Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 265 of 381 FirstFirst ... 165 215 255 263 264 265 266 267 275 315 365 ... LastLast
Results 5,281 to 5,300 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #5281 SP
    Junior Member zoddic's Avatar
    "se va livra intre 14-18" ARHHHHH!!!!! serios? livrarile se fac dimineata nu seara! eu asa stiam! dar ce sa ceri... nemo cel mai ....

  2. #5282 SP
    Member Dante's Avatar
    asa mi-au zis si mie, de aia sunt ofuscat. mai au 50 de minute si altexul m-a pierdut de client definitiv

  3. #5283 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Cine ti-a zis de ora 18:00? Astia sunt retardati? Eu nu stau la birou pana la 18:00 sa astept curierul, wtf! Ma duc si-l iau din magazin, insa e de rahat faza, ca am facut pre-order sa mi-l aduca in ziua lansarii, nu sa umblu eu dupa joc...

  4. #5284 SP
    Member Dante's Avatar
    la nemo cand am sunat, au zis 14-18. iti dai seama ca de aia am facut si eu, sa-mi vina la birou si apoi sa ma duc acasa direct. acum ma duc sa caut un magazin. nu stiu a cui e vina, altex sau nemo

  5. #5285 SP
    Junior Member zoddic's Avatar
    14-18 mi-a spus un tip relatii clienti nemo dupa ce i-am spus ca astept ceva de la altex si i-am dat adresa si numele. eu astept, nu ma duc la mag. e 3:15 pana ma duc la mag pana vin cu jocul acasa e 6 si cu precomanda e si mai eftin. dar ma deranjeaza ca nu au anuntat. daca stiam nu stateam toata ziua acasa sa il astept ...

  6. #5286 SP
    Member Dante's Avatar
    faza e ca eu plec de la adresa specificata (birou) si ala n-o sa vrea sa mi-l aduca acasa . in caz ca suna dupa 4.

  7. #5287 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Si eu la fel, la 16:30 am plecat din locatie. Pai nu au cum sa ti-l aduca acasa decat daca stai la cateva strazi de serviciu, sunt curieri diferiti pe sectoare diferite. Eu, de ex., lucrez in sect. I si stau in sect. VI - curierii trebuie sa se intalneasca la Nemo la depozit si sa-si dea jocul intre ei - rezultand de aici ca il primesc maine in orice caz daca stau dupa Nemo...

  8. #5288 SP
    Junior Member zoddic's Avatar
    de asta e si normal ca livrarile sa se faca pana in 13 max! inteleg ca au fost multe precomenzi si etc dar tu ca magazin cand ai atatea comenzi te bazezi pe nemo express care iti trece adresa cu pixul pe colet !? asa am patit si cu biletele de la steaua din august ....

  9. #5289 SP
    Member Dante's Avatar
    am sunat acum la ei sa-mi faca rost de nr celui de pe zona mea sau sa sune ei. suna si tu la 0219293 si spune-le sa-l caute pe ala cu livrarile si sa se miste pana in 16:30. la mine a zis ca revin ei cu tel ca la ala suna ocupat

  10. #5290 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Deja o dati in alte discutii. Daca vreti sa continuati discutia despre livrare treceti pe http://www.consolegames.ro/forum/f60...lui-consolist/


    MUTATE. Continuati aici.

  11. #5291 SP
    Junior Member zoddic's Avatar
    mi-a raspuns altex in mail

    Buna ziua,

    Livrarea coletului se va efectua prin firma de curierat nemo express in aceasta dupa-amiaza.

    Numarul coletului : 101486901



    Cu stima,

    Eduard Buta

    faza e ca daca bagi codul pe site la nemo nu apare nici o comanda )


    edit: ca idee. am scris aici ca e un thread cautat de toti si cautam pareri. inchidem discutia acum

  12. #5292 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Nu, s-au gandit ca nemo e mai ieftin si ca u avem unde altundeva sa facem pre-order - un calcul foarte simplu. Daca mai erau si altii care aduceau jocuri (ma refer la magazine, nu la colegii de pe forum) sa vezi cum lucrau cu Fan sau Urgent sau altii care se misca bine. Si nu am mai fi avut discutia asta .

  13. #5293 SP
    Member Dante's Avatar
    eu as vrea informatii de la cei interesati de acelasi subiect cu mine. lasa-ne te rog sa ne rezolvam problemele si poti sterge posturile fara probleme dupa.

  14. #5294 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Posturile raman pentru a cunoaste situatia toti care vor sa comande de acolo(chiar si alt joc).

  15. #5295 SP
    Member Dante's Avatar
    mi-au dat nr celui de pe zona mea si am dat de el. a zis ca vine in 25-30 min

  16. #5296 SP
    Junior Member zoddic's Avatar
    ai primit?

  17. #5297 SP
    Member Dante's Avatar
    da, a venit la 3:55. sunt la 60% cu instalarea

  18. #5298 SP
    Junior Member zoddic's Avatar
    eu am sunat din nou. a zis ca ajunge undeva intre 16-20. astia ori nu stiu ce sa minta ori nu stiu ce vorbesc.

    ---------- Post added 17-09-2013 at 17:06 ----------

    pentru cine vrea sa comande pe viitor de la altex. luati in calcul faptul ca altex lucreaza cu nemo express o firma de 2 lei cu personal limitat. deasemenea, altex le da marfa in jurul pranzului si aparent de asta se fac livrarile seara. ca sa nu ne mai stresam atat cum am facut astazi, treceti adresa de acasa daca la 5 plecati de la job. e 17:05 eu nu am primit nimic.. spor la joc celor care au fost mai destepti si nu au facut "precomanda"

  19. #5299 SP
    Ω Pira's Avatar
    Asta-i valabil pt Bucuresti probabil, in provincie livreaza prin Urgent Curier.

  20. #5300 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Pira are dreptate , eu de la altex am primit doar cu Urgent CurierNu am avut probleme si baietii sunt foarte de treaba

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts