Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 176 of 312 FirstFirst ... 76 126 166 174 175 176 177 178 186 226 276 ... LastLast
Results 3,501 to 3,520 of 6237

Thread: Mturk (Amazon)

  1. #3501 SP
    Member eecode's Avatar
    Eu am o idee.
    Ne adunam cativa din cei care se pricep cat mai bine la Mturk si elaboram un plan. Facem teste sa vedem la cat timp si din ce motiv ni se inchid conturile, facem schimb de HIT-uri si pareri, sugestii, etc.
    Ca unde-s multi, puterea creste. Si cine stie, poate si HIT-urile...

  2. #3502 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Va faceti si forum ?

  3. #3503 SP
    Member antifacat's Avatar
    eu sunt de parere ca requesterul face regulile si nu prea ai cum sa le schimbi...orice requester are o treaba ..o pune pe site...lumea face daca vrea si cam atat...nu ai ce sa schimbi nici in bine nici in rau...parerea mea...dar daca cineva vine cu o idee si actiune mai plauzibila prin care sa se schimbe ceva eu ma bag..
    o faza care am patit-o ieri la classify it...mie mi-a scazut ratia la 94.4 din cauza redusului de la classify this (care a inceput sa respinga din ce in ce mai multe) si am primit si ban de la acelasi cetatean...in fine ,...am reusit sa imi cresc ratia la 96% dar la classify it cerea 95% ...si nu ma lasa sa fac ...are cineva vreo idee ce se intampla?

  4. #3504 SP
    Member eecode's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Va faceti si forum ?
    Nu chiar la asta ma refeream, avem deja un mic topic pe care putem discuta, eu ziceam de un chat ceva...


    Quote Originally Posted by antifacat View Post
    o faza care am patit-o ieri la classify it...mie mi-a scazut ratia la 94.4 din cauza redusului de la classify this (care a inceput sa respinga din ce in ce mai multe) si am primit si ban de la acelasi cetatean...in fine ,...am reusit sa imi cresc ratia la 96% dar la classify it cerea 95% ...si nu ma lasa sa fac ...are cineva vreo idee ce se intampla?
    Pai vezi, de asta ziceam...
    Fiecare dintre noi poate fi bun la un anume HIT sau altceva. classify this iti respinge HIT-urile cele cu "Is this a web page?" pe motiv ca nu le faci bine (asta am patit si eu), poate pagina incarca prea greu iar tu nu iti dai seama si bifezi NO si pui ca pagina nu functioneaza.Ca o rezolvare la ratie poti face "Are These Locations The Same?" sau HIT-urile care sti garantat ca nu rejecteaza si castigi sume mici dar iti cresit ratia (Is this a web page? nu rejecteaza degeaba).

  5. #3505 SP
    Member Szergiu's Avatar
    classify this e mare sharlatan....
    am facut o perioada cateva sute la misto....culmea mi le a acceptat...
    am facut dupa cateva sute (3-4/...ca mai multe nu ai cum) si le-as respins...
    de atunci nu am mai facut classify this.
    Mturk nu s-ar impaca bine cu google adsense????
    la adsense iti trebuie site,blog...ca sa ai clickeri
    pe mturk ar fi de unde...
    cont de requester se poate face...ca mi am facut acu 2 zile unul din greseala(in loc sa dau click pe worker am dar requester...)
    am pune un hit platit bine(ca sa merite osteneala si sa il faca lumea bine ...)
    pentru ca pe adsense poti castiga si cativa dolari pentru un click dat de cineva(depinde de site ul tau...de reclama etc)
    ca daca ramane limita loa 500 hituri pe zi...si baneaza conturile in stil barbar...nu mai merge treaba


    @eecode "Is this a web page? nu rejecteaza degeaba"
    le respinge si degeaba...de asta nu le mai fac...din cateva sute facute bine...(am deschis pagina ,pus numele din titlu...)nu a gasit absolut niciuna dupa standardele lui?totusi....accepta si respinge cum vrea...

  6. #3506 SP
    Member yyomax's Avatar
    ce liniste s-a facut ....ati mai prins ceva hit-uri bune?...eu am 94.2..ma chinui sa ajung la 95 ca sa pot face mai multe .....astea cu digital philinesss ceva de genu....mi-a acceptat tot pana acum...nu mi-a dat nici un reject

  7. #3507 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mi-am facut si eu cont... am $2.50 pana acum (doar un HIT)... as vrea sa fac mai multe, dar nu gasesc niciunul mai decent... toate imi cer ba sa intru pe site-uri dubioase sa-mi fac cont (yeah, right), ba sa scriu nu stiu ce articol de 500 de cuvinte despre filtre, politica, etc... adica nu gasesc niciunul mai accesibil

  8. #3508 SP
    Member eecode's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Mi-am facut si eu cont... am $2.50 pana acum (doar un HIT)... as vrea sa fac mai multe, dar nu gasesc niciunul mai decent... toate imi cer ba sa intru pe site-uri dubioase sa-mi fac cont (yeah, right), ba sa scriu nu stiu ce articol de 500 de cuvinte despre filtre, politica, etc... adica nu gasesc niciunul mai accesibil
    Ramai la curent cu ceea ce vorbim noi aici si vei vedea cand apar HIT-urile pe care le facem noi. Daca sti engleza poti face HIT-uri de la Dolores Labs, nu rejecteaza dar sunt oarecum mai greu de facut (sunt multe si persistente).

    yyomax, doar classify care am facut 780.
    Gherca, scuze ca nu te-am anuntat cand au fost Classify dar numai am credit.

  9. #3509 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da, am vazut HIT-ruile de la Dolores Labs si sunt destul de dificile... si pentru $0.30 mi se pare ca nu prea merita...

  10. #3510 SP
    Member eecode's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Da, am vazut HIT-ruile de la Dolores Labs si sunt destul de dificile... si pentru $0.30 mi se pare ca nu prea merita...

    Apar si HIT-uri mai usoare.
    Ia ca de exemplu "Rate the sentiment of these pieces of content". Am facut 10 la plesneala raspunzand cu "Neutral" si inca pot face lejer. La aproximativ 80 finalizate iti vor spune ca iti ajunge pentru azi.


  11. #3511 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Le-am facut si eu, dar decat 6 ca dupa am avut accuracy 67% si trebuia minim 90% cica...

  12. #3512 SP
    Member hcm90's Avatar
    Quote Originally Posted by Szergiu View Post
    incearca sa faci...
    eu am facut classify...la 500 imi apare ceva de genu...iti ajunge pe azi...incearca si maine

    am facut ieri peste 500, 470 is this a webpage? si 60 photomod

  13. #3513 SP
    Member eecode's Avatar
    Quote Originally Posted by hcm90 View Post
    am facut ieri peste 500, 470 is this a webpage? si 60 photomod
    Poate ai contul mai vechi. Eu am facut 470 si gata pentru azi.

  14. #3514 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by hcm90 View Post
    am facut ieri peste 500, 470 is this a webpage? si 60 photomod
    vezi pe ce zile s au contorizat...

    fusul orar e diferit...la ei se schimba ora cand e la noi dimineata(la 9 sau la 11 nu mai stiu exact)
    nu cred ca exista mai multe categorii de workeri

  15. #3515 SP
    Member eecode's Avatar
    Quote Originally Posted by Szergiu View Post
    vezi pe ce zile s au contorizat...

    fusul orar e diferit...la ei se schimba ora cand e la noi dimineata(la 9 sau la 11 nu mai stiu exact)
    nu cred ca exista mai multe categorii de workeri
    La ora 10 fix se incepe practic o alta zi. Eu fac seara HIT-uri si daca raman fac si dimineatza dupa ora 10 (stiu sigur).
    Eu cred totusi ca este in functie de activitate. Cine e mai vechi si/sau are mai multe zile/hit-uri pot face cate HIT-uri doresc. Dar tinand cont ca noua ne inchid conturile cam la 3-4 zile... Nu prea avem variante... Si mai e o chestie, nu este o limita exacta. Azi poti face 500, maine 470, poimaine 481 si asa mai departe.

  16. #3516 SP
    Member Szergiu's Avatar
    500 sunt in total...
    din astea poate mai expira cateva...
    se strica treaba daca nu scot limita...sau cel putin sa o mareasca

  17. #3517 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Eu fac pe zi cam 100-150 de hituri si pana acum nu mi-a inchis contul si il am de vreo luna

  18. #3518 SP
    Member yyomax's Avatar
    cat timp va ia sa faceti 500 hituri de alea...this is a web page??? eu dak fac 100 ma plictisesc

  19. #3519 SP
    Member hcm90's Avatar
    au fost contorizate in aceasi zi, contul il cam cam de o luna (sunt la al 3lea, primu din februarie pana la inceputul lui octombrie, al doilea pana in la inceputl lui noiembrie apoi lam facut pe asta, da niciodata nu mi-o suspendat ei contul, mi-am facut eu altu ca am fost banat de classify this), eu nu am avut niciodata treaba cu vreo limita

    @yyomax eu fac cam 100 webpage in 15min, aseara am facut 470 intr-o ora

  20. #3520 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Au bagat Is this a webpage. Pacat ca nu pot face ca nu am 100 acceptate

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts