Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 452 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 82 132 ... LastLast
Results 621 to 640 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #621 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Nu este nicio problema, mi se pare normal ca oamenii sa aleaga cea mai avantajoasa oferta, doar ca nu mai stiu la produse se refera si de pe ce site daca le amestecam

  2. #622 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Sa-mi fie cu iertare RvsS, dar am o nelamurire.De ce anul acesta se intampla fix ca anul trecut?

    Miercurea viitoare e Craciunul, iar stocul vine in 5 zile lucratoare (spus de tine pe data de 14 parca), asta insemnand pe luni.Si cum transporturile nu se pot face chiar in ziua aia (birocratie), consolele vor pleca abia marti, ajungand CEL MAI DEVREME miercuri.Anul trecut eu am comandat o consola intr-o luni si mi-a venit in lunea urmatoare.Deci sa presupunem ca eu vreau sa fac cadou cuiva o consola, ea imi ajunge cel mai devreme cu o zi dupa Craciun.Asta in conditiile in care EXISTA masini de transport.(anul trecut lui Diabolik i s-a spus ca nu are destule masini curierul deci ii va intarzia consola).

    How comes?De ce se repeta an de an acelasi lucru, iar pretul va fi intre 750 si 800ron (eu ma astept la 799ron sincer), cand in Carrefour stau consolele la 670ron in rafturi asteptand sa fie cumparate si daruite cadou.

    Desigur nu ma intereseaza afacerea gameshop dar mi se par foarte bizare unele lucruri.Adica nu se astepta managerul sa vina Craciunul ca sa comande console din octombrie deja?

    Nu vreau sa par rautacios, dar de exemplu pe mine (+ un prieten) ni i-ati pierdut de clienti, noi cumparandu-ne din Carrefour.Si e chiar pacat, ca tu unul vad ca te straduiesti sa multumesti pe toata lumea.

    Bafta si numai bine!

  3. #623 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Taw, cred ca sunt lucruri care nu tin de RvsS, care, din cate am inteles, se ocupa cu management-ul site-ului si nu cu distributia propriu-zisa. Eu de exemplu am fost sunat de Gameshop pentru o comanda pe care am facut-o in octombrie. Mentionez ca de cand am facut comanda si pana ieri nu am primit niciun semn de la ei, astfel ca am fost surprins. Dar ghici ce, telefonul era sa-mi reaminteasca ca am o comanda la ei, dar ca nu au produsul in stoc.

  4. #624 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Taw - am schimbat firma de curierat fata de anul trecut, deci absurditatea cu masinile nu ar mai trebui sa existe.

    Garantia pe care ai primit-o de la Carrefour in consola de la ce firma e ?

  5. #625 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    TNT Games.
    Sper sa fie seriosi cu garantia, daca se intampla ceva.GS-ul stiu ca sta foarte bine la capitolul asta dar nah, daca nu sunt console pe stoc.

  6. #626 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    OK, ca sa iti raspund la intrebari:
    site-ul reprezinta o parte din afacerea firmei. Consolele vin in cantitati mari si se distribuie in piata. Unele raman in stoc pentru site. S-a intamplat ca acum din cauza cererii mari de pe piata sa nu mai ramana si pentru site. Avand in vedere ca tot firma se ocupa de garantie, indiferent de unde se cumpara consola din piata, serviciile ar trebui sa fie foarte bune, la fel ca pe site.

    Evident ca nu e bine sa nu ai stoc dintr-o consola dorita mai ales in acest moment, dar din cauza mutarii depozitului toate operatiunile s-au decalat cu o luna si atunci desigur ca sunt oameni care isi vor cumpara si din alta parte. In acest moment s-a incheiat aceasta operatiune si in scurt timp se va reveni la normal si vor fi console in stoc.

  7. #627 SP
    Member Madutzzu14's Avatar
    RvsS,ne poti spune un preţ pentru X360 Pro?

  8. #628 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Sigur, in momentul in care va reveni in stoc, adica in cateva zile.

  9. #629 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Sigur, in momentul in care va reveni in stoc, adica in cateva zile.
    ...lucratoare, adica saptamana viitoare.
    No offence RvsS, dar tehnicile astea de comunicare mai putin clare induc uneori lumea in eroare, si probabil unii vor crede ca sambata ajunge consola iar duminica o vor avea.

  10. #630 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Nu e nicio tehnica de comunicare, eu intotdeauna ma refer la zile lucratoare, ce as putea face sambata si duminica daca nu se lucreaza ? Si oricum, cateva zile inseamna si saptamana viitoare, tot cateva zile sunt. Apreciez intentiile de clarificare.

  11. #631 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Răzvan, s-a �nt�mplat ceva? Tot nu mi-a ajuns Left4 Dead-ul...

  12. #632 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Iti dau PM imediat ce stiu sigur. Intreb la curierat, cred ca mai dureaza putin.

  13. #633 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Pacat ca nu mai aveti console pe stoc. As fi vrut un Xbox360 inainte de 1 Ian.

  14. #634 SP
    Junior Member HarryTriangle's Avatar
    e vreo sansa sa aduceti vreodata rock band pe xbox? cu tot cu periferice

  15. #635 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    reborn2603 - console cred ca vom avea din nou sapt. viitoare si vom lucra si atunci.
    HarryTriangle - Rock Band nu am info, dar Guitar Hero World Tour cu toate instrumentele e pe drum.

  16. #636 SP
    Junior Member :|mdasuper's Avatar
    gameshop nu e deloc serios si cum se spune aici...nu recomand!mai bine luati ce aveti nevoie de la magazine locale.Am comandat ceva si pe site scrie ca trebuie sa ajunga in urmatoare zi lucratoare,ei bine au trecut mai bine de 9 zile si nu a ajuns,comanda am anulat-o deja.Rusine!

  17. #637 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Quote Originally Posted by :|mdasuper View Post
    gameshop nu e deloc serios si cum se spune aici...nu recomand!mai bine luati ce aveti nevoie de la magazine locale.Am comandat ceva si pe site scrie ca trebuie sa ajunga in urmatoare zi lucratoare,ei bine au trecut mai bine de 9 zile si nu a ajuns,comanda am anulat-o deja.Rusine!
    Ti-ai facut cont aici doar ca sa ne spui asta ? Interesant..

  18. #638 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Probabil a facut comanda in timpul mutarii depozitului si NU a citit ce scria pe site-ul gameshop.

  19. #639 SP
    Junior Member :|mdasuper's Avatar
    Pe site nu scrie nimic de mutare de depozit am citit tot.Si totusi in caz ca am omis ar fi trebuit sa ma anunte in mailul primit,si as ruga compania sa schimbe "vrajeala" de pe site cum ca,comenzile vin rapid,ca daca se face comanda intr-o zi se trimite coletul ziua urmatoare!
    Cumparati ce aveti nevoie de la Carrefour si Diverta,gameshop nu sunt de incredere au incearca ei sa faca ceva dar nu le iese din cauza superficialitatii cu care se lucreaza,sau daca comandati sa fiti siguri ca NU va veni cand trebuie comanda!
    Sa nu aveti incredere niciodata in gameshop daca vreti sa cumparati ceva pentru cadou de sarbatori sau aniversari!Nu voi recomanda nimanui gameshop!Si ar trebui sa schimbati ceva rapid pentru ca nu cred ca sunt singurul care a observat acest lucru si care este impotriva gameshopului!

  20. #640 SP
    Member Tom_Cat's Avatar
    Mai sa fie, eu am comandat luni prin intermediul RvsS si l-am primit imediat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 452 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 82 132 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts