Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 381 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 79 119 169 ... LastLast
Results 1,361 to 1,380 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #1361 SP
    Banned GhostyAbudy's Avatar
    Cum dracu' , pe amazon.com , mi-a pus 7,50 pe transport si la asta din Anglia imi pune 10 lire ?

  2. #1362 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Pai mai nene , e Royal mail ... nu orice rahat de posta

  3. #1363 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Un site de incredere de unde pot cumpara PSN card USA?

  4. #1364 SP
    Member richardm27's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Pai mai nene , e Royal mail ... nu orice rahat de posta
    Royal Mail folosesc si ShopTo, ideea e ca Amazon am impresia ca asigura si bunul expediat...daca ma insel corectati-ma !

  5. #1365 SP
    Banned GhostyAbudy's Avatar
    Si daca nu vreau sa dau zece lire pe Roial meil , n-am alta alternativa ?


    Ce site-uri din UK imi recomandati ? Ma gandesc la Zavvi si TheHut ca astea au preturi destul de interesante da ce-am citit pe thread m-a cam speriat. Sunt de incredere ? Daca comand mai multe chestii de la ei le trimit pe toate intr-un colet , sau separat ?

    Daca nu vine un joc , cum imi pot recupera banii ? Mai exact care e procedura ?

  6. #1366 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Problema nu e cu ei, problema e cu posta romana. Da, trimit jocurile in colete separate ca sa pastreze pretul de livrat (o lira). Daca ai probleme cu vreo comanda, la trimiti mail la adresa specificata pe site.

  7. #1367 SP
    Banned GhostyAbudy's Avatar

  8. #1368 SP
    Member Geonebun's Avatar
    ING VISA electron , numai pe asta l am folosit in ultimii 5 ani pt cumparaturi online , nu am avut niciodata nici o problema.Iti pui bani singur pe el , chiar si pana la ora 23:00.
    La BRD au cele mai proaste servicii bancare din lume , li se tot blocheaza programele , ba nu le merg , sunt praf.Aici trebuie sa iti incarce cardul operatorul bancar .. care au program pana la 5 sau 6.
    La BCR nu stiu , dar ma indoiesc ca e mai bine ca la ing.

  9. #1369 SP
    Banned iBoGo's Avatar
    De pe zavvi.com,nu pot comanda decat jocuri?Intreb,pentru ca acolo zice 'Please note that we are unable to ship Books and Electronics outside of the UK.'
    Adica daca vrea sa comand de exemplu un controller de Xbox,au sa-mi zica ca nu il pot trimite?
    @GS0Ls
    Ok,am intrebat doar.

  10. #1370 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Pai, tie nu iti e clar. Controller-ul e cumva joc ? Intra la Electronics, nu il livreaza.

  11. #1371 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Pai, tie nu iti e clar. Controller-ul e cumva joc ? Intra la Electronics, nu il livreaza.
    Eu cred ca livreaza, pt ca ei de obicei nu livreaza lucruri voluminoase in afara UK. Si in plus, unde ai vazut tu in magazinele online din RO accesoriile de gaming trecute la sectiunea electronice ???? ele sunt m degraba legate de sectiunea games (console + accesorii).

    In plus pe zavvi gasesti in description faptul ca unele jocuri, accesorii nu se livreaza in afara UK (starcraft 2, kinect etc).

    Si nu zic tampenii pt ca mi-am comandat o casca PS3 sony si mi-au acceptat comanda....

  12. #1372 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Zici tampenii. Pe majoriatatea site-urilor ori sunt trecute la accesorii, ori la electronice.

  13. #1373 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    accesorii care intra in plic merg. controllere am luat si au mers

  14. #1374 SP
    Member richardm27's Avatar
    Pot declara Zavvi o mare dezamagire pentru mine ! Trei comenzi la rand nu mi-au ajuns, asta dupa ce in prealabil am mai primit jocuri de la ei.....stiu o sa-mi raspundeti ca posta romana e de cacao insa de curiozitate am facut o proba saptamana asta, m-am reintors la vechea iubire - ShopTo, guess what: comanda facuta luni mi-a ajuns azi asa ca zic eu problema cu Zavvi nu e de la mine....e de la ei !
    Soooooooo, bye bye Zavvi, bye bye....bine totusi ca la refunds va opriti banii de expediere !

  15. #1375 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Si eu am problema asta cu ei si asta la prima comanda pe care am facut-o vreodata pe site-ul lor!

  16. #1376 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Eu saptamana trecuta am comandat 2 jocuri de pe Zavvi si mi-au ajuns destul de repede (o saptamana maxim). Pana acum n-am avut nicio problema cu ei.

  17. #1377 SP
    Manager paul's Avatar
    Mai bine scriu aici decat la "Ce ne-am cumparat Azi !":
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    istrategie, chiar imi pare rau ca esti in situatia asta. De aceea nu am ales zavvi, pentru ca nu se stie de unde trimit si mai ales nu se stie cand ajunge jocul.

    Pentru 1.5 Lire in plus am avut livrare in 4 zile...
    Zavvi trimite de aici . ShopTo nu stiu. Nu scrie vreo adresa pe colet ?

  18. #1378 SP
    Member richardm27's Avatar
    @Mika: Baftosule, chiparosule, norocosule !!!

  19. #1379 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Mda. Starcraft 2, comandat miercuri pe 28 iulie de pe Zavvi, inca nu a ajuns.

  20. #1380 SP
    Member Bugghy's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Mai bine scriu aici decat la "Ce ne-am cumparat Azi !":

    Zavvi trimite de aici . ShopTo nu stiu. Nu scrie vreo adresa pe colet ?
    Zavvi are depozite in multe tari, nu numai acolo. Din Guernsey pleaca o mare parte din colete, dar am primit si din Olanda, Elvetia si Franta colete de la ei.. Si culmea, cele care au plecat de pe continent, adica din ultimele 3 tari, au facut 2 sapt si cateva zile pana la mine, iar cele care vin din Guernsey fac 8 zile lol.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 381 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 79 119 169 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts