Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 175 of 381 FirstFirst ... 75 125 165 173 174 175 176 177 185 225 275 ... LastLast
Results 3,481 to 3,500 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #3481 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Nu, un site de unde poti cumpara cu tracking, de exemplu, este shopto, dar taxa de transport este mai mare - 9 lire, fara tracking este 3 lire.

  2. #3482 SP
    Junior Member gilbertus's Avatar
    da, l-am vazut si pe ala este cam 11 Euro taxa te transport, nu se merita

    multumesc mult pentru informatii, mai incerc maine sa cumpar

    ---------- Post added 08-02-2012 at 11:18 PM ----------

    este vreo diferenta daca folosesc direct cardul si nu paypal ?

  3. #3483 SP
    Junior Member ShadE's Avatar
    Nu e 11 lire e 9 lire pe ShopTo cu tracking.

  4. #3484 SP
    Junior Member dragosh77's Avatar
    salut, ma poate ajuta cineva cu un cod de 10% reducere pt Thehut? multumesc

  5. #3485 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    10% reducere sendit.com
    Your Unique Code: 2047-N27K-B1WS

  6. #3486 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    E cineva din Bucuresti care a comandat zilele astea de pe ShopTo? Cum merge livrarea prin nametii astia europeni?

  7. #3487 SP
    Junior Member Ltcol's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    E cineva din Bucuresti care a comandat zilele astea de pe ShopTo? Cum merge livrarea prin nametii astia europeni?
    Am comandat pe 9 feb si ieri mi-a ajuns. Tragi singur concluzia ...

  8. #3488 SP
    Junior Member Andrei Lamaie's Avatar
    E a treia oara cand zavvi imi inchid contul dupa ce dau o comanda. Nu mi-au dat nici un motiv pana acum. A mai patit-o cineva?

  9. #3489 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Andrei Lamaie View Post
    E a treia oara cand zavvi imi inchid contul dupa ce dau o comanda. Nu mi-au dat nici un motiv pana acum. A mai patit-o cineva?
    Pana acum am avut 27 comenzi pe Zavvi si nu am intalnit problema aceasta. Le-ai trimis un e-mail sau i-ai contactat telefonic? Din experienta personala intr-o zi - doua mi-au raspuns mereu.

  10. #3490 SP
    Junior Member Andrei Lamaie's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Pana acum am avut 27 comenzi pe Zavvi si nu am intalnit problema aceasta. Le-ai trimis un e-mail sau i-ai contactat telefonic? Din experienta personala intr-o zi - doua mi-au raspuns mereu.
    Am discutat cu ei cand s-a intamplat asta prima oara (acum vreo doua luni) si pe site-ul lor si pe facebook. N-am primit nici un raspuns. Mai devreme am dat comanda pe sendit si s-a intamplat acelasi lucru. Am incercat sa fac plata si prin paypal si direct cu cardul si am incercat si cu doua nume diferite. De fiecare data, dupa vreo cateva ore incerc sa ma loghez la ei pe site si imi spune ca nu am cont facut. Apoi primesc imediat un mail cum ca as fi cerut sa mi se anuleze comanda. Am tot cautat pe net si n-am gasit o problema asemanatoare.

  11. #3491 SP
    Member iGot Game's Avatar
    Poate ma ajuta si pe mine cineva , sa inteleg cum functioneaza sistemul vamal din Romania.

    Am cumparat de pe ebay niste jocuri vechi , second hand, de cel putin 20 de ani ( casete nes ) de la un user din USA.
    Platesc prin paypal , primesc si confirmarea ca jocurile au fost trimise pe 1 februarie cu USPS First Class Mail International Package.

    Ieri primesc recomandata de la postarita , sa ma prezint la posta vamei , intre orele 11-17.
    a) Ieri nu am putut sa ajung la posta in intervalul afisat si am ajuns mai tarziu , inspectorul plecase deja si nu am putut sa iau coletul , m-am uitat la ceas , era ora fix 17:39.
    b) Nu am pretentia sa stea cineva peste program , dar cum sa ai program cu publicul, numai intre orele 11-17 , sambata inchis , duminica evident inchis.

    Ma duc astazi , il gasesc pe inspector , ma duce femeia de la ghiseu la el in birou/ ( debara ) , ea scoate un cutter , desface pachetul, vede jocurile si rade ironic , "hehe niste jocuri". Pleaca din birou/debara si ma lasa singur cu inspectorul.

    Incepe inspectorul sa ma intrebe ce sunt alea si cine mi le-a trimis , ii explic sa le-am cumparat de pe ebay si deodata incepe sa tipe , ca el are nevoie de un print sa vada exact cat au costat ( nu inteleg de ce tipa , chiar nu ma intimida deloc omu' , doar ma enerva ).
    Ii spun ca nu am imprimanta si nu am cum sa scot un print dupa paypal ,iar daca vrea ii arat pe calculator contul meu. (evident ca nu avea calculator). Evident ca pana la urma nu am mai platit nimic si am plecat acasa cu casetele fara sa mai platesc si altceva, dar totusi...

    Intrebarile mele sunt urmatoarele , poate se pricepe cineva si imi explica si mie :
    1. Este absolut necesar/ sunt obligat prin lege sa ma prezint cu un print dupa paypal ?
    2. Ce se intampla daca ii spuneam ca mi le-a trimis un prieten ? (pe cutie valoarea declarata era de 11.99 $ , iar inauntru erau numai casetele , fara absolut nimic )

    Astept inca un pachet din USA , tot in genul asta , nu m-ar deranja sa platesc TVA dar cum imi explica el mie care este valoarea exacta a casetelor. Printul din PAYPAL poate fi modificat extrem de usor , iar aceste casete nu au cum sa fie catalogate.

    btw. TVA-ul se aplica incepand la produsele de peste 10 $ , iar taxele vamale la cele de peste 150 $.

  12. #3492 SP
    Member party_man's Avatar
    Te plangi ca au program intre 11-17 ZILNIC? In Suceava e 9-12 marti si joi! Depinde de toanele fiecaruia. Ce ti-a zis e acoperit de lege, era bine daca cel ce ti le-a trimis scria GIFT pe pachet.

  13. #3493 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Quote Originally Posted by gilbertus View Post
    despre thehut.com aveti vreo idee ?
    a cumparat cineva de acolo ?
    Am luat eu de pe ambele si le-am primit fara pb!

  14. #3494 SP
    Member Pancu's Avatar
    niste coduri de discount am si eu de dat pt zavvi 2037-3SL6-L2R4 si pt thehut 2036-384L-7KPZ ama2 sunt de 10%

  15. #3495 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Acum am citit despre site-urile shopto si sendit.com. Puteti sa-mi spuneti va rog cate este taxa de expediere normala si daca sunt ok in ceea ce priveste livrarile? Multumesc.

    ---------- Post added 16-02-2012 at 04:32 PM ----------

    Mi-am facut cont pe Shopto si la verificarea cardului mi-au luat 1 lira. Scrie ca o voi primi inapoi. Este adevarat?

  16. #3496 SP
    Junior Member ayyk's Avatar
    Da ,de fapt banii nu pleca din cont doar sunt blocati ,peste o luna banca �i repune in sold pentru ca Shopto nu trimite factura de decontare ,ei doar au verificat daca contul �ti apartine prin aceasta tranzactie de o lira .

  17. #3497 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Quote Originally Posted by ayyk View Post
    Da ,de fapt banii nu pleca din cont doar sunt blocati ,peste o luna banca �i repune in sold pentru ca Shopto nu trimite factura de decontare ,ei doar au verificat daca contul �ti apartine prin aceasta tranzactie de o lira .
    Merci! Stii si cat costa transportul pt cele doua de mai sus si daca sunt sigure?

  18. #3498 SP
    Junior Member ayyk's Avatar
    Quote Originally Posted by BadSlick View Post
    Merci! Stii si cat costa transportul pt cele doua de mai sus si daca sunt sigure?
    Pe Shopto transportul costa 3 lire sau 9 lire cu tracking pe produs , sendit costa 3 lire pe produs , am cumparat doar de pe shopto din cele doua si nu am avut nici o problema ,jocurile au ajuns in 3-5 zile, atentie ca nu poti cumpara decat cu card 3d secure activat sau pay pal.
    In ce priveste sendit nu am cumparat deoarece sunt din acelasi grup cu zavvi sau the hut dar au transportul mult mai scump chiar daca preturile sunt mai mici cu o lira iesi mai scump decat zavvi unde transportul este 0,99 lire pe comanda sau the hut 1 lira pe produs.

  19. #3499 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Quote Originally Posted by ayyk View Post
    Pe Shopto transportul costa 3 lire sau 9 lire cu tracking pe produs , sendit costa 3 lire pe produs , am cumparat doar de pe shopto din cele doua si nu am avut nici o problema ,jocurile au ajuns in 3-5 zile, atentie ca nu poti cumpara decat cu card 3d secure activat sau pay pal.
    In ce priveste sendit nu am cumparat deoarece sunt din acelasi grup cu zavvi sau the hut dar au transportul mult mai scump chiar daca preturile sunt mai mici cu o lira iesi mai scump decat zavvi unde transportul este 0,99 lire pe comanda sau the hut 1 lira pe produs.
    De pe zavvi si thehut am luat. Eram curios de astea doua. Am card activat 3d secure, deci nu e nicio pb. Dar transportul e cam mult Se merita mai mult pe zavvi si thehut. Merci pt raspuns.

  20. #3500 SP
    Junior Member ayyk's Avatar
    Quote Originally Posted by BadSlick View Post
    Se merita mai mult pe zavvi si thehut. Merci pt raspuns.
    Fata de sendit in mod clar da , uneori gasesti pe shopto jocuri mai ieftine cu tot cu transport decat pe zavvi, depinde de joc si de perioada cand il cumperi , acum de pilda ai Batman Arkham City pe shopto la 23,86 lire deci cu transport 26,86 lire iar pa zavvi 37,85 lire fara transport, mai sunt si altele.


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts