Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 64 of 244 FirstFirst ... 14 54 62 63 64 65 66 74 114 164 ... LastLast
Results 1,261 to 1,280 of 4867

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #1261 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105x View Post
    Knight Rider 2008 - 4/10 (parea a fii film la cea ce m-am uitat, avand in vedere ca a durat o ora si 19 minute, pe IMDB este inregistrat totusi ca serial).

    +3 puncte deoarece mi-a placut masina.

    -vocea masini parea cam falsa...
    -tot filmu defapt era cam fake.
    -am mai dat un punct numa deoarece m-am simtit darnic, de bun simt pentru efortul de al difuza .
    ai vazut episodul pilot, care e cat 2 normale.

  2. #1262 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Singurul serial cu "super masini" care a fost cat de cat bun sa numit Viper, parerea mea, totusi si acela daca tin bine minte cu probleme (lau tot "tras de coada" pana cand a devenit monoton).

    @Fear: mersi de info ^^.

  3. #1263 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    chiar ca. facusem rost la un moment dat de el, dar era dublat in germana si am preferat sa zic pas.

  4. #1264 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Dante's Inferno : An animated epic 9/10

    PS-> Va sugerez sa cititi cartea Divina Comedie (Dante's Inferno este facut dupa aceasta carte... ), o adevarata capodopera....

    Shutter Island 8.9/10

    Chiar nu m-a dezamagit filmul ! Foarte interesant !
    Attached Images Attached Images dante_full_bkg_revised2b.png shutter-island.jpg

  5. #1265 SP
    Member drik's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105x View Post
    -vocea masini parea cam falsa...
    Stii ca in viata reala masinile nu vorbesc nu?

  6. #1266 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Scuze de Offtopic dar: ^Pe bune ? Mersi de informatie nu stiam detaliu asta, precum nu stiam nici ca nu ar exista intradevar un Predator, desi in film m-ar fii putut prosti nu parea fals....


  7. #1267 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Alice in Wonderland (2010) 6/10

    Jalnic. Pur si simplu nu am vazut un film care sa ma indispuna atat, de la Postal incoace. Avem acelasi fel de mancare, incalzit in cuptorul cu microunde. Ma asteptam sa devieze mult de la povestea originala, sa fie mai incitant, mai amuzant palarierul, mai antrenant... mai... nu stiu cum sa descriu... Parca varianta de pe Hallmark m-a emotionat mai mult...

    Partea buna a fost ca am ras ca un bezmetic tot filmul, fiind o vizionare cu clasa. Niciodata nu am ridicat glasul intr'un cinematograf, daramite sa fac glume nesimtite sau alte faze specifice "cocalarului de cinema" dar vai... filmul asta ne-a provocat pe toti sa fim misogini, porci, prost crescuti [mentionez ca totusi am pastrat limita decentei si nu am deranjat sala].

    Vazut la CinemaPro, cinema dotat cu tehnologia real d 3d. Nu am fost placut impresionat de acest aspect...

  8. #1268 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    trickz, no offence, da...numai cand ai zis ca ai fost cu clasa, ai zis tot.

    nu te simti jignit de ce am spus, dar sunt anumite filme care nu plac la toata lumea. Recunosc ca inca nu l-am vazut, dar am rezervare la IMAX pt luni. Dar sunt foarte sigur ca o sa-mi placa, intrucat Tim Burton este regizorul preferat. Sunt de parere ca nu toata lumea il poate intelege si il poate place.

    on toppic:

    Shutter Island - 9/10. Scorsese.... nu mai trebe sa zic nimic. Atmosfera, modul in care este filmat, tensiunea, sunetele de vioara (ceva gen Dark Knight cand apare Jocker), interpretarea, modul de...mindf u c k movie care te da peste cap. foarte bun.
    Attached Images Attached Images shutter-island-poster.jpg

  9. #1269 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Final Fantasy VII Advent Children 10/10

  10. #1270 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    trickz, no offence, da...numai cand ai zis ca ai fost cu clasa, ai zis tot.

    nu te simti jignit de ce am spus, dar sunt anumite filme care nu plac la toata lumea. Recunosc ca inca nu l-am vazut, dar am rezervare la IMAX pt luni. Dar sunt foarte sigur ca o sa-mi placa, intrucat Tim Burton este regizorul preferat. Sunt de parere ca nu toata lumea il poate intelege si il poate place.
    In primul rand, daca am un anumit mediu langa mine, nu inseamna ca nu pot aprecia filmul la adevarata lui valoare. Nu, nu. Cei din jurul meu schimba un singur lucru: cat de deschis sunt fata de ei (persoanele din jurul meu) si nimic altceva(n.r. mai exact, bancuri, atmosfera, pofta de mancat floricele, etc. Chestii de grup...). Am vazut filme fiind singurul baiat pe un rand de amice si iti garantez ca desi eram distras, am putut sa simt intreaga valoare a filmului. Am observat o chestie, cel putin in posturile tale care ma implica pe mine, pe acest topic, ca te cam grabesti cu judecata. Nu sunt atat de superficial si de inutil pe cat par, am si eu cateva talente ascunse

    Ori asta ori ai dreptate... nu il pot intelege pe Tim Burton asa ca o sa imi pun o punga de floricele pe cap si o sa merg asa pe strada Razi, zambeste, danseaza, dar neaparat in ordinea asta. Cu respect, Trickz.

  11. #1271 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by eXistenZ View Post
    Final Fantasy VII Advent Children 10/10
    Complete sau cel simplu ? daca cumva cel simplu si ai chef de un rewatch iti recomand Final Fantasy VII Advent Children complete (scene in plu,s informatii, actiune mai multa, etc) 1080p este cu mult superior versiuni DVD simpla, chiar si celei 720p.

  12. #1272 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105x View Post
    Complete sau cel simplu ? daca cumva cel simplu si ai chef de un rewatch iti recomand Final Fantasy VII Advent Children complete (scene in plu,s informatii, actiune mai multa, etc) 1080p este cu mult superior versiuni DVD simpla, chiar si celei 720p.
    Complete

  13. #1273 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Alice in Wonderland - 8/10
    Great movie ! Efecte nice , iepurele ala nebun face toti banii
    E total memorabil (asemenea pinguinilor din Madagascar , ca sa fac o paralela ilogica ) !
    Depp joaca in stilul sau inconfundabil , desi personajul interpretat nu i se prea potriveste , dupa parerea mea.
    IMAX-versionul pt acest film nu m-a dat pe spate , desi sunt faze in care iese in evidenta very nicely
    O sa merg si la 3D version sa vad diferenta....
    Recomand acest film , contrar celor spuse de trickz !
    PS : Nu stiam povestea originala Alice in Wonderland si nu pot sa spun ca o stiu dupa ce am vizionat acest film
    Dar nu asta e targetul filmului....ci impresia lasata !

    Shutter Island
    - 7 / 10
    Un film foarte imbarligat , confuz si total psihologic - aparent !!
    Atmosfera , stilul de filmare si povestea sunt total pe gustul
    Cred ca trebuie sa-l mai vad o data si sa-mi revizuiesc nota !

  14. #1274 SP
    Member richardm27's Avatar
    Hachiko: A Dog's Story - 10/10

    Oau, nu am cuvinte la 5 minute dupa ce am vazut acest film ! Daca iubiti cainii inarmati-va si cu vreo 2 pachete de servetele....
    Attached Images Attached Images hachiko_a_dogs_story.jpg

  15. #1275 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    Alice in Wonderland
    Alice in Wonderland (2010)

    7/10

    E un film in stilul Tim Burton, dar nu e la potentialul lui maxim. Nu stiu, dar actiunea mi s-a parut grabita, chiar daca filmul s-a desfasurat pe o perioada de aproape 2 ore. I-a lipsit ceva, nu stiu sa zic ce, dar la sfarsit cand am vazut creditele, am ramas un pic pe scaun si ma gandeam ce. Nici pana acum nu stiu sa zic ce a fost. Cine stie, poate mi se pare. Lucrul care acest film reuseste cu brio este sa creeze personaje memorabile. De la matusa singuratica, pana la Mad Hatter.
    Personal, personajul meu preferat care nu m-as fi saturat sa il mai vad este Cheshire Cat. Pur si simplu demential ! Carismatic, funny si albastrul lui te fascina.

    Cam atat pot spune despre Alice in Wonderland. A da, efectele 3D foarte frumoase. L-am vazut la Cinema City Cotroceni. In orice caz, daca nu aveti ce face, eu zic ca Alice e o alegere buna

  16. #1276 SP
    Member Cata25's Avatar
    The Hurt Locker - 8/10

    Un film bun, dar nu pot spune că m-a impresionat foarte mult.
    Oricum, mai bun dec�t Pocahontas.

  17. #1277 SP
    Member Ayrton's Avatar
    AVPR: Aliens vs Predator - Requiem (2007)

    Alien Versus Predator-Requiem

    Destul de frumuslel filmul,insa nu m-a impresionat.8/10

  18. #1278 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Taken

    10/10

    taken.jpg

  19. #1279 SP
    is the man! trickz's Avatar

    The Life and Death of Peter Sellers


    PRICELESS/10

    In primul rand, cine este Peter Sellers? Multi oameni il cunosc pentru rolul din Pantera Roz. Altii ii cunosc rolul (*cough* rolurile */cough*) din filmul lui Kubrick, Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964) . Desigur, mai sunt si persoane care habar nu au cine este...

    Acest film prezinta viata sa, intr-un mod tragicomic. Filmul este structurat astfel incat vedem clar cum Sellers a trait constant ori in rol, ori in afara rolului, momente in care recunostea ca este un "vas gol", lipsit de personalitate proprie. De la momentele in care vedem un personaj exterior (ex: mama sa) din prisma lui Sellers (momente extrem de dramatice), pana la reinterpretarea unor momente din filmele/ culisele filmelor ce l-au consacrat, ai posibilitatea sa simti presiunea care era in acest om.

    Geoffrey Rush, actorul ce il interpreteaza pe Sellers merita aplaudat. Pur si simplu, ai impresia ca acest film contine momente filmate in timpul vietii lui Sellers, atat de bine se potriveste cu rolul lui Peter. Fericirea, desfraul, inocenta, rautatea. Toate sunt interpretate atat de natural...

    In final, dupa ce am vizionat pentru a doua oara filmul am ramas cu aceleasi intrebari. "De ce?" Dupa un intreg film "biografic", ai putea crede ca reusesti sa intelegi mai multe lucruri din viata "subiectului", dar nu... tot nu intelegi cine era de fapt Peter Sellers. Ei bine, asta este tot farmecul unui film. Nu sa primesti totul mura in gura ci sa te intrebi, sa mai vezi filmul de cateva ori, pana prinzi toate detaliile, nuantele si sa iti gasesti raspunsuri, in final.
    Attached Images Attached Images life_and_death_of_peter_sellers_ver2.jpg life_and_death_of_peter_sellers.jpg iz5cg6.jpg life-death-peter-sellers-1.jpg sellers.jpg sellersimage2.jpg peter_sellers.jpg 112_0710_08z-ferrari_secret_history-peter_sellers_275_gtb.jpg

  20. #1280 SP
    Member richardm27's Avatar
    Ce bine ca cineva se mai uita intr-adevar la FILME !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 64 of 244 FirstFirst ... 14 54 62 63 64 65 66 74 114 164 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts