Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 112 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 ... LastLast
Results 1,321 to 1,340 of 2234

Thread: Killzone 2

  1. #1321 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    It's done: Rasko out!
    Clan leader: ffocus2008! Sa ii uram multe succese!

  2. #1322 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Aoleu. Atatea discutii si atat de putina joaca. Oameni buni, chiar credeti ca este atat de importanta o casca? Sunt oameni cu care joc si nu vorbesc sau nu au casca. Asta nu inseamna ca nu joc cu ei. De fiecare data cei fara casca se iau dupa jocul celorlalti. Nu stiu daca pe PS3 este la fel, dar pe 360, cel ce nu are casca ne poate auzi in boxe si isi da seama ce face echipa. Iar cel ce nu vorbeste in casca, macar ne aude si asta conteaza cel mai mult. Stati acum si va certati ca al vostru leadear nu prea vorbeste sau nu vorbeste deloc. De asta nu puteti voi juca?
    Legat de internet si de lag la un anumit host. Rulati oamenii la host si vedeti care dau o conexiune buna pentru toata lumea. In mai toate jocurile sunt probleme din astea. La GoW de exemplu suntem doar doi oameni care hostam, eu si Greyhound pentru ca dam conexiune buna pentru toata lumea.
    Legat de casca si de ce se vorbeste in ea. Mai sus scrie cineva ca se foloseste casca pentru chat. Pai nu stiu cum sa spun, pentru aia este casca, pentru CHAT. Acum ca se mai spune si o gluma sau eu mai stiu ce in afara doar de tactica si iar tactica, asta este un lucru bun. Nu puteti da headshot daca faceti si o gluma?
    Da jucati cumva pe bani?
    Si la PS3 daca nu ai casca auzi ce spun ceilalti. Nu stiu daca asa e in Killzone, dar in majoritatea jocurilor asa e

  3. #1323 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Imi pare rau pt experienta negativa pe care ai avut-o; oricum e doar un joc te astept sa jucam in continuare kz2 impreuna.
    mie nu-mi mai pasa deloc cine este lider si cat sta online sau daca are sau nu microfon.
    vreau doar sa joc.

    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Daca va aduceti aminte nu am dorit de la inceput aceasta asa-zisa "functie" de clan leader deoarece stiam ce se va intampla.
    Dle. Istrategie, lipsa totala de interes? In ultimele 3 saptamani am fost seara de seara in Killzone 2 dand invitatii, facand servere, trimitand mesaje la toata lumea pentru a ne aduna sa fim impreuna. Sunt destui useri ai forumului care pot sa confirme asta, printre care i-as nominaliza pe ffocus, Nameless_Fear, Psycho-07, Emptysilence, G-extreme etc. etc. etc. D-voastra unde erati domle de veniti sa imi spuneti mie ca am o totala lipsa de interes? V-am vazut intr-o singura seara online si atunci cred ca ne-ati facut onoarea in jur 20 - 30 de minute. Din pacate sau din fericire pentru mine nu mai am 15 ani ca si d-voastra si am facut tot ce mi-a stat in putinta in masura in care timpul mi-a permis-o.
    Deci dle. Istrategie, am sa va rog frumos sa va calmati si sa nu mai induceti lumea in eroare daca sunteti in necunostinta de cauza.

    Asadar si prin urmare, de azi il voi ruga pe prietenul meu Ffocus sa preia "safia" clanului deoarece Rasko is OUT! Am ajutat cat de multa lume am putut prin invitatii si organizari de meciuri, dar gata. Nu mai am nici varsta la care sa ma ia pustii de 15 ani la rost, nu mai am nici nervii sa multumesc toate grupuletele formate in interiorul grupurilor asa ca....Mi-a parut bine, a fost frumos, dar de azi voi fi un simplu membru al acestui clan, asta daca mi se va permite bineinteles.

    Va rog frumos sa nu imi mai trimiteti mesaje pentru invitatii in clan deoarece le voi da delete fara a le mai citi.

    Multumesc si va doresc nenumarate succese in RSA!

  4. #1324 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Imi pare rau pt experienta negativa pe care ai avut-o; oricum e doar un joc te astept sa jucam in continuare kz2 impreuna.
    mie nu-mi mai pasa deloc cine este lider si cat sta online sau daca are sau nu microfon.
    vreau doar sa joc.
    Mare dreptate, Rasko nu trebuia sa te iei dupa nimeni si sa ramai lider de clan, cui nu-i placea putea merge pe alte sute de servere.

  5. #1325 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Stiti cum a inceput Yahtzee review-ul de la Mass Effect? "A little less conversation, a little more action please"

    No offence guys, dar citesc thread-ul asta de cateva zile si ma amuz cand vad cat de mult se poate vorbi pe forum. Ce-i asa greu in timpul jocului sa va intrebai "ba jucam cu radar sau nu?" sau "hai sa scoatem RL-ul". Rasko nu vorbeste nici pe 360, desi acolo sigur are headset deci nu va faceti griji .

    Cat despre cei care vorbesc numai despre tactica...nu va acuz, dar nu va plictisiti la un moment dat? Multiplayer-ul are farmec tocmai datorita acelor conversatii tinute pana la 3 noaptea jucand jocul favorit. At least for me.

    PS: Spuneti-mi fanboy, dar din ce vad aici si din spusele unora care au ambele console, jucatul pe 360 e mult mai relaxant si distractiv. E o diferenta de comunitate.

  6. #1326 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Daca va aduceti aminte nu am dorit de la inceput aceasta asa-zisa "functie" de clan leader deoarece stiam ce se va intampla.
    Dle. Istrategie, lipsa totala de interes? In ultimele 3 saptamani am fost seara de seara in Killzone 2 dand invitatii, facand servere, trimitand mesaje la toata lumea pentru a ne aduna sa fim impreuna. Sunt destui useri ai forumului care pot sa confirme asta, printre care i-as nominaliza pe ffocus, Nameless_Fear, Psycho-07, Emptysilence, G-extreme etc. etc. etc. D-voastra unde erati domle de veniti sa imi spuneti mie ca am o totala lipsa de interes? V-am vazut intr-o singura seara online si atunci cred ca ne-ati facut onoarea in jur 20 - 30 de minute. Din pacate sau din fericire pentru mine nu mai am 15 ani ca si d-voastra si am facut tot ce mi-a stat in putinta in masura in care timpul mi-a permis-o.
    Deci dle. Istrategie, am sa va rog frumos sa va calmati si sa nu mai induceti lumea in eroare daca sunteti in necunostinta de cauza.

    Asadar si prin urmare, de azi il voi ruga pe prietenul meu Ffocus sa preia "safia" clanului deoarece Rasko is OUT! Am ajutat cat de multa lume am putut prin invitatii si organizari de meciuri, dar gata. Nu mai am nici varsta la care sa ma ia pustii de 15 ani la rost, nu mai am nici nervii sa multumesc toate grupuletele formate in interiorul grupurilor asa ca....Mi-a parut bine, a fost frumos, dar de azi voi fi un simplu membru al acestui clan, asta daca mi se va permite bineinteles.

    Va rog frumos sa nu imi mai trimiteti mesaje pentru invitatii in clan deoarece le voi da delete fara a le mai citi.

    Multumesc si va doresc nenumarate succese in RSA!
    Pfff....Deabia mi-am cumparat jocul si vad ca se destrama clanul oameni buni vreau si eu sa joc odata un multiplayer cu romani uniti.Rasko te lauzi ca esti mai mare de ani dar te superi ca unu de zece ani , daca mai tii minte cand eram mici si jucam un joc daca ne supara cineva (majoritatea din lucruri tampite) plecam acasa plangand, e cam asa e si in cazul tau intoarcete in clan si nu mai fi asa influentat de vorbele celorlalti.

  7. #1327 SP
    Junior Member sony94's Avatar
    si eu astept sa mi-l iau ...numai sa fac rost de bani......si sper sa nu se destrame clanul .......romanilor fiti uniti ...

  8. #1328 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    ffocus unde gasesc sa dau accept la invite in clan?
    ca mi sa zis ca am primit invitatie

  9. #1329 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Baieti... pe mine nu ma intereseaza cine e clan leader, atat timp cat isi face treaba cum trebuie pentru noi, are respectul meu.
    Haideti mai bine sa lasam prostiile deoparte si ziceti daca jucam ceva in seara asta, ca deja am intrat in weekend. Pana la urma scopul este sa ne strangem cat mai multi si sa jucam online, restul sunt detalii ce se rezolva pe parcurs. In weekendul asta ma astept sa ne intalnim cel putin 20-26 pe server!
    LE: parca se auzea ceva pentru azi pe la ora 20:00 - 22:00?

  10. #1330 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Cat despre cei care vorbesc numai despre tactica...nu va acuz, dar nu va plictisiti la un moment dat?
    nu, din potriva, gets you more into the game. Killzone nu e un joc relaxant it's about the tense action. anyway, joaca fiecare cum vrea si cum ii place. dar e mult mai ordonat cand se chat-uieste numai despre ce se intampla pe screen si cum vrei sa castigi.

  11. #1331 SP
    Member psycho-07's Avatar
    ok eu ma ocup de cea mare si tu de cea mica

  12. #1332 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    care dintre "tu"? lol
    also, cum se vor numi ?

  13. #1333 SP
    Member psycho-07's Avatar
    ma refeream la tine enthroll , RSA-console games

  14. #1334 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    ok, have fun guys! cred ca o sa o fac inainte de 22:00 maxim 16 players.

  15. #1335 SP
    Junior Member livon swonk's Avatar
    Nu am jocul inca, si nici nu stiu care e marul discordiei sicum sa intimplat ce sa intimplat pe aici. Am intrat pe ultima pagina de la KZ2 sa vad ce se mai intimpla.

    Deci nu am nici o legatura dar nu are nici asta:
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    PS: Spuneti-mi fanboy, dar din ce vad aici si din spusele unora care au ambele console, jucatul pe 360 e mult mai relaxant si distractiv. E o diferenta de comunitate.
    Ba mai mult, e flaming blatant pe fata. Cu alte cuvinte, voi toti cei care aveti PS3 sinteti automat in comunitatea celor care-s mai putin fun si relaxa(n)ti decit ailalti care au altceva si nu PS3. O generalizare mai edited ca ce implica chestia asta demult nu am mai vazut...demult.
    Faptul ca cel care a scris-o are numele portocaliu, adica e ceva shef pe forum-ul asta (habar nu am ce) face ca situatia sa fie trista...

  16. #1336 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Alo. Swonk, nu suntem pe camp aici. Ai grija la ce arunci din taste.

  17. #1337 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    nici eu nu sunt de acord cu ce a spus Mika adica stai putin daca am ps3 si joc online inseama ca nu ma distrez si relaxez? jocul online perfect pt mine la killzone a fost cu niste straini. de ce? ca stiau sa se organizeze si sa joace in echipa. si comunicat numai ce era important pt joc. sper ca in timp asa sa fim si noi, RSA.

  18. #1338 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Hai ca vreau sa vad comunitatea de Killzone 2 la treaba in seara asta. In 30 de minute cred ca intru si eu!

  19. #1339 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Stiti cum a inceput Yahtzee review-ul de la Mass Effect? "A little less conversation, a little more action please"

    No offence guys, dar citesc thread-ul asta de cateva zile si ma amuz cand vad cat de mult se poate vorbi pe forum. Ce-i asa greu in timpul jocului sa va intrebai "ba jucam cu radar sau nu?" sau "hai sa scoatem RL-ul". Rasko nu vorbeste nici pe 360, desi acolo sigur are headset deci nu va faceti griji .

    Cat despre cei care vorbesc numai despre tactica...nu va acuz, dar nu va plictisiti la un moment dat? Multiplayer-ul are farmec tocmai datorita acelor conversatii tinute pana la 3 noaptea jucand jocul favorit. At least for me.

    PS: Spuneti-mi fanboy, dar din ce vad aici si din spusele unora care au ambele console, jucatul pe 360 e mult mai relaxant si distractiv. E o diferenta de comunitate.
    Este logic ca este o diferenta de comunitate, si eu preferam de multe ori sa am un 360 peste ps3 doar pentru motivu pirateriei, aici majoritatea care sunt hardcore au o slujba,neveste,etc.
    Pe 360 stiu multi useri ce joaca online cu jocuri piratate,de v�rsta mea sau putin mai mari/mici.La 360 majoritatea isi cumpara exclusives sau jocuri care sunt multplayeri jucate 100% online de toata lumea (ex cod4) aici daca unui user ii place un anumit joc singleplayer si nu mai are bani pentru un joc multi este logic sa fie mai putin useri, mai putini useri hardcore din cauza timpului.Si eu am ratat niste titluri single care p referam sa le joc dar nu mor.
    Sa stii ca la noi chiar conteaza modarea consolei, oameni is permit jocuri dar prefera mai bine sa joace 10 jocuri mediocre decat un joc bun timp de 1 luna , aceasta este mentalitatea
    Jucatul pe 360 nu este mai relaxant sau diferit este o diferita comunitate ce are alta v�rsta dominanta.
    Dar avem si noi ,,bad ass mafackers '' dar nu la fel de multi

    PP.S imi pare rau dar nu pot sa fiu prezent seara la 22 o aparut un majorat

  20. #1340 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    nici eu nu sunt de acord cu ce a spus Mika adica stai putin daca am ps3 si joc online inseama ca nu ma distrez si relaxez? jocul online perfect pt mine la killzone a fost cu niste straini. de ce? ca stiau sa se organizeze si sa joace in echipa. si comunicat numai ce era important pt joc. sper ca in timp asa sa fim si noi, RSA.
    Mi-am ales eu gresit cuvintele, dar tu ai demonstrat fix ce vroiam eu sa exemplic: pai daca cel mai bun joc de KZ2 al tau a fost cu niste straini, poti numi asta o comunitate? Pai am avut multe meciuri bune cu straini, dar cand ne-am pus pe treaba si ne-am organizat un pic (noi, romanii) pai am rupt orice ne-a stat in cale. (ma rog, pana a venit Silviu94, dar asta-i alta poveste )

    Quote Originally Posted by Tavitzu View Post
    Este logic ca este o diferenta de comunitate, si eu preferam de multe ori sa am un 360 peste ps3 doar pentru motivu pirateriei, aici majoritatea care sunt hardcore au o slujba,neveste,etc.
    Pe 360 stiu multi useri ce joaca online cu jocuri piratate,de v�rsta mea sau putin mai mari/mici.La 360 majoritatea isi cumpara exclusives sau jocuri care sunt multplayeri jucate 100% online de toata lumea (ex cod4) aici daca unui user ii place un anumit joc singleplayer si nu mai are bani pentru un joc multi este logic sa fie mai putin useri, mai putini useri hardcore din cauza timpului.Si eu am ratat niste titluri single care p referam sa le joc dar nu mor.
    Sa stii ca la noi chiar conteaza modarea consolei, oameni is permit jocuri dar prefera mai bine sa joace 10 jocuri mediocre decat un joc bun timp de 1 luna , aceasta este mentalitatea
    Jucatul pe 360 nu este mai relaxant sau diferit este o diferita comunitate ce are alta v�rsta dominanta.
    Dar avem si noi ,,bad ass mafackers '' dar nu la fel de multi
    Nu prea am inteles ce am zis, dar iti spun doar ca pe X360 ma joc de obicei cu oameni mult mai in varsta decat mine si noi doi avem varste apropiate. Eu, padawan si Aby ce suntem mai de varsta asta, in rest toti sunt cu cativa ani buni peste.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 112 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts