Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 352 of 452 FirstFirst ... 252 302 342 350 351 352 353 354 362 402 ... LastLast
Results 7,021 to 7,040 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #7021 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    party_man
    - salut, am citit ce ai scris aici despre trimiterea prin posta. Din cate stiu eu, la telefon se discuta in eventualitatea unui retur sa se foloseasca o firma de curierat. Nu am inteles de ce ai folosit un serviciu care nu livreaza ce trimiti la noi. Nu este o problema de a lucra noi cu firme de curierat, noi lucram cu oricine livreaza la noi.

  2. #7022 SP
    Member party_man's Avatar
    Ma bucur ca ai citit si m-ai informat in ziua in care coletul a ajuns la voi, stau la tara, poate nu ati observat pentru ca aveti contract cu o firma de curierat si avand acest contract pentru voi altceva nu exista, daca tot ai vazut si aveai un dubiu, trebuia sa ma informezi si-l luam inapoi si cand ajungeam in oras il trimiteteam cu o firma de curierat(daca altfel nu se poate). Lenea vad ca e sport national pentru firme, vad, e asa greu sa mearga cineva pana acolo sa ridice coletul? E atat de departe? Eu am de mers 82 km pana-n Suceava, daca puteti intelege lucrul asta...daca nu asta e tot eu trebuie sa suport consecintele pentru ca 1. Nu deserviti cum trebuie clientii. 2. Nici macar nu vreti sa fiti atenti cand vi se supune atentiei un lucru, doar merge si asa...Nu e vina mea ca s-a ajuns la aceasta situatie, trebuia sa precizati ca trebuie sa trimit OBLIGATORIU prin curier. Nu m-a sunat nimeni pentru returnare, am primit mail cu adresa si nu se preciza ca expedierea sa fie prin curier. In mailul de expediere am atasat si factura de la posta deci mi-am facut, zic eu, destul de bine treaba, ramanea s-o faceti si voi, daca va respectati, daca nu...

  3. #7023 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    party_man
    - salut. Problema este din prima linie de text pe care ai scris-o: din ce inteleg eu nu a ajuns coletul la noi. Noi acceptam sa primim de la oricine, orice firma de curierat, orice sistem de trimitere, inclusiv posta, doar sa ajunga la noi, sa fie livrat. Atat timp cat coletul ajunge la noi, il primim si rezolvam.
    Intrebarea este - daca trimiti prin posta ajunge la noi?

  4. #7024 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    Am zis ca as vrea sa ridic din magazin, dar domnisoara mi-a zis ca nu se poate pt ca nu-l au in stoc in magazin..
    lol?

    normal ca nu il au la magazin, dar eu cand nu am putut sa-l primesc le-am zis sa il livreze la magazin si m-am dus si l-am luat de acolo.
    cred ca la tine a fost o problema de comunicare cu domnisoara de la telefon... probabil ca ai intimidat-o!

  5. #7025 SP
    Member party_man's Avatar
    Problema este ca stau la 82km de oras si legatura mea postala cu restul lumii in 99% din cazuri e prin posta romana. Coletul este la oficiul postal din Joita. Daca e greu sa ajunga cineva acolo sunt cam 2000 km de locul unde va aflati nicio problema voi astepta cele 10 zile de stationare, voi plati si cand se-ntoarce coletul si gata ati rezolvat problema, e vorba de bunavointa si de recunoasterea greselii, dar se pare ca ne-nvartim in jurul cozii, stii foarte bine ce vreau sa spun. Alte raspunsuri nu-si au rostul, n-a ajuns coletul, n-avem cum sa mergem suntem inchisi aici si nu putem iesi/intra...

  6. #7026 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Am facut comanda ieri pentru urmatoarele produse:

    Pagina Produsului
    Pagina Produsului

    Te rog sa-mi confirmi ca DJ Hero 1 (Pagina Produsului) - contine si controller-ul. Altfel, se poate anula comanda.

  7. #7027 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    digitalhater:




    Quote Originally Posted by party_man View Post
    ... sunt cam 2000 km de locul unde va aflati ...
    2000km? wow, cred ca esti cu mult in afara Romaniei...

  8. #7028 SP
    Member party_man's Avatar
    daca nu ai inteles sensul celor 2000 km ar fi bine sa te abtii...

  9. #7029 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    SirAndrew: El vorbeste in metafore...

  10. #7030 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Am vazut si eu asta, vroiam sa-mi confirme cineva. Multumesc oricum....

    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    digitalhater:






    2000km? wow, cred ca esti cu mult in afara Romaniei...

  11. #7031 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    daca nu ai inteles sensul celor 2000 km ar fi bine sa te abtii...

    ma eu am inteles, dar vroiam sa-mi imaginez daca sunt in plan sau in spatiu.

    digitalhater:

    lasa ca imi vine maine si mie... si iti confirm sigur

  12. #7032 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Mai aveti multe AC Brotherhood D1 Edition PS3 pe stoc ?

    off-topic:
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    daca nu ai inteles sensul celor 2000 km ar fi bine sa te abtii...
    pai ce sa ii faci...lui SirAndrew ii place sa se bage in seama..
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    ma eu am inteles, dar vroiam sa-mi imaginez daca sunt in plan sau in spatiu.
    hai lasa SirAndrew...nu mai incerca sa te scuzi..nu e un capat de tara ca n-ai "pricipit"
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    ma sa stii ca ai dreptate... nu prea ma duce capul la subtilitati d-astea avansate... de cele mai multe ori ma lasa cu gura cascata.
    gata..am inteles..ai gresit...si esti nemultumit ca iti este "patata" imaginea de Atotstiutor..imi pare rau..cu cat vorbeti mai mult cu atat "adancesti misterul"

  13. #7033 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    Problema este ca stau la 82km de oras si legatura mea postala cu restul lumii in 99% din cazuri e prin posta romana. Coletul este la oficiul postal din Joita. Daca e greu sa ajunga cineva acolo sunt cam 2000 km de locul unde va aflati nicio problema voi astepta cele 10 zile de stationare, voi plati si cand se-ntoarce coletul si gata ati rezolvat problema, e vorba de bunavointa si de recunoasterea greselii, dar se pare ca ne-nvartim in jurul cozii, stii foarte bine ce vreau sa spun. Alte raspunsuri nu-si au rostul, n-a ajuns coletul, n-avem cum sa mergem suntem inchisi aici si nu putem iesi/intra...
    Salut,

    am inteles ceea ce spui. Problema este urmatoarea: depozitul nostru se afla in comuna Joita. Acolo lucreaza pentru noi o firma cu care avem contract sa opereze depozitul nostru, o firma specializata in logistica. Ei impacheteaza, trimit, receptioneaza pentru noi. Daca un colet nu ajunge la ei, nu avem ce sa facem, nu merg ei in alte locatii ca sa il ridice si asta nu pentru ca sunt oameni rai ci pentru ca nu este in contract sa faca asa ceva. Nu inteleg de ce nu livreaza posta un colet pe care tu il trimiti intr-o locatie.

    Daca acest colet nu este livrat de posta nu este normal sa facem o reclamatie? Adica posta iti ia banii pana la oficiul lor postal sau se angajeaza sa livreze?

    Oricum, ca sa rezolvam problema, daca nu vor livra la noi si se va intoarce la tine, hai sa discutam cand revine si sa cautam o solutie pentru a expedia printr-o firma care chiar livreaza.

  14. #7034 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    ma sa stii ca ai dreptate... nu prea ma duce capul la subtilitati d-astea avansate... de cele mai multe ori ma lasa cu gura cascata.

  15. #7035 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    digitalhater - da, pot confirma.

  16. #7036 SP
    Member viezure's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    lol?

    normal ca nu il au la magazin, dar eu cand nu am putut sa-l primesc le-am zis sa il livreze la magazin si m-am dus si l-am luat de acolo.
    cred ca la tine a fost o problema de comunicare cu domnisoara de la telefon... probabil ca ai intimidat-o!
    lol?

    Pana-l livrau aia la magazin, pana ma sunau ei pe mine sa-mi confirme ca a ajuns, pana pana, prea multi pasi deja. Oricum, apreciez interesul

  17. #7037 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    pai ma indoiesc ca isi duc produsele la magazin cu fan curier
    de obicei iti zic ca a doua zi, dupa ora 10 il ai la magazin... spun doar ce mi s-a intamplat mie... daca a fost un caz singular imi cer scuze.

  18. #7038 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Si eu eram interesat sa ridic comanda de la magazin, era mult mai simplu sa livreze, sa zicem coletul meu si al lui viezure la magazin, si sa mergem noi sa platim si sa ridicam produsele de acolo. Se facea doar un drum (economie).
    Pur si simplu, ma enerveaza astia de la firmele de curierat, te suna cand sunt ei in fata blocului ... si parca trebuie sa-ti faci programul dupa ei.
    Apropo, voi obisnuiti sa lasati ceva spaga?

  19. #7039 SP
    Junior Member TheArsonist's Avatar
    Ar fi mult mai bine daca ar putea exista si varianta asta. In sensul ca multi stramba din nas cand mai trebui sa dea 20 de lei in plus si pentru curier (chiar daca jocul pe care l-au cumparat costa 220). Astfel ar fi fost mult mai usor sa alegi sa ridici si sa platesti produsul din Concept Store. Mai putini bani cheltuiti de tine, mai simplu si pentru ei. Intermediarii astia ma seaca si pe mine ...

  20. #7040 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Salut,

    Veti aduce cumva Forza Motorsport 4 Collectors Edition ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 352 of 452 FirstFirst ... 252 302 342 350 351 352 353 354 362 402 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts