Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 186 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 149 ... LastLast
Results 1,961 to 1,980 of 3702

Thread: Destiny

  1. #1961 SP
    Member Buyk's Avatar
    E bun în raiduri sniperul ala, dai dmg bun cu el + ca uneori nu prea cad ammo pack pe jos in sensul asta eu il vad util dar in pvp nu prea, mori mai des decat in PvE.

  2. #1962 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Facem un poll, patience & time sau ice breaker ?

  3. #1963 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Patience clar, rupe si in PvP.

  4. #1964 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Pentru cine este interesat de RAID , incerc sa organizez raid pentru maine (duminica) ora 21:00 si mai sunt 3 locuri disponibile.
    As prefera oameni lvl 28-29 care au mai facut raidul sau cunosc cat de cat strategia la boss fights.

    Momentan suntem:
    HowsMyAiming (eu)
    Toxine
    Popteodor

    Cei interesati puteti lasa mesaj aici sau PSN.

    P.S. Va fi un raid fara stil

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deci de fapt nu are 6 gloante... are 1... si se incarca in timp pana la 6. E cam aiurea din punctul meu de vedere, ca doar nu scot sniper-ul si trag un foc dupa care astept...
    Doar cand il echipezi in locul unei arme existente deja va incepe sa isi regenereze munitia de la 1.

    Icebreaker - PVE
    Patience&Time - PVP

    Nu e nevoie de poll

  5. #1965 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Sorry daca a mai fost postat... Asta e pe PS US Store, pe UK n-am vazut.
    Attached Images Attached Images screenhunter_23-oct.-11-18.48.jpg

  6. #1966 SP
    Member popteodor's Avatar
    Space magic !!!!!



    Trebuie sa ma mai antrenez un pic pana reusesc si eu .

  7. #1967 SP
    Member b615dub's Avatar
    Am primit si eu un Exotic Bounty, si am ales hand canon-ul. Dar e ridicool ce trebuie sa faci ca sa-l poti revendica 500 Guardians kills with Void Damage. LAME

    Daca vedeti pe unu care campeaza in Crucible sunt eu

  8. #1968 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Si eu fac ala acum. Nu sunt 500 kills, pentru fiecare kill primesti 5pct si cand mori ti se scad 2.

  9. #1969 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Kill cu void.
    Eu am renuntat, nu merita sa-mi schimb stilul de joc pentru o arma care nu ma impresioneaza.

  10. #1970 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Cea mai rapida metoda de creste un personaj de la 0-20? Bounty-urile sunt limitate pe zi, crucible nu da chiar asa multa experienta Aveti o strategie ceva ?

  11. #1971 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    ^ si pe mine ma intreseaza, am un titan de level 12 cu car vreau sa ajung repede la 20. Dar nu cred ca e o strategie plauzibila in afara de bountyurile zilnice sau crucible.

  12. #1972 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Sunt l12 momentan, de aici e mai greu

    ---------- Post added 12-10-2014 at 14:47 ----------

    Mda, nu stiu ce sa zic, sper sa fie una. Eu mi-am facut tot hunter ca sa pot intra de doua ori in raid si in weekly pe saptamana, ii imprumut gearul de la personajul principal, mai am nevoie de cateva ascenduri si un chest si ajung si eu la level 30 dupa o sa incep cu o alta clasa

  13. #1973 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Eu am aj la level 20 aproape exclusiv urmarind story-ul... Poate 1-2 levels in Crucible.

  14. #1974 SP
    Member b615dub's Avatar
    Este dornic careva sa ma ajute cu un Epic Strike pe PS3 ? Sunt lvl 25 iar strike-ul este lvl 26 si nici nu-i ating, credeti ca am alte sanse daca fac lvl 26-27?

    Am nevoie de strike-ul asta pentru Exotic Bounty.

    Si inca o intrebare, Xur asta isi schimba locul mereu sau cum pot da de el. Momentan nu-l gasesc

  15. #1975 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Eu am aj la level 20 aproape exclusiv urmarind story-ul... Poate 1-2 levels in Crucible.
    Pe normal sau hard ? La unele misiuni nu pot juca pe hard ca pur si simplu necesita un level mai mare cu 3-4 puncte si nu am timp sa ma chinui la ele. Am mai observat ca in fireteam iti da exp si pentru fircare kill al colegului, ar mai fi o idee pentru strike-uri. Oricum de saptamana viitoare pot juca si eu 2 raiduri si weekly

  16. #1976 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Pe Normal, practic avansam in nivel odata cu ele, eram mult sub level-ul de Hard.

  17. #1977 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Status update de pe XBone. Impreuna cu ceilalti membri de clan Console Games Romania am ajuns sa farmam raidul weekly si vom face un attempt dupa reset pentru hard mode, sa vedem ce-i de capul lui. Avem undeva la 10 oameni activi in weekend si am dori sa facem 2 echipe de raid intrucat momentant unii facem ceva munca pentru clan si repetam cu ceilalti, desi nu primim loot.
    Deci daca mai e cineva care inca nu a luat contactul cu echipa noastra, add si mesaj la StoneSarge89. 26+ va rog. Multumim

    Revenind la topicul exotic bounties, hand gun mai precis, am gasit un mic exploit. CUmperi ceva cu void damage, preferabil un shotgun si faci echipa cu inca 2 prieteni. Apoi dati join ca fireteam in rumble. Acolo noi am ajutat un clanmember kill-uind adversarii si sacrificandu-ne pentru el. Nu e greu deloc si se rezolva destul de repejor.

  18. #1978 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Destiny

    Am incercat noi pe hard, dar e destul de greu. Ideea e ca eram doar 4 cu l29 ca nu am primit cu totii gear din raid si celalalte nu merita upgradate si ai nevoie si de primary weapon upgradat la maxim si ideal ar fi clasa warlock pentru a reveni la viata, cea mai grea parte din hard este ca odata ce mori nu mai poti da respawn, oricum noi doar l-am testat saptamana aceasta, o sa mai farmam raidul pe normal ca acum avem 2 personaje fiecare si cred ca in weekend o sa intram si noi serios pe hard, ca acum stim la ce sa ne asteptam.

  19. #1979 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Este dornic careva sa ma ajute cu un Epic Strike pe PS3 ? Sunt lvl 25 iar strike-ul este lvl 26 si nici nu-i ating, credeti ca am alte sanse daca fac lvl 26-27?

    Am nevoie de strike-ul asta pentru Exotic Bounty.

    Si inca o intrebare, Xur asta isi schimba locul mereu sau cum pot da de el. Momentan nu-l gasesc
    Este "Strike"-ul de pe luna banuiesc. Eu l-am terminat foarte greu, eu fiind 28 si jumatate, inca doi prieteni de 29 si jumatate si 28 si jumatate. Trebuie sa aveti toti rabdare de fier si sa stati in viata pana vine acel magician, aproximativ 20 min la monstrul in lanturi, toti monstri mici de acolo sunt cu viata galbena si scut alb.

    Ma asteptam ca dupa ce terminam acel "Strike" sa primim ceva interesant, dar nu am primit nimic.


    Quote Originally Posted by Zdrutz View Post
    Status update de pe XBone. Impreuna cu ceilalti membri de clan Console Games Romania am ajuns sa farmam raidul weekly si vom face un attempt dupa reset pentru hard mode, sa vedem ce-i de capul lui. Avem undeva la 10 oameni activi in weekend si am dori sa facem 2 echipe de raid intrucat momentant unii facem ceva munca pentru clan si repetam cu ceilalti, desi nu primim loot.
    Deci daca mai e cineva care inca nu a luat contactul cu echipa noastra, add si mesaj la StoneSarge89. 26+ va rog. Multumim

    Revenind la topicul exotic bounties, hand gun mai precis, am gasit un mic exploit. CUmperi ceva cu void damage, preferabil un shotgun si faci echipa cu inca 2 prieteni. Apoi dati join ca fireteam in rumble. Acolo noi am ajutat un clanmember kill-uind adversarii si sacrificandu-ne pentru el. Nu e greu deloc si se rezolva destul de repejor.
    Are dreptate ce spune Zdrutz, el si inca un membru de pe forum m-au ajutat pe mine sa fac cele 500 de puncte in "Crucible", daca nu m-ar fi ajutat renuntam. Problema este ca eu nu am vazut arme primare cu atac care sa contina "Void", deci se poate juca doar cu pusca.

    Inainte aveam "The Last Word" si l-am vandut pentru "Thorn" se pare ca primul este mai bun, dar voi juca cu cel de-al doilea, pentru ca am irosit 4 zile ca sa-l detin.

    Va rog sa-mi spuneti daca "Hawkmoon" este doar pentru PS4, sau acesta este si pe Xbox One?

    Legat de Raid pe dificultatea grea, poate vom incerca noi (cei cu Xbox One), saptamana viitoare.


    AlexB

  20. #1980 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Caut 3 oameni pentru o echipa de raid Hard mode.

    Cerinte/preferinte:

    -Minim lvl 29
    -Arme 300 attack
    -Skills
    -Fara Alts , iar daca sunt alt-character sa aiba toate abilitatile deblocate pe subclasa de raid
    -Plictisiti de raid pe normal
    -Satui sa astepte sa le pice ultima bucata de raid gear ca sa poata ajunge lvl 30
    -Dispusi sa faca wipe pana pica cac**l ala de boss
    -Deschisi la sugestii/strategii
    -Iritati de valul de lvl 29 pro playas cu Vex Mytoclast din crucible
    -Abilitati de comunicare
    -Abilitati de jump (da, am fost nevoiti sa pierdem zeci de minute cu jucatori care nu stiu sa sara)
    -Nu sunt nevoiti sa iasa afk in mijlocul raidului cu zecile de minute
    -Have fun

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 186 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 149 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22
  2. X-Men: Destiny By Nash in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 24-03-2011, 16:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts