Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 226 of 386 FirstFirst ... 126 176 216 224 225 226 227 228 236 276 326 ... LastLast
Results 4,501 to 4,520 of 7702

Thread: Ultimate Team (Fifa 15)

  1. #4501 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    Da adi..e si idiot de multe ori..insa...sunt meciuri in care oricum as suta..cu capul cu poarta goala..el tot ajunge

  2. #4502 SP
    Member AlexG's Avatar
    Pai da ...a castigat careva asia cup ? Online ca la offline numai rebuturi la pachet

  3. #4503 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    Da adi..e si idiot de multe ori..insa...sunt meciuri in care oricum as suta..cu capul cu poarta goala..el tot ajunge
    de asta il tin in poarta, cel putin pe mine m-a aparat bine pana acum. nu mi-a facut surprize mari. sper sa nu dezamageasca.

  4. #4504 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Am dat lovitura cu Robben 675k (x1) cumparat ieri si azi e 800k.

  5. #4505 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    anul asta s-a dus naibii piata...niciodata nu au fost preturile astea pe xbox...

    ---------- Post added 29-01-2015 at 18:59 ----------

    si mi-e teama ca preturile vor urca si mai tare...cum ar fi ca Ronaldo sa coste 15 mil, ca pe PC?..oare au gasit astia un bug si pe console ca sa faca coins?...sau pur si simplu multitudinea de TOTY a dat piata peste cap?

  6. #4506 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Sincer nu stiu dar sunt destul de dezamagit, bataie de joc.
    Nici nu stiu ce sa fac sa mai tin echipa sau nu.

  7. #4507 SP
    Member BigChilumba's Avatar
    Va spun eu baieti ca nu-i a buna cu ce se intampla acum in jurul pietei EA. Si ca probabil nu va dura mult si va crapa tot.

    Am sta azi cateva ore si am urmarit piata, ieri la fel si nu-i ok deloc. Mecanismul dupa care se intampla totul e extrem de simplu. Ieri Robben costa in medie 680k, acum 10 zile era 460k, azi e aproape de 800k. Si la fel cu orice jucator, preturile cresc controlat pe zi ce trece. Liniar si foarte bine calculat. In lumea economica asta se numeste inflatie iar explicatia nu e decat una: se pompeaza in sistem bani/coins cu nemiluita.

    Atata timp cat asa numiti "boti" sunt activi e imposibil de cumparat ceva la alt pret decat cel dictat de ei. spre exemplu, am incercat azi cu Neymar. Ieri se putea lua cu aprox 290-300k, azi pretul s-a dus spre 350 si acum creste in continuare. Am urmarit pana m-am saturat vreo 40-50 de Neymar, la orice bid existent pe ei, in ultimele 1-2 minute de licitatie la momentul in care intri pe card bidul sarea automat la 355k. Fara exceptie, la zeci de carduri succesive, cand intram pe card suma sarea automat la 355k. E clar ca se urmareste orice hit se face din exterior pe un card. Cand s-a intrat pe el, se pluseaza automat. Deci, nici o sansa

    Iar mecanismul, spuneam, e simplu: icsulescu, proprietar de cateva sute de milioane de coins (probabil chinez si in acelasi timp vanzator de coins contra $$), cumpara de pe piata la foc automat tot ce inseamna Neymar in ziua aia. Piata se ridica... Scoate la vanzare la +10% aceleasi carduri si simultan cumpara tot ce mai apare, la acelasi pret. In felul asta piata creste liniar si controlat. Surplusul de coins adunat se vinde pe $$, s.a.m.d. roata se invarte. Singura sansa sa prinzi un jucator la pret cat de cat normal e sa-i prinzi pe astia cu botii opriti.

    Porcaria e ca pare ca e un fel de complicitate din partea tehnicilor de la EA. Degeaba tot restarteaza ei servicii si servere toata ziua, lucrurile au luat-o rau de tot pe panta in jos... Vom trai si vom vedea

    Spor la joaca!

  8. #4508 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Va pierdeti timpul si energia degeaba incercand sa intelegeti o piata artificiala intr-un joc destul de slab, de altfel.

    Just play the game with what you have and enjoy it, if you can.

  9. #4509 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Cred ca multi din voi ati devenit oameni de afaceri la UT mai degraba decat sa jucati meciuri. In loc sa jucati meciuri, multi cred ca pierdeti timpul cu cati coins sa faceti sau cati de Robben/Ribery etc. sa cumparati si sa-i vindeti pentru profit. Eu am si PES 2015, stiti cat de relaxat se poate juca PES la team lobby 2 vs 2 sau x vs y?

  10. #4510 SP
    Member BigChilumba's Avatar
    Very good point!
    Clar s-a iesit din sfera jocului. Si e păcat...

  11. #4511 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    chestia cu inflatia au incercat sa o controleze de la inceputuri cu acel 5%..insa nu au tinut cont de autobuyere...acestea vor functiona atata timp cat va exista web app... piata a luat-o razna in primul rand din cauza coins seller-ilor

  12. #4512 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    iti poti face o echipa sau chiar doua cu jucatori foarte buni la sume decente, 1-3k per jucator, piata devianta si exagerata este sus la jucatorii foarte buni si se pare ca din ce in ce mai rari. La care se adauga infuzia (inflatia) de coins pe piata, fiind multi coins disponibili au scazut preturile de achizitie ca sa poata vinde!

    Eu nu am super jucatori in club, cred ca 25k a fost cel mai scump jucator achizitionat..si joc foarte bine cu ei. Da l-as vrea pe Neymar insa e de neatins acel pret. Sper sa revina la normal.

  13. #4513 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    eu am 3,6 mil + auguero...si nu vreau sa-i chletui..na m-am cam plictisit...speram ca il iau pe ronaldo si revin..insa nu ma pot atinge de el decat daca ma apuca nebunia si cumpar coins..ceea ce nu cred ca se va intampla...

    si apropo de chinezi cu multi coinsi..se pare ca unul a adunat 4,5 mil de vizualizari pe YT astazi din cauza ca a avut 2 miliarde !!! de coins... dar a fost inchis..si canalul de YT la fel... acum nu stiu cat de adevarat este ...doar ce am citit pe forumul EA...

  14. #4514 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    incep sa nu mai inghit deloc WEB APP .

    totul e din vina webapp-ului - vorbesc de boti . da sa inchida odata Webapp-ul .

    e o chestie buna si comoda pt unii ( eu cumpar numai de pe consola ) dar daca e o bresa mare de securitate in ea sa se inchida .

    pana nu se inchide - nici o sansa sa isi revina piata .

    cand fac profit - sub o anumita suma nu prind niciodata un transfer bun pt ca la sume derizorii intra botii .

    la un jucator de 24.000 botul e setat la 21.000 . si curata tot de acolo .

    Si nu - nu mai vreau sa joc cu echipe setate , eu vreau echipa mea cu neymar aguero si etc . imi vine greu sa mai joc cu city sau real sau barca , vreau sa am jucatori pe stilul meu si nu ii gasesc pe toti la o echipa .

    EA trebuie sa faca ceva .
    1. sa inchida webapp-ul .
    2. sa mai arunce jucatori buni pe piata ca sa scada preturile la ei avandui multi .

    ei sa zicem ca au calculat ca la 1.000.000 de utilizatori sa fie 1.000 de aguero in pachete . dar acum sunt 3.000.000

    iar oamenii nu mai trag pachete .

    cumpara coins . si astfel EA nu mai asaneaza piata pachetelor .

    sunt niste mecanisme educative de piata , care va ajuta multa in inconstient in viata reala . nu e rau deloc .

    s-a ajuns la situatii si preturi enorme si nu se mai respecta nici o regula din anii trecuti de exemplu .

    devine enervant sa stai cu banii gramada si sa nu poti sa iti iei un jucator decent - bunicel . sau te apuci sa joci cu medii care iti scot peri albi .. trebuie sa faca ceva .

    dar esential este primul pas INCHIDEREA WEB APPului , l-au mai facut in trecut sper sa il faca iar .

    eu am coins din trading si matches egal aproape eu si ma joc si fac tranding , deci nu se pune problema la mn de vreun interes .

  15. #4515 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Cei care au jucat Asia Cup pot sa imi zic si mie o chestie ? Imi trebuie toata echipa cu jucatori din Korea si Asia sau doar 3 + 3 cum zice acolo ?

    @: Am facut o manevra ieri L-am luat pe Felipe Melo cu 43k si azi am vazut ca este 60k si tot creste pretul. Acum ma caiesc ca nu am luat 3-4 ...

  16. #4516 SP
    Member BigChilumba's Avatar
    Mda, ai ceva banuti adunati la tescherea...

    Chinezii astia ce manevreaza bani reali si virtuali ar putea fi identificati destul de usor daca s-ar vrea. Dar probabil ca mai-marii din spatele butoanelor de la EA inca au un motiv pentru care-i accepta, tacit.

  17. #4517 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    ca sa nu mai vorbim de baietii sponsorizati pe YT pt propaganda, reclama...si din pacate si al nostru Ovvy este in aceeasi categorie. Deschid sute de pack-uri pe YT posteeaza 20 de packuri mai reusite...si cica wow..ce Pack Opening!!! luati de la xxx coins cu x% discount si hai la packuri ca uite ce bunaciuni pica...de fapt ei cheltuie miliaone de coins din sponsorizari, dau discard si la jucatori care costa cat pack-ul.., normal ca dau...nu-i intereseaza, coinsii vin moca!! tot ce trebuie sa faca e sa face putina reclama, primesc bani, coins etc...mai fac un tutorial banal si gata treaba.

    ma puteti contrazice?

    Teoria conspiratiei spune ca EA nu inchide webapp-ul pt ca au un interes. si anume sa vanda COINS! prin diverse nume/site-uri etc...daca Fifa Points nu pot vinde...atunci cand ce cumpara lumea...coins!
    Au bagat manevra aia cu Esti prins la coins esti banat..., credeti ca au banat mai mult de 1% dintre cei care au cumparat coins? nu cred...trebuie sa mai si baneze ca sa se "auda" in rest..ei lasa jocurile sa mearga pt ca sunt profitabile pt ei. My conspiracy theory

  18. #4518 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    nope...o mica caracatita si asta...se invart multi bani reali si aici

  19. #4519 SP
    Member BigChilumba's Avatar
    @adibose spune bine, exact ce insinuam si eu mai sus: exista clar un interes pentru care traficantii de coins traiesc bine mersi. Inflatia de moneda virtuala in FIFA 15 este mult prea mare si mult prea vizibila ca ea sa se faca fara acordul EA. E clar ca e vorba de bani, si inca multi. Jocul abia s-a lansat, suntem in ianuarie 2015 si vorbim deja de sume colosale pe piata, care intr-o economie controlata ok nu aveau de unde sa apara.

    Spor la joaca!

  20. #4520 SP
    Junior Member GoLd^'s Avatar
    Deci ba, cate buguri ( vechea problema ) sunt in fifa.. pfff. In seasons cel putin sunt enorm de multe, asa fura jocu, zici ca nu ii dai de mancare. De ex: dai sprint, si fuge de zici ca sta pe loc, efectiv fuge in reluare, dai throwu', si da drumu la minge dupa 1 secunda 2, si evident este interceptata sau nici macar, mai des este luata de la picior. Jucatori precum ronaldo ( care e paleta in realitate ), robben, messi ( inteleg ca au ovru' mare, dar hooo frate ) nu pica pe jos nici sa intri din lateral, ce sa mai zic de umar la umar sau chestii.. ronaldo de ex nu prea pica nici cand se intra cu 3 jucatori pe el, dublaj si inca cineva... toti 3 pica la contact cu el, lui ii sare mingea si merge mai departe... robben la fel, nu pica, nu pierde mingea, are niste suturi ( ronaldo same ) de zici ca nu e nimeni pe teren, nici atunci. Vorba lu cineva acu ceva timp in urma.. sunt momente in care efectiv nu ai control asupra jocului ( cine joaca, stie ), chiar asa nu se poate la fifa... fifa 15.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. FIFA 15 Ultimate Team wager By Slay3r in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 13 Last Post: 02-04-2015, 06:19
  2. Fifa 14 Ultimate Team By Bodonomad in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2014, 11:21
  3. FIFA 14 Ultimate Team - Wager Matches By vladydd2011 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 3 Last Post: 10-04-2014, 12:49
  4. Fifa 11 Ultimate Team By ZeroSkillNoob in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 21 Last Post: 18-04-2011, 10:21
  5. FIFA 10 Ultimate Team DLC By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 08-12-2009, 21:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts