Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 470 of 788 FirstFirst ... 370 420 460 468 469 470 471 472 480 520 570 ... LastLast
Results 9,381 to 9,400 of 15756

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #9381 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Quote Originally Posted by Oviduzz View Post
    Sunt in UK ..ma gandeam ca merge de aici
    Am inteles. Ti-ai creat un cont special pentru ESPN? Daca nu, incearca sa-ti faci un cont si sa vezi daca merge. Nu sunt sigur, dar s-ar putea sa-ti ceara si bani, nu sume foarte mari, pentru a putea benficia de transmisiune.

  2. #9382 SP
    Junior Member Oviduzz's Avatar
    Quote Originally Posted by hibrid13 View Post
    Am inteles. Ti-ai creat un cont special pentru ESPN? Daca nu, incearca sa-ti faci un cont si sa vezi daca merge. Nu sunt sigur, dar s-ar putea sa-ti ceara si bani, nu sume foarte mari, pentru a putea benficia de transmisiune.
    ok , ideea e ca nu gasesc in dashboard , pe nicaieri ESPNul ..am skyul am zune ..dar nu gasesc ESPNul

  3. #9383 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    N-ar strica sa zici si de ce e recomandat asa Sau cine recomanda asta.

    Personal cred ca arata MULT mai bine cand e tinuta vertical, dar este mai sanatos sa fie tinuta orizonatal. In primul rand se aeriseste mai bine asa. In al doilea rand riscul de a zgaria discurile e mult mai mic. Daca o tii vertical trebuie sa ai mare grija cand introduci discul, daca nu-l pui perfect in tavita poate cadea foarte usor cand inchizi tavita. In plus, cand consola e in pozitie verticala se misca mult mai usor si poti avea surpriza sa te trezesti cu o zgarietura foarte urata pe disc.

    In concluzie : daca ai loc incearca sa o tii orizontal. Daca daca o tii vertical si ai grija cand bagi discul si nu misti consola e ok si vertical.
    Eu o tin orizontal din lipsa de spatiu.
    Cand mi-am luat consola, l-am intrebat pe DragosCojan si mi-a spus ca recomandat este sa o tin vertical pentru ca aerul circula mai bine.
    In fine, daca consola este Jasper nu ar trebui sa ne preocupe aceasta chestie.

    LE : Imi cer scuze, acum m-am uitat in arhiva si am vazut ca el mi-a recomandat sa o tine orizontal.
    Este greseala mea.

  4. #9384 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Quote Originally Posted by Oviduzz View Post
    ok , ideea e ca nu gasesc in dashboard , pe nicaieri ESPNul ..am skyul am zune ..dar nu gasesc ESPNul
    Asta inseamna ca nu ai acces. Nu stiu daca ESPN mai are contract cu Microsoft, s-ar putea sa fi renuntat si sa nu mai transmita pe Xbox Live, avand in vedere ca acum e in voga Sky Sports...

  5. #9385 SP
    Junior Member Oviduzz's Avatar
    Quote Originally Posted by hibrid13 View Post
    Asta inseamna ca nu ai acces. Nu stiu daca ESPN mai are contract cu Microsoft, s-ar putea sa fi renuntat si sa nu mai transmita pe Xbox Live, avand in vedere ca acum e in voga Sky Sports...
    si skyul il pot vedea free?..sau merge tot pe varianta platesti/vezi

  6. #9386 SP
    Junior Member collin_hero's Avatar

    Kinect +xbox 360 modat

    Va salut! Sunt nou pe forum si rubrica de search nu rea m-a ajutat.. De curand am achizitionat de la un user din bazar un xbox 360 modat.. Dupa ce i am facut un upgrade la hdd(250) si am testat cam toate jocurile noi, mi s-a pus pata pe kinect.
    Intrebare:
    Pot sa cumpar doar dispozitivul(kinectul) si sa-l conectez la 360-ul meu modat? Daca da, mai trebuie vreun accesoriu, cablu, etc?
    Multumesc anticipat de raspuns!

  7. #9387 SP
    Member The Antagonist's Avatar
    Azi jucam Black Ops in multiplayer si (nu ca ar fi fost prima data) s-a blocat.
    Bine. Inchid consola, o deschid din nou, si bum. Imi apare un beculet rosu, ecranul negru cu litere in chineza.
    Am inchis consola din nou, am asteptat cateva minute si nu mai are nimic (phew).
    Sa ma astept la RROD curand?

  8. #9388 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by collin_hero View Post
    Va salut! Sunt nou pe forum si rubrica de search nu rea m-a ajutat.. De curand am achizitionat de la un user din bazar un xbox 360 modat.. Dupa ce i am facut un upgrade la hdd(250) si am testat cam toate jocurile noi, mi s-a pus pata pe kinect.
    Intrebare:
    Pot sa cumpar doar dispozitivul(kinectul) si sa-l conectez la 360-ul meu modat? Daca da, mai trebuie vreun accesoriu, cablu, etc?
    Multumesc anticipat de raspuns!

    Ai nevoie si de ulimul dashboard.

    Daca cumperi Kinect-ul din magazin - gasesti in pachet tot ce iti trebuie, inclusiv adaptorul pentru consolele phat.

  9. #9389 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Quote Originally Posted by Oviduzz View Post
    si skyul il pot vedea free?..sau merge tot pe varianta platesti/vezi
    Incearca sa-ti faci un cont si vezi acolo mai multe. Daca esti in UK s-ar putea sa primesti serviciul gratis, insa nu stiu cu siguranta; eu cand mi-am facut un cont si am incercat sa ma uit (sunt din RO), am fost atentionat ca trebuie sa aleg unul dintre abonamentele lor (bineinteles pe bani).

  10. #9390 SP
    Junior Member Ltcol's Avatar

    Ce se mai stie de XBOX in Romania?

    Microsoft: Consolele Xbox vin oficial in Romania dupa ce mai cresc salariile si internetul broadband -- asta era prin 2008 .... intre timp noi suntem parca pe locul 4 in lume la internet .... salariile au scazut in america .... asa ca poate cineva s-o gasii sa facem o petitie.

  11. #9391 SP
    Junior Member collin_hero's Avatar
    Quote Originally Posted by anotherchild View Post
    Ai nevoie si de ulimul dashboard.
    YouTube - How To Set Up Xbox Kinect on Original 360 and New 360
    Daca cumperi Kinect-ul din magazin - gasesti in pachet tot ce iti trebuie, inclusiv adaptorul pentru consolele phat.
    Firstly, merci de info!
    Secondly... Nu am folosit deloc xbox live pana acum fiindca imi place sa joc cu cineva care se afla in aceeasi incapere, asa ca nu stiu cum se face update..update-ul la dasboard nu presupune conectarea la live si implicit posibila mea banare?(reamintesc, consola este modata!)

  12. #9392 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by collin_hero View Post
    Firstly, merci de info!
    Secondly... Nu am folosit deloc xbox live pana acum fiindca imi place sa joc cu cineva care se afla in aceeasi incapere, asa ca nu stiu cum se face update..update-ul la dasboard nu presupune conectarea la live si implicit posibila mea banare?(reamintesc, consola este modata!)
    Lasa-mi un PM cu o adresa de contact.

  13. #9393 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Quote Originally Posted by collin_hero View Post
    Firstly, merci de info!
    Secondly... Nu am folosit deloc xbox live pana acum fiindca imi place sa joc cu cineva care se afla in aceeasi incapere, asa ca nu stiu cum se face update..update-ul la dasboard nu presupune conectarea la live si implicit posibila mea banare?(reamintesc, consola este modata!)
    Update-ul nu are nicio treaba cu faptul ca tu ai consola modata. Te conectezi la Xbox Live cu un cont creat de tine si atunci automat va fi facut si update-ul la ultima versiune de Dashboard. Update-ul pentru Kinect se afla pe unul dintre jocurile ce suporta gadget-ul (Adventures, Joy Ride, Kinectimals si asa mai departe); si aici e la fel, introduci dvd-ul si update-ul se face automat.

  14. #9394 SP
    Junior Member collin_hero's Avatar
    Quote Originally Posted by hibrid13 View Post
    Update-ul nu are nicio treaba cu faptul ca tu ai consola modata. Te conectezi la Xbox Live cu un cont creat de tine si atunci automat va fi facut si update-ul la ultima versiune de Dashboard. Update-ul pentru Kinect se afla pe unul dintre jocurile ce suporta gadget-ul (Adventures, Joy Ride, Kinectimals si asa mai departe); si aici e la fel, introduci dvd-ul si update-ul se face automat.
    Inteleg, dar conectarea la live cu o consola banata nu atrage de la sine si o foarte posibila banare? Eu asa am auzit..

  15. #9395 SP
    Member kosashu's Avatar
    Pai daca consola e banata, nu te mai poti conecta pe Xbox Live! Poate ai vrut sa spui, "consola modata"? Daca e asa, te poti conecta pe Live, dar e posibil sa iei ban insa nu neaparat! Depinde de noroc!

  16. #9396 SP
    Junior Member collin_hero's Avatar
    Quote Originally Posted by kosashu View Post
    Pai daca consola e banata, nu te mai poti conecta pe Xbox Live! Poate ai vrut sa spui, "consola modata"? Daca e asa, te poti conecta pe Live, dar e posibil sa iei ban insa nu neaparat! Depinde de noroc!
    Da, modata am vrut sa zic! De asta mi e teama sa fac update la dashboard..nu ca as folosi eu live, dar la un eventual ban daca as vrea vreodata sa vand consola, cred ca ar afecta posibilitatea de vqnzare si pretul..

  17. #9397 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Sigur ca banarea afecteaza valoarea consolei.Si modarea poate scadea valoarea ei pentru unii sau poate creste pentru altii.
    Nu poti sa faci update printr-un usb stick?Parca am mai auzit undeva de asa ceva...sper sa nu vorbesc prostii.

  18. #9398 SP
    Member hibrid13's Avatar
    E modata, nu e modata nu prea conteaza. Daca vrei doar sa faci update-ul fa-l linistit. Insa, daca vrei sa intri cu vreun joc piratat pe Live, indiferent daca l-ai verificat cum trebuie sau nu, exista o mica sansa sa primesti ban. Dar fiindca nu incurajez pirateria, te-as sfatui sa intri sa faci update-ul si scoti cablul. Be careful and use only originals!

  19. #9399 SP
    Junior Member gehaste's Avatar
    Salutari.Nou pe aici,nici macar nu mi-am luat consola dar sunt entuziasmat la gandul ca o voi cumpara curand.
    Cel mai probabil o voi lua de pe amazon.co.uk,Slim 250gb.
    Am multe intrebari insa momentan ma rezum doar la urmatoarele :
    1.Cand se va putea moda ? Stiu ca raspunsul este "curand" insa cat de curand ? Consola a iesit acum jumatate de an(cred,nu stiu sigur) asa ca termenul curand e relativ.Asa,orientativ..e vorba de 2-3 saptamani sau de 2-3 luni pana se va putea moda ? Ca majoritatea romanilor nu imi permit sa dau cateva milioane bune pentru o mana de jocuri.

    2.Daca am o consola modata dar imi voi cumpara de exemplu CoD:MW2 pentru a juca online este riscul sa primesc ban ? Adica daca am consola modata dar joc jocurile originale voi primi ban pt consola modata,indiferent ca am jocul original ?

    Multumesc anticipat si o seara placuta.

  20. #9400 SP
    Junior Member okei's Avatar
    Am primit pe 31 azi de ziua mea un cod care cica imi da un item pentru avatarul meu si nu mai am Xbox 360-ul asa ca vi-l dau voua:
    9V7JV-PHYFF-XY4V7-VC79V-67J2Z .

    To redeem your free gift: 2. Sign in to your Xbox LIVE account using the email address you received this message at (if you are not already signed in). 3. Select Redeem Code.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1152 Last Post: 11-06-2024, 08:50
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts