Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 165 of 381 FirstFirst ... 65 115 155 163 164 165 166 167 175 215 265 ... LastLast
Results 3,281 to 3,300 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #3281 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Eu cred ca cel mai convenabil mod de a cumpara jocuri este in format digital.Preturile sunt acceptabile si nu mai trebuie sa astepti sa vina comanda sau sa te deplasezi pana la magazin.
    Nu stiu cum e cu Steam-ul sau cu Microsoft Market sau cum ii spune, dar pe PSN sunt destule jocuri care, in format digital, costa mai mult decat costa in format fizic de pe zavvi/hut/ShopTo/amazon/eBay. Ca sa nu mai zic de faptul ca sunt o gramada de oameni, printre care si subsemnatul, care iau jocuri nu doar pentru a le juca, ci pentru a le integra intr-o colectie personala.

  2. #3282 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Rezonez cu d-nul boga, sa moara digital-ul.
    Pe viitor vor merge in paralel, atat digital cat si retail...si toata lumea va fi multumita.

  3. #3283 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Azi a venit comanda de pe Zavvi. Am auzit soneria. Am mers sa vad cine e,dar nu am gasit decat coletul de la Zavvi aruncat peste gard.
    Astia's nebuni.

  4. #3284 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Azi a venit comanda de pe Zavvi. Am auzit soneria. Am mers sa vad cine e,dar nu am gasit decat coletul de la Zavvi aruncat peste gard.
    Astia's nebuni.
    Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru . L-am gasit aruncat in curte.

  5. #3285 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Intr'un fel,m'am bucurat ca nu stau la bloc,sa il fi gasit sub pres sau pe pres. Intr'o scara de bloc,chiar daca nu e in sinea ei un loc public,poate avea acces oricine. Curtea,in schimb,e un spatiu privat,si nu intra nimeni inainte sa sune la sonerie,ca atare,coletul e intr'o oarecare masura in siguranta. Sigur,daca se intampla sa il gasesc prin curte.

  6. #3286 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Intr'un fel,m'am bucurat ca nu stau la bloc,sa il fi gasit sub pres sau pe pres. Intr'o scara de bloc,chiar daca nu e in sinea ei un loc public,poate avea acces oricine. Curtea,in schimb,e un spatiu privat,si nu intra nimeni inainte sa sune la sonerie,ca atare,coletul e intr'o oarecare masura in siguranta. Sigur,daca se intampla sa il gasesc prin curte.
    Daca nu-l gaseste cainele inainte

  7. #3287 SP
    Junior Member spheedy's Avatar
    Nu inteleg totusi de ce aceste site-uri nu au si o optiune de a trimite jocuri in "afara" prin curier rapid. Sincer eu in acest moment am xbox si nici un joc, pentru ca nu am incredere in posta romana.

    In plus am comendat o data o pereche de casti din USA si tot asa au venit prin posta. Si acea tanti "draguta" m-a obligat sa deschid pachetul acolo , si cand a vazut cat costa...a zis ca ar fi trebuit sa platesc si vama vreo 2 mil. WTF!!!..Nici pana acum nu stiu daca aveau dreptul sa-mi deschida pachet-ul sau nu.

  8. #3288 SP
    Member SilentHill's Avatar
    Quote Originally Posted by spheedy View Post
    Nu inteleg totusi de ce aceste site-uri nu au si o optiune de a trimite jocuri in "afara" prin curier rapid. Sincer eu in acest moment am xbox si nici un joc, pentru ca nu am incredere in posta romana.

    In plus am comendat o data o pereche de casti din USA si tot asa au venit prin posta. Si acea tanti "draguta" m-a obligat sa deschid pachetul acolo , si cand a vazut cat costa...a zis ca ar fi trebuit sa platesc si vama vreo 2 mil. WTF!!!..Nici pana acum nu stiu daca aveau dreptul sa-mi deschida pachet-ul sau nu.
    Coletele din afara UE se duc la posta vamala, acolo TOATE coletele se deschid de fata cu persoana care trebuie sa primeasca acele colete. De unde stia tanti ca nu sunt droguri in pachet ?

  9. #3289 SP
    Junior Member spheedy's Avatar
    Presupun ca ai dreptate. totusi as dorii sa pot comanda de pe zavvi thehut si sa le aduca dhl sau alt curier rapid

  10. #3290 SP
    Member SilentHill's Avatar
    Ca sa trimiti un simplu joc UK-UE prin DHL,FedEx etc. costa cel putin 20 lire , probabil de aceea nici nu au bagat optiunea aceasta.
    Prin curierat rapid se merita doar daca ai de primit chestii gen de la 10 kg in sus.

  11. #3291 SP
    Member flightcrank's Avatar
    care aveti un cod de discount pt hut/zavvi?daca aveti va rog sa mi l dati pe Pm.Multumesc anticipat.

  12. #3292 SP
    Member SilentHill's Avatar
    As dori si eu unul. Multumesc

  13. #3293 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    A comandat cineva de la Zavvi in ultima vreme? Eu din 29 astept sa imi trimita un joc si tot "Awaiting Stock Pick" e, sunt in vacanta sau ce naiba, pana acum in maxim 3 zile erau trimise.

  14. #3294 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    A comandat cineva de la Zavvi in ultima vreme? Eu din 29 astept sa imi trimita un joc si tot "Awaiting Stock Pick" e, sunt in vacanta sau ce naiba, pana acum in maxim 3 zile erau trimise.
    Inseamna ca nu il au inca pe stoc. Mie mi-au trimis pe 28 2 jocuri si pe 3 le-am ridicat de la posta.

  15. #3295 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    Wtf.. am cumparat trei replacement case-uri de PS3 de la ShopTo si m-au incadrat la categoria trader Si eram silver member.
    Silver member again Le-am dat azi mail si dupa ~ o ora s-a rezolvat. Le-am explicat situatia si le-am zis pur si simplu ca mi se pare unfair and it worked. Btw.. Rage Anarchy Edition pentru PS3 la ~ 16 lire cu tot cu transport

  16. #3296 SP
    Member Mariush's Avatar
    Salutare. Va deranjez si eu cu o scurta intrebare:

    Dintre Shopto, Zavvi, Hut ce mi-ati recomanda mai mult? Nu am comandat de pe niciunul dintre aceste situri pana acum si vreau sa fac un order mai mare, asa ca as aprecia mult parerile voastre.

    Mersi!

  17. #3297 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by mariushcrm View Post
    Salutare. Va deranjez si eu cu o scurta intrebare:

    Dintre Shopto, Zavvi, Hut ce mi-ati recomanda mai mult? Nu am comandat de pe niciunul dintre aceste situri pana acum si vreau sa fac un order mai mare, asa ca as aprecia mult parerile voastre.

    Mersi!
    Pana acum nu am avut probleme cu comenzile de la Zavvi (care apartine companiei The Hut), preturile sunt decente si transportul in Romania este doar 1 lira. Livrarea este destul de rapida, mie mi-au ajuns coletele in maxim o saptamana.

    De pe shopto nu am comandat pana acum asa ca nu stiu sa iti zic de ei.

    O alta optiune ar fi amazon.co.uk, dar de acolo merita sa cumperi doar daca gasesti oferte foarte bune deoarece la pretul final se adauga TVA-ul Romaniei si transportul este mai scump. Livrarea de la ei prin Royal Mail este cea mai rapida, nu am asteptat niciodata mai mult de 3 zile un colet de la ei.

  18. #3298 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Unde pot gasi Batman Arkham City steel book edition la un pret rezonabil ? pe ps3, btw

  19. #3299 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    Unde pot gasi Batman Arkham City steel book edition la un pret rezonabil ? pe ps3, btw
    Nu prea mai gasesti.
    Uite aici, daca te tine buzunarul Buy PS3 : Batman: Arkham City - Steelbook (PS3)

  20. #3300 SP
    Junior Member DIAVOLINO's Avatar
    Greatings friends! Doresc sa cumpar acest produs ,de pe shopto. Problema este ca, e trecut la Preorder (Out of stock). Daca pun comanda, am sansa sa le mai vina pe stock sau nu or sa mai aduca alte bucati?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts