Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 57 of 112 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 59 67 107 ... LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 2234

Thread: Killzone 2

  1. #1121 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    CQ sniping? n-am auzit de asa ceva pana acum. din cate vad omul este expert in CQ si atat. poate sa aiba si o lingura in mana ca te omoara.

  2. #1122 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Vorbesti fara sa stii. Da, este close quarter sniping. Aia este de fapt arta. Daca te uiti la acel montaj, ai sa observi si tinte la distanta si in cea mai mare miscare posibila. Si omul din video este expert pe sniper. Aia este arma lui, cu aia o sa il vezi jucand mereu.

    Si uite ca se poate si in K2 si chiar pe acele coridoare. Cum spuneam, trebuie sa stii sa folosesti acel sniper


  3. #1123 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Domnilor, in orice joc poti sa faci CQ sniping. Totul depinde de skill si talent. Pe vremea cand jucam Call of Duty 2 online erau cativa care jucau absolut incredibil cu sniperul din sold. Sunt absolut convins ca acest lucru e posibil si in KZ2, doar ca e enorm de greu de stapanit.

  4. #1124 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Te asteptam printre noi Mo
    Totusi, e o mare diferenta intre snipingul din GoW si cel din K2, te vei convinge de asta cand vei avea jocul. In primul rand nu ai cum sa iti vezi inamicii dupa colt, ca la 3rd person, in al 2-lea rand tinta se misca foarte urat daca pe langa tine isi dau baietii grenazi, iar in al 3-lea rand toata lumea are acel run si crede-ma, e al dreaq de greu sa nimeresti pe cineva, chiar daca pui tinta in fata lui si il astepti sa treaca pe langa ea Am jucat si eu GoW cand am avut x360 si cu sniperu parca deadeai asa... din inertie, din reflex la cap. Oricum mie cel putin mi se parea mai usor totusi + ca erai avantajat de tinta aia non-zoom.

  5. #1125 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Domnilor, in orice joc poti sa faci CQ sniping. Totul depinde de skill si talent. Pe vremea cand jucam Call of Duty 2 online erau cativa care jucau absolut incredibil cu sniperul din sold. Sunt absolut convins ca acest lucru e posibil si in KZ2, doar ca e enorm de greu de stapanit.
    total de acord, dar parerea mea este ca si daca are un rifle tot bun este..din sold. plus ca in kz2 nivelele indoor sunt chiar indoor iar sniper rifle are zoom mult mai mare decat in gow, chiar si pe 2x.

    asta il consider eu skill de sniper


  6. #1126 SP
    Member psycho-07's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Dle. Psycho, nu imi amintesc sa va fi facut frustrat. Am vorbit atat despre d-voastra cat si despre celalalt coleg cu termenul de "gentlemen". Hai sa pastram limitele bunului simt.
    frate nu am zis ca tu mai facut frustrat , de fapt pe mine nu ma facut nimeni ca sunt frustrat , si stiu ca aude si echipa adversa si daia mai glumim sa ii inervam doar ca uni o zic pe bune si o ia prea serios

  7. #1127 SP
    Member Nonelito's Avatar
    @Psycho, esti un frustrat cu RL!

    Just kiddin' mate, aseara l-am deblocat si eu si e destul de fun cu balamucul de pe hartile mici (32 players/session only) !

    PS - numai 2X are sniperul? Am luat si eu unul de pe jos si nu am gasit sa fac zoom mai mare.

  8. #1128 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    PS - numai 2X are sniperul? Am luat si eu unul de pe jos si nu am gasit sa fac zoom mai mare.
    din cate stiu un exista un badge care daca-l iei iti da un scope mai performant...

  9. #1129 SP
    Member slabunator's Avatar
    la sniper nu poti comuta intre zoomuri in cover?

    @Dj Mo, eu eram cel care a zis ca a terminat kz2 in 6 ore 40 de min( asa scria la statistics), asta pe dificultatea normala,in ritm normal de joc si cu jumatate din intels gasite (cele care mi-au iesit in cale). de rush nu pot vorbi, chiar am vrut sa savurez jocul dar adevarul e,ca a fost foarte scurt.

  10. #1130 SP
    Member psycho-07's Avatar
    eu in 11 ore lam terminat pe veteran si dupaia pe normal ca sa gasesc toate intel si simbolurile

  11. #1131 SP
    Member Cata25's Avatar
    Eu �n 7 jumate pe a 2-a dificultate (din 4);
    Ce ziceți, ne mai �nt�lnim să jucăm și azi?

  12. #1132 SP
    Member psycho-07's Avatar
    eu sunt online mai mereu

    ---------- Post added at 03:30 PM ---------- Previous post was at 02:40 PM ----------

    fratilor ati vb de sniper si mi-ati facut pofta sa joc cu sniperu si am intrat in echipa cu killlemalll si am iesit pe primu loc de 2 ori e chiar foarte tare sniperu

  13. #1133 SP
    Junior Member Recs's Avatar
    Nu stiu ce va plangeti atata de cei ce joaca cu aruncatorul de grenade? La fel ca la shot gun e one shot one kill. Deci sunt 2 clase care te fac dint-un singur foc. Treaba e ca are rata de foc foarte mica. Daca ratez de obicei sunt un om mort. Acuma aici intervine problema. Eu trag pe langa si apuc sa incarc si sa mai trag inca o data ptr. ca adversarul a tras un incercator intreg prin aer si pe deasupra mai si sta pe loc ca sa fie tintit mai usor. Dupa ce moare aud prin casca ca sunt "lamer" si sa schimb arma ca numai frustratii joaca cu aruncatorul de grenade. Pai daca eu apuc sa trag de 2 ori cu AG-ul ceea ce-mi ia cam 4 secunde mai are rost sa zic ceva? Mai mult joc de glezne si ceva mai multa practica la tintit si sa vedeti ce se schimba treaba.
    Si nu stiu ce asteapta unii. De abia au inceput jocul in multiplayer si vor sa rupa tot. Ar fi bine sa fie asa de simplu dar se pare ca nu e.

  14. #1134 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Recs View Post
    Nu stiu ce va plangeti atata de cei ce joaca cu aruncatorul de grenade? La fel ca la shot gun e one shot one kill. Deci sunt 2 clase care te fac dint-un singur foc. Treaba e ca are rata de foc foarte mica. Daca ratez de obicei sunt un om mort. Acuma aici intervine problema. Eu trag pe langa si apuc sa incarc si sa mai trag inca o data ptr. ca adversarul a tras un incercator intreg prin aer si pe deasupra mai si sta pe loc ca sa fie tintit mai usor. Dupa ce moare aud prin casca ca sunt "lamer" si sa schimb arma ca numai frustratii joaca cu aruncatorul de grenade. Pai daca eu apuc sa trag de 2 ori cu AG-ul ceea ce-mi ia cam 4 secunde mai are rost sa zic ceva? Mai mult joc de glezne si ceva mai multa practica la tintit si sa vedeti ce se schimba treaba.
    Si nu stiu ce asteapta unii. De abia au inceput jocul in multiplayer si vor sa rupa tot. Ar fi bine sa fie asa de simplu dar se pare ca nu e.
    e o "mica" diferenta. la shotgun trebuie sa tragi in el iar la GL cureti o camera intreaga tragand pe langa. chiar pot spune ca iti trebuie skill cu shotgun-ul. eu personal nu am nimic cu cei care folosesc GL, doar ca nu voi mai juca daca cineva il foloseste. (impotriva mea)

  15. #1135 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    doar ca nu voi mai juca daca cineva il foloseste. (impotriva mea)
    Word!

  16. #1136 SP
    Member Vami's Avatar
    Am si eu o intrebare STA14 Rifle cand se deblocheaza?

  17. #1137 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    mi s-a intamplat un lucru foarte funny azi la killzone 2 multiplayer pe radec academy ,am ales medicu si ma duc spre baza la inamic si vad un si vad un hellghast ( precizez ca jucasem la hellghast)si ma uit unpic la el si vad ca trage in mine ,ma omoare si mi-am dat seama ca era saboteur ,ii retinusem numele si apropo friendly fire era pus pe on ,ma duc sa il caut pe ala il gasesc in acelasi loc si ma i-a dinou,vin a 3-a oara si arunc o grenada acolo si il omor dar defapt mi-am dat seama ca l-am omorat pe unul de al meu ,si apoi iara a venit saboteur'ala si a tras in noi pe cine apuca si noi ca prostii incepeam sa tragem unu in celalalt si pe bune numa friendly kills vedeai si asta a durat cam 5 minute epic

  18. #1138 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by eXistenZ View Post
    mi s-a intamplat un lucru foarte funny azi la killzone 2 multiplayer pe radec academy ,am ales medicu si ma duc spre baza la inamic si vad un si vad un hellghast ( precizez ca jucasem la hellghast)si ma uit unpic la el si vad ca trage in mine ,ma omoare si mi-am dat seama ca era saboteur ,ii retinusem numele si apropo friendly fire era pus pe on ,ma duc sa il caut pe ala il gasesc in acelasi loc si ma i-a dinou,vin a 3-a oara si arunc o grenada acolo si il omor dar defapt mi-am dat seama ca l-am omorat pe unul de al meu ,si apoi iara a venit saboteur'ala si a tras in noi pe cine apuca si noi ca prostii incepeam sa tragem unu in celalalt si pe bune numa friendly kills vedeai si asta a durat cam 5 minute epic
    bestial!!! de obicei imi dau seama cine e saboteur dar e o clasa foarte interesanta! btw, numele in timp de e deghizat este clonat, intotdeuna apare numele unui friendly.
    oricum, funny intamplarea ta.lol

  19. #1139 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Mai dati si voi cate un ochi pe radarul ala ca nu strica
    Cred ca e cea mai buna metoda de a observa din timp un saboteur.

  20. #1140 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Pe mine m-a luat sabotorul cand eram tinta!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 57 of 112 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 59 67 107 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts