Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 621 of 788 FirstFirst ... 121 521 571 611 619 620 621 622 623 631 671 721 ... LastLast
Results 12,401 to 12,420 of 15756

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #12401 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by adiciho View Post
    Pai parca numele topicului este cu totul altul. Eu zic sa nu mai postati doar de dragul de a o face, fara nici cea mai mica legatura cu intrebarea mea.
    Incearca direct cu cablul in xbox, ar trebui sa mearga fara probleme. Daca nu ai cont o sa iti creezi unul , e simplu.Nu uita sa bagi un joc original in el, altfel s-ar putea sa se blocheze consola. Stiu, ca eu am avut probleme in trecut, si asa am aflat ce versiune am.
    Am intrat pe live si mi-a cerut sa fac un update, l-am facut si mi-a aratat la settings ce LT am.

    Ne vedem pe live, da-mi add sa jucam ceva

  2. #12402 SP
    Junior Member adiciho's Avatar
    am net de la rds prin cablu direct, fara modem/router (doar cu username si password). se poate asa ?

  3. #12403 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Se poate! Majoritatea avem RDS si o parte din nou cu cablul direct in consola.

  4. #12404 SP
    Junior Member adiciho's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Se poate! Majoritatea avem RDS si o parte din nou cu cablul direct in consola.
    Ti`am lasat un pm , poate iti gasesti timp sa imi raspunzi.

    ---------- Post added 30-05-2012 at 05:24 AM ----------

    Am incercat si se intamplat urmatoarele chestii: 1. La conexiunea WIRED, nu se conecteaza la NETWORK (datele de la rds fiind bine bagate) - 2. La cea WIRELESS (semmanl de o liniuta), trece de NETWORK, dar nu se conecteaza la INTERNET. Precizez ca am incercat doar cu un dvd original. Ce poate avea ?

  5. #12405 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    deci trebuie sa aiba cont dar sa nu fie Gold..!?

  6. #12406 SP
    Junior Member Finrod's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    deci trebuie sa aiba cont dar sa nu fie Gold..!?
    da

  7. #12407 SP
    Manager paul's Avatar

  8. #12408 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Racing Bundle de la Microsoft.
    Xbox 360 250GB Racing Bundle announced | Born Tech Geeks
    Attached Images Attached Images xbox_360_250gb_racing_bundle.jpg

  9. #12409 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Eu sunt membru VIP pe rewards.xbox.com dar nu am primit nimic pana acum.

  10. #12410 SP
    Junior Member bpdliviu's Avatar
    salutare dragi posesori de xbox. tocmai am achizitionat si eu un minunat xbox360 cu kinect. vin si eu cu intrebari (probabil stupide) dar fara de care nu prea stiu ce jocuri sa cumpar. ma uitam pe forum dupa un call of duty, oricare varianta, sa il joc online. care sunt conditiile sa pot juca un asemnea joc online? trebuie sa platesc live-ul (deocamdata am gratuit varianta gold 3 luni), sau trebuie sa aiba un cod ceva? va multumesc anticipat pentru raspuns.

  11. #12411 SP
    Junior Member adiciho's Avatar
    nu iti trebuie decat dvd`ul de call of duty original, cumparat din magazin.

  12. #12412 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @bpdliviu ai nevoie de un disc original bineinteles, de conexiune la internet, de cont pe LIVE dar trebuie sa fie GOLD, asa ca vei avea de platit lunar contul. Unele jocuri necesita un ONLINE PASS suplimentar care este reprezentat printr-un COD. Acel cod il vei regasi in carcasa jocului (dupa caz)
    Daca iei un joc SH trebuie sa verifici inainte de a-l cumpara daca cumva are Online Pass si daca a fost folosit sau nu, fiindca se poate folosi pe o singura consola.
    Online PAss-ul se poate achizitiona si separat din LIVE, costa cca 10 euro..ceva de genul.

  13. #12413 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by adiciho View Post
    Ti`am lasat un pm , poate iti gasesti timp sa imi raspunzi.

    ---------- Post added 30-05-2012 at 05:24 AM ----------

    Am incercat si se intamplat urmatoarele chestii: 1. La conexiunea WIRED, nu se conecteaza la NETWORK (datele de la rds fiind bine bagate) - 2. La cea WIRELESS (semmanl de o liniuta), trece de NETWORK, dar nu se conecteaza la INTERNET. Precizez ca am incercat doar cu un dvd original. Ce poate avea ?
    Cel mai bine este sa iti iei un router, este cel mai simplu.

  14. #12414 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    cei care aveti Xbox Slim(Piano Black sau Matte), ati avut probleme cu ele ?erori,freeze-uri dese,probleme cu semnal pe HDMI etc ?

  15. #12415 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Mi-a mai dat un freeze doua ocazional, dar cam atat. Il am din decembrie 2010. Iti iei si xbox sau renunti la PS3?
    Eu de cand am si PS3(Februarie) nu am jucat nimic online, PSNul mi se pare foarte departe calitativ de Live, prefer de Xbox360 cu siguranta(de la Serviciul Online la controller). PS3 va fi doar pt exclusives.

    Daca ai intrebari, poti oricand sa dai PM, raspund cat de bine ma pricep( posesor de xbox din 2009).

  16. #12416 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    nu.am castigat un Xbox Slim 250gb si am o luna(pana soseste) sa ma hotarasc daca il pastrez sau daca il vand si iau PS3.
    am vazut pe paginiile anterioare ca da si un avertisment de supraincalzire.
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Vezi ca mi-am mai dat edit la postul meu.

    Nu ai PS3 deja??
    am avut dar l-am vandut anul trecut in august.eu as avea un prieten de la care sa imprumut PS3(de la el am imprumutat majoritatea jocuriilor de PS3 pe vremea cand aveam consola,omul are si cumpara toate titluriile majore), dar una e sa ai si alta sa imprumuti.

  17. #12417 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    nu.am castigat un Xbox Slim 250gb si am o luna(pana soseste) sa ma hotarasc daca il pastrez sau daca il vand si iau PS3.
    Vezi ca mi-am mai dat edit la postul meu.

    Nu ai PS3 deja??

  18. #12418 SP
    Member angloma's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    cei care aveti Xbox Slim(Piano Black sau Matte), ati avut probleme cu ele ?erori,freeze-uri dese,probleme cu semnal pe HDMI etc ?
    freeze se intampla si la PS3 slim/phat , dar nu des si doar la unele jocuri ,eu unul le instalez pe hdd. Incearca reset system cache in settings , poate rezolvi. Cat despre hdmi , cumpara unul de calitate , se intample deseori ca prin hdmi sa intampini erori daca nu ai cablul potrivit, ia unul mai scump si de calitate sa nu ai probleme cu el si da , daca se supraincalzeste iti apare pe ecran un mesaj si se stinge singur pentru a nu afecta placa de baza. Eu il am de ceva luni si ma joc cel putin 4 ore pe zi la el (inainte aveam falcon si stateam cu frica ) . Merita banii

  19. #12419 SP
    Junior Member adiciho's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    cei care aveti Xbox Slim(Piano Black sau Matte), ati avut probleme cu ele ?erori,freeze-uri dese,probleme cu semnal pe HDMI etc ?
    Am un slim matte din 2011 cu hdmi, modat, dar nu am avut absolut nici un freeze sau probleme cu semnalul. Probabil nu a fost bine modat, sau nu este inca, iti sugerez sa il schimbi.

  20. #12420 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Nu am avut nici cea mai mica problema... merge impecabil, am avut cred ca vreo 3 freeze-uri MAXIM de 1 an de cand il am

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1152 Last Post: 11-06-2024, 08:50
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts