 1 sau 100 de jocuri cumparate, trebuie sa primesti tot respectul si informatiile de care ai nevoie.
    Perfect de acord, am specificat in post-ul meu motivul precizarii.

    Nu acuz Gameshop de nimic, nu puteti cunoaste toate detaliile si cu siguranta nu le ambalati voi. Odata ce vi se atrage atentia, trebuie insa sa verificati si sa oferiti pe cat posibil o solutie (lucru pe care, de altfel, il si faceti dupa cum pot observa).

    In general insa, dat fiind ca vorbim de un distribuitor important (ma refer la Gameshop) si la preturi importante (care de multe ori depasesc oferte online din Europa occidentala inclusiv transportul) trebuie sa ne educam reciproc in a furniza informatii acurate si complete (voi) cat si in comportamentul de client (noi). Daca eu citesc despre un produs ca este furnizat intr-o anumita forma iar eu primesc o alta (atat distribuitorul local - de la producator, cat si clientul final) trebuie sa-i indic ca nu-i in regula si ca se impune o masura si o solutie.

    Da, am primit tricoul, si l-am considerat o surpriza amuzanta. Dar, cu tot respectul, eu trebuie sa decid - in cunostinta de cauza - daca tricoul este o compensatie suficienta pentru un produs incomplet sau nu.

  14. #3494 SP
    Member viezure's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Daca eu citesc despre un produs ca este furnizat intr-o anumita forma iar eu primesc o alta (atat distribuitorul local - de la producator, cat si clientul final) trebuie sa-i indic ca nu-i in regula si ca se impune o masura si o solutie.
    In nestiinta de cauza intreb, dar asa a fost situatia? Pe site scria ca o sa primesti ceva (dlc, cod etc.) si tu ai primit altceva/nu ai primit? Nu cred..

  15. #3495 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @viezure: daca citeai primul post al meu legat de problema, intelegeai (sau cam ce scrie pe thread-ul dedicat lui Alan Wake):
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    @RvsS: salutare, am luat de la voi Alan Wake, inteleg c-ar fi trebuit sa gasesc in cutie un cod care-mi asigura gratuitatea primului DLC. Eu nu am asa ceva. Help?
    Nu este vorba de continut bonus, este vorba de continutul standard anuntat de Microsoft:

    http://www.edge-online.com/news/free...an-wake-buyers
    http://gamexcess.wordpress.com/2010/...lude-free-dlc/

  16. #3496 SP
    Member viezure's Avatar
    Eu am citit primul post si am inteles, dar intrebarea ramane. Citez din linkul tau:

    "Included with every new purchase of the standard or limited collector's editions of Alan Wake, fans will score a token code card to download the title's first game add-on at no cost only on Xbox Live when it becomes available later this year"
    Iar cum Romania nu are Live mi se pare logic sa nu distribuie codul, si logic sa banuiesti ca nu ai cum sa primesti asa ceva, tocmai pt ca n-ai unde sa-l folosesti.

  17. #3497 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    (...)logic sa banuiesti ca nu ai cum sa primesti asa ceva, tocmai pt ca n-ai unde sa-l folosesti.
    E ca si cum ai spune, in situatia in care iti cumperi pantofi de fabricatie straina pe care nu-i poti incerca sa fie logic sa presupui ca nu ti se potrivesc. Nu-ti doresc sa faci achizitii de orice fel pe care sa le platesti cu pretul intreg dar bazandu-te pe logica presupunerilor.

    Eu personal n-am nimic cu Gameshop, atat ca am primit un produs care nu corespunde descrierii (internationale) si le solicit o solutie. Tu?
    offtopic/out

  18. #3498 SP
    Member sahara's Avatar
    Salut, o sa adaugati si Batman Arkham Asylum GOTY? Daca da la ce pret va fi.

  19. #3499 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    sahara - este acum pe site. Din pacate, momentan doar la PC avem stoc.

  20. #3500 SP
    Member sahara's Avatar
    Uitasem sa specific scuze. Pt. xbox360

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts