Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 233 of 312 FirstFirst ... 133 183 223 231 232 233 234 235 243 283 ... LastLast
Results 4,641 to 4,660 of 6237

Thread: Mturk (Amazon)

  1. #4641 SP
    Junior Member rawl123's Avatar
    Ba nu Eu aflu altfel.. deobice scrie la description si domestic shipping sau international shipping. Ei bine, daca scrie international shipping, e o sansa foarte mare sa trimita si in Europa Asa aflu eu, faza cu select country nu mi-a mers pana acum

  2. #4642 SP
    Member antifacat's Avatar
    nu am injurat pe nimeni..era doar o adaugare la fraza pentru arata ca deja m-a cam scos din sarite ...nu cred ca e cineva asa de gingas incat sa nu mai scape cate o injuratura..sau sa ii irite vederea cand vede cate un cuvant porcos...asadar era numai o strategie pentru a arata ca m-am cam enervat

  3. #4643 SP
    Member Szergiu's Avatar
    edit

  4. #4644 SP
    Member antifacat's Avatar
    Quote Originally Posted by rawl123 View Post
    Ba nu Eu aflu altfel.. deobice scrie la description si domestic shipping sau international shipping. Ei bine, daca scrie international shipping, e o sansa foarte mare sa trimita si in Europa Asa aflu eu, faza cu select country nu mi-a mers pana acum
    era vorba de metoda de a afla daca produsul e trimis de amazon...si la care se plateste TVA direct pe site din bani virtuali...inca o data se vede ca nu se citesc postarile cum trebuie sau nu se citec deloc

  5. #4645 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by rawl123 View Post
    Ba nu Eu aflu altfel.. deobice scrie la description si domestic shipping sau international shipping. Ei bine, daca scrie international shipping, e o sansa foarte mare sa trimita si in Europa Asa aflu eu, faza cu select country nu mi-a mers pana acum
    confunzi lucrurile...
    faza cu international shipping....e ok ...dar nu asta era dilema din ultimile posturi
    faza e sa cumperi ceva de valoare si sa poti plati si TVA ul direct din gift card(in loc sa platesti cu cash...

  6. #4646 SP
    Junior Member rawl123's Avatar
    Aha, ma scuzi.. si da, citesc posturile dar de data asta am incurcat oala

    Azi n-am facut nici 1 hit N-a venit nici unul de la Collective Endeavor!

  7. #4647 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by rawl123 View Post
    Aha, ma scuzi.. si da, citesc posturile dar de data asta am incurcat oala

    Azi n-am facut nici 1 hit N-a venit nici unul de la Collective Endeavor!

    Pai au fost azi dimineata la 4 dar dormeam.

  8. #4648 SP
    Member Szergiu's Avatar
    antifacat degeaba te pui in gura....
    nu e aia modalitatea de a deosebi produsele la care poti plati tva direct din gift card...
    cum explici asta?
    Shipping: This item is also available for shipping to select countries outside the U.S.(asta spuneai ca e modalitatea prin care se deosebesc...)si ai facut atata tam tam
    Amazon.com: Makita DF330DW 10.8-Volt Ultra Compact Lithium-Ion Cordless 3/8-Inch Driver-Drill Kit: acehardwareoutlet@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/110-gxdI0sL.@@AMEPARAM@@110-gxdI0sL
    se poate trimite in europa dar taxele nu le platesti din gift

  9. #4649 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by Szergiu View Post
    antifacat degeaba te pui in gura....
    nu e aia modalitatea de a deosebi produsele la care poti plati tva direct din gift card...
    cum explici asta?
    Shipping: This item is also available for shipping to select countries outside the U.S.(asta spuneai ca e modalitatea prin care se deosebesc...)si ai facut atata tam tam
    Amazon.com: Makita DF330DW 10.8-Volt Ultra Compact Lithium-Ion Cordless 3/8-Inch Driver-Drill Kit: acehardwareoutlet
    se poate trimite in europa dar taxele nu le platesti din gift

    Antifacat se refera doar la produsele trimise de amazon.com....nu de alte firme.

  10. #4650 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Ok....mi scuzi mi scuzi...

  11. #4651 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Si eu la fel am crezut dar uite:
    Amazon.com: Makita DF330DW 10.8-Volt Ultra Compact Lithium-Ion Cordless 3/8-Inch Driver-Drill Kit: Home Improvement@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/51SQryy-m7L.@@AMEPARAM@@51SQryy-m7L
    Aceiasi scula vanduta de amazon tot nu merge.
    Cel mai sigur: puneti default address sa fie de Romania si sub pret, daca nu se poate trimite o sa scrie:
    We are not able to ship this item to your default shipping address.

  12. #4652 SP
    Member antifacat's Avatar
    tac..tac ca e mai bine

    ---------- Post added 14-02-2011 at 11:45 PM ----------

    am patit faza asta si la o firma care trimitea international...care nu au vrut sa trimita o consola in romania..asa ca intreaba-i pe ei de ce..eu cand am luat monitorul si am platit taxa pe site dupa aia m-am ghidat

  13. #4653 SP
    Member yyomax's Avatar
    da....m-am uitat si eu la niste laptopuri mainainte...si am vazut un seller care trimite si in europa...si avea si niste laptopuri in stock dar pe acestea nu le trimitea ...

  14. #4654 SP
    Junior Member rawl123's Avatar
    Am observat ca se pot trimite bani de pe un cont pe altul.. right? cu gift cards dinalea.. nu sunt prea sigur dar am impresia ca poti !

    edit: nvm . nu poti folosit gift card balance

  15. #4655 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Desi contul mi suspendat am mai primit niste bani. Se pare ca daca primesti suspend pe motiv de ratie slaba mai poti primi/scoate bani din amazon payments. Nu e ca si cand ai fi facut ceva ilegal. Poate esti prea prost sa mentii ratia lol.

  16. #4656 SP
    Member yyomax's Avatar
    de la cine dudel ai primit ???de la ala de 0.06??

  17. #4657 SP
    Junior Member rawl123's Avatar
    This account has been suspended by the Amazon Mechanical Turk team. Q Q , noroc ca am scos 130 si ceva de dolarei.. meh..acm sa ii consumam :

    si totusi... de ce ?

  18. #4658 SP
    Member antifacat's Avatar
    nu v-au explicat niciodata de ce va suspenda conturile? trimiteti un mail ...macar poate se rezolva o dilema...cu toate ca nu sunteti cetateni din state...si va cere contul de fisc...macar sa stiti si alt motiv

  19. #4659 SP
    Junior Member rawl123's Avatar
    primul meu cont suspendat.. il am de vreo 2 ani , dar nu ma plang.. oricum mi-am cam luat tot ce aveam nevoie ( controllere, 1 charger si 1 laser ) mai putin ps3 .. meh. sper ca va veni vremea cand mi-l voi putea lua si eu ...

  20. #4660 SP
    Member antifacat's Avatar
    cat ai facut in astia 2 ani pe acelasi cont?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 233 of 312 FirstFirst ... 133 183 223 231 232 233 234 235 243 283 ... LastLast

Similar Threads

  1. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts