Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 112 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 106 ... LastLast
Results 1,101 to 1,120 of 2234

Thread: Killzone 2

  1. #1101 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Pai nu spune nimeni de pozitionare domnu. Daca joci pe sniper nu trebuie neaparat sa ai si loc specific pentru asa ceva. Conteaza doar sa il inveti bine si doar sa faci aim si sa si tragi. Bine, sa tragi punct ochit, punct lovit. Daca joci cu sniper, dar pasiv, este cam greu pentru ca din cate am observat eu (nu am jucat inca), jocul este destul de alert, deci slabe sanse de sniping pasiv.

  2. #1102 SP
    Member psycho-07's Avatar
    fratilor mie unu nu imi place sa joc cu agheu dar daca joaca doi cu agheu joc si eu , asa pot sa zic si eu ca ca 2-3 furstrati joaca cu robogindecei va puneti avioane si alte chesti si ma enerveaza la culmea dar eu nu zic nimik ca aia sunt furstrati etc, si emptysandu era de partea mea si il chilarea remuzt si cu reks si cu tavitzus si am luat si eu agheu oricum a fost supertare, raskolnikov noi ne mai injectam intre noi dar asta nu inseamna ca nu esti bun frate , am avut zile de jucam ca o cizma am uitat sa precizez ca am primit honor rank 4

  3. #1103 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Pai nu spune nimeni de pozitionare domnu. Daca joci pe sniper nu trebuie neaparat sa ai si loc specific pentru asa ceva. Conteaza doar sa il inveti bine si doar sa faci aim si sa si tragi. Bine, sa tragi punct ochit, punct lovit. Daca joci cu sniper, dar pasiv, este cam greu pentru ca din cate am observat eu (nu am jucat inca), jocul este destul de alert, deci slabe sanse de sniping pasiv.
    Mo probabil poate nu stiai, dar in K2, sniperu cand sta pe loc e invizibil. Insa cu cat se misca mai mult devine mai vizibil si are dita' mai becu pe cap lol. Cand devine vizibil e foarte vulnerabil datorita luminilor care le are pe el. Helghast are 3 lumini rosii in frunte iar ISA are pe spate si sunt mult mai vizibile fata de celalte clase.

  4. #1104 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Pai viata e x2 fata de celelalte clase! (Rocket Launcher, Grenade Launcher etc)

  5. #1105 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Dar nu conteaza daca este vizibil Conteaza sa tragi cu el fara prea mult timp de localizare tinta.

  6. #1106 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by psycho-07 View Post
    fratilor mie unu nu imi place sa joc cu agheu dar daca joaca doi cu agheu joc si eu , asa pot sa zic si eu ca ca 2-3 furstrati joaca cu robogindecei va puneti avioane si alte chesti si ma enerveaza la culmea dar eu nu zic nimik ca aia sunt furstrati etc,
    Dle. Psycho, nu imi amintesc sa va fi facut frustrat. Am vorbit atat despre d-voastra cat si despre celalalt coleg cu termenul de "gentlemen". Hai sa pastram limitele bunului simt.

  7. #1107 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Dar nu conteaza daca este vizibil Conteaza sa tragi cu el fara prea mult timp de localizare tinta.
    Pai am vrut sa iti explic ca e facut special sa joci cu el pasiv. Daca esti prea activ devi vizibil, iar cu luminile alea puternice pe tine inamicul te observa imediat si nu prea ai sanse

  8. #1108 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Lasa ca ajung la custom class si imi trantesc un saboteur cu sniper

  9. #1109 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Lasa ca ajung la custom class si imi trantesc un saboteur cu sniper
    Hai Mo sa le arati cum e snipereala asta!

  10. #1110 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Mai bine cu RPG sa faca KABOOOM toti odata lol
    Am prins de cateva ori sniperu pe jos... si e o treaba grea sa tintesti bine. La fiecare explozie imediat se misca ocheanul de zici ca e cutremur de 8 grade....

  11. #1111 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Eu am jucat numai cu pistolul ca vreau sa fac medalia. Oricum a fost tare. ffocus, ce net ai frate ca era un lag pe server-ul ala...?
    am dial-up. cand faci server custom poate DE-bifezi My Rank Only (sa putem joina), respectiv la Custom Weapons - Grenade Launcher...ambele

  12. #1112 SP
    Member Vami's Avatar
    Pff ce rank mare sunteti voi fata de mine dabia am deblocat si eu medicul.. cei drept joc doar de vineri seara

  13. #1113 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Cum au zis si ceilalti,e cel putin frustrant sa joci cu cei mari in rank.
    Mo insista cu sniper-ul,nu ai la ce sa-l folosesti,nu pe hartile care le-am jucat aseara cel putin...Erau harti cu coridoare mici si inguste,mergi tu si cu vreo 2 de ai tai,te intalnesti Psycho te ia cu lansatorul ala si pe tine si aia care sunt cu tine si pe el eventual Apoi celalalt gen de sniping la care te referi tu nu cred ca ar merge jocul fiind prea alert.
    Celor care joaca nu pot sa le reprosez nimic,dimpotriva...Omul si-a deblocat clasa etc,se joaca si umileste tot ce prinde.Dar de intrat carne de tun,nu mai intru.Daca ar fi singurul dar mai sunt vreo doi si aseara toti au nimerit in echipa adversa.
    Daca jucam Phyrrus rise ma bag ca acolo nu au nici o sansa cu lansatoarele,daca nu,astept sa cresc in rank...

  14. #1114 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Salut baieti.Este adevarat ca,Killzone2 este scurt? am vazut un post ca cineva l-ar fi terminat in 6 ore.

  15. #1115 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Bleszinsky View Post
    Salut baieti.Este adevarat ca,Killzone2 este scurt? am vazut un post ca cineva l-ar fi terminat in 6 ore.
    Orice joc este scurt daca il iei pe Easy si faci rush la greu prin el.

    Dar grenade nu are jocul asta?

  16. #1116 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Orice joc este scurt daca il iei pe Easy si faci rush la greu prin el.

    Dar grenade nu are jocul asta?
    Normal ca are! Are si "clasicul" grenade launcher pe langa cele 2 pe care le poti cara.

  17. #1117 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Dar grenade nu are jocul asta?
    Are sefu, are. Ba chiar ai un Ribbon care iti ofera mai multe grenazi la start(2), dar trebuie sa joci ceva pentru al obtine. In plus mai ai si o baza de armament de la care te poti aproviziona cu grenazi si munitie dar nu e disponibila mereu. Maximul de grenazi care le poti avea pe tine sunt 3. Sa vezi ce frumos bubuie baietii, sar ca mustele cand ii prinzi gramada lol

  18. #1118 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Killemalll. Pai iti arat om care joaca cu sniper in close quarter de nu stii ce se intampla. Iar arta sniping-ului, crede-ma ca nu e pe tinte fixe, ci pe cat mai in miscare.

    Ce nu vroiam eu sa il iau ca nu prea am timp, dar voi achizitiona acest joc si imi fac simtita prezenta pe langa voi

  19. #1119 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Dap ai dreptate Mo. Se poate juca si in close quarters dar trebuie skill enorm.

  20. #1120 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Disclaimer: nu am pus acest video pentru a prezenta jocul ci pentru a prezenta un om care este maestru in close quarter sniping. Si este un montaj de blind sniping


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 112 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 106 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts