Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 238 of 452 FirstFirst ... 138 188 228 236 237 238 239 240 248 288 338 ... LastLast
Results 4,741 to 4,760 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #4741 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Ma prapadesc de ras ..... daca eu faceam asa greseli la serviciu eram demult somer. Dupa ce ca in Romania preturile sunt f exagerate, sa dai 215 lei pe un joc si sa nu-l ai in ziua lansarii mi se pare "nesimtire".
    Cum zicea si SirAndrew ati avut jocul de saptamana trecuta, ce era asa greu sa faceti coletele de atunci, sa le dati celor de la Fancurier cu limba de moarte sa-l livreze in ziua lansarii.
    Ca sa nu m spun de cate asigurari ati dat ca jocul va ajunge in ziua lansarii, iar faza cu neraspunsul la telefon, totala lipsa de neprofesionalism.
    Imi pare rau de copiii astia de 12-18 ani carora le risipiti visele (chiar daca peste ani o sa le para rau ca in loc sa fie pe afara rupeau fashu pe PS3) si care nu merita un asa tratament.

    Si v-am zis de atatea ori sa deschideti magazin in Bucuresti, de unde sa poata ridica lumea jocul, dar deh trebuie sa-si faca si aia de la FanCurier comisioane + firma de logistica, impachetari + mai multe persoane care raspund si dau telefoane la clienti (ffs voi parca v-ati scarpina ca oltenii, cu mana stanga peste cap la urechea dreapta).

    Si cei care le luati apararea nu o m faceti, legea comertului spune "Clientul nostru, stapanul nostru", nu "Clientul nostru, prostul nostru".

  2. #4742 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Si v-am zis de atatea ori sa deschideti magazin in Bucuresti, de unde sa poata ridica lumea jocul...

    nici nu trebuia cine stie ce magazin, ci doar sa iti ofere posibilitatea sa te duci singurel la usa depozitului cu comanda in manutza si sa-ti ridici jocul...

    multi ar fi ales varianta asta si economiseau si banii dati la fan curier, bani care se puteau regasi in reduceri si promotii...

  3. #4743 SP
    Banned I_Fabian_I's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Ma prapadesc de ras ..... daca eu faceam asa greseli la serviciu eram demult somer. Dupa ce ca in Romania preturile sunt f exagerate, sa dai 215 lei pe un joc si sa nu-l ai in ziua lansarii mi se pare "nesimtire".
    Cum zicea si SirAndrew ati avut jocul de saptamana trecuta, ce era asa greu sa faceti coletele de atunci, sa le dati celor de la Fancurier cu limba de moarte sa-l livreze in ziua lansarii.
    Ca sa nu m spun de cate asigurari ati dat ca jocul va ajunge in ziua lansarii, iar faza cu neraspunsul la telefon, totala lipsa de neprofesionalism.
    Imi pare rau de copiii astia de 12-18 ani carora le risipiti visele (chiar daca peste ani o sa le para rau ca in loc sa fie pe afara rupeau fashu pe PS3) si care nu merita un asa tratament.

    Si v-am zis de atatea ori sa deschideti magazin in Bucuresti, de unde sa poata ridica lumea jocul, dar deh trebuie sa-si faca si aia de la FanCurier comisioane + firma de logistica, impachetari + mai multe persoane care raspund si dau telefoane la clienti (ffs voi parca v-ati scarpina ca oltenii, cu mana stanga peste cap la urechea dreapta).

    Si cei care le luati apararea nu o m faceti, legea comertului spune "Clientul nostru, stapanul nostru", nu "Clientul nostru, prostul nostru".

  4. #4744 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Razvan, dar cei care au 3 jocuri de exemplu in colet, si vor sa cumpere unul astazi, cum face cu celalalt care e inclus in coletul de maine ?

  5. #4745 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Ma prapadesc de ras ..... daca eu faceam asa greseli la serviciu eram demult somer. Dupa ce ca in Romania preturile sunt f exagerate, sa dai 215 lei pe un joc si sa nu-l ai in ziua lansarii mi se pare "nesimtire".
    Cum zicea si SirAndrew ati avut jocul de saptamana trecuta, ce era asa greu sa faceti coletele de atunci, sa le dati celor de la Fancurier cu limba de moarte sa-l livreze in ziua lansarii.
    Ca sa nu m spun de cate asigurari ati dat ca jocul va ajunge in ziua lansarii, iar faza cu neraspunsul la telefon, totala lipsa de neprofesionalism.
    Imi pare rau de copiii astia de 12-18 ani carora le risipiti visele (chiar daca peste ani o sa le para rau ca in loc sa fie pe afara rupeau fashu pe PS3) si care nu merita un asa tratament.

    Si v-am zis de atatea ori sa deschideti magazin in Bucuresti, de unde sa poata ridica lumea jocul, dar deh trebuie sa-si faca si aia de la FanCurier comisioane + firma de logistica, impachetari + mai multe persoane care raspund si dau telefoane la clienti (ffs voi parca v-ati scarpina ca oltenii, cu mana stanga peste cap la urechea dreapta).

    Si cei care le luati apararea nu o m faceti, legea comertului spune "Clientul nostru, stapanul nostru", nu "Clientul nostru, prostul nostru".
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    nici nu trebuia cine stie ce magazin, ci doar sa iti ofere posibilitatea sa te duci singurel la usa depozitului cu comanda in manutza si sa-ti ridici jocul...

    multi ar fi ales varianta asta si economiseau si banii dati la fan curier, bani care se puteau regasi in reduceri si promotii...

    Dar voi de provincie ati auzit ? Sau doar Bucurestiul exista ?

  6. #4746 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Ma prapadesc de ras ..... daca eu faceam asa greseli la serviciu eram demult somer. Dupa ce ca in Romania preturile sunt f exagerate, sa dai 215 lei pe un joc si sa nu-l ai in ziua lansarii mi se pare "nesimtire".
    Cum zicea si SirAndrew ati avut jocul de saptamana trecuta, ce era asa greu sa faceti coletele de atunci, sa le dati celor de la Fancurier cu limba de moarte sa-l livreze in ziua lansarii.
    Si v-am zis de atatea ori sa deschideti magazin in Bucuresti".
    Salut,

    ai dreptate. Cateva precizari:

    1. Nu avem voie sa trimitem jocul mai repede. Sunt instructiunile de la producator. Nu este rea-vointa, asa trebuie sa procedam, sa trimitem pe 8.11.2010. Din pacate, nu s-a putut trimite pe 8.11 din cauza depozitului, este o greseala pe care trebuie sa o reparam.
    2. Nu este asa simplu sa faci un magazin. Sunt mai multe lucruri de luat in considerare. Nu este in niciun caz o problema de Fan Courier (oricum majoritatea clientilor au transport gratuit, deci este doar un cost pentru noi).
    3. Referitor la preturi - Activision recomanda 69,9 EUR pentru PS3/Xbox 360 si 59,9 EUR pentru PC. Pentru ca recomanda preturile astea, noua ne dau preturi de achizitie astfel incat sa ajungem la aceste preturi recomandate. Din pacate, nimeni nu doreste sa inteleaga acest lucru pentru ca sunt tari in care nu se respecta preturile acestea prin diverse metode (fie sunt pietele mult mai mari, fie au reduceri, fie au marketing, fie...). Totusi - cand avem super oferte de pret (pe care incercam pe cat posibil sa le oferim - AC Brotherhood 179,9 lei! COD 7 cu reducerea de membru este aproape 200 lei!) atunci ar trebui totusi luat in considerare ca se fac eforturi foarte mari, negocieri la sange (cat permite negocierea cand nu iei o cantitate pentru Anglia sau Germania, ci pentru Romania).

  7. #4747 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Nici in Bucuresti nu mai vine curierul azi?

  8. #4748 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    rulzmaker - din pacate, nu se poate desigila coletul si lua doar o parte dintre jocuri, se poate accepta sau refuza tot coletul.

    ---------- Post added 09-11-2010 at 01:01 PM ----------

    Quote Originally Posted by Downshifting View Post
    Nici in Bucuresti nu mai vine curierul azi?
    Fan Courier a spus ca va incerca o livrare de urgenta in Bucuresti, dar nu cred ca va reusi sa ajunga astazi, imi pare rau.

  9. #4749 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    deci eu va trebui sa astept pana maine daca vreau sa ma bucur de BO.
    eu cum voi fi recompensat in cazul asta, pentru ca nu am nici o sansa sa il joc astazi, asa cum mi s-a promis.

  10. #4750 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    ok, problema de logistica.. supararea a fost ca nu s-au trimis coletele in timp util.
    acum nu ne puteti cere sa intelegem ca au fost multe si de aceea s-a intarziat. pai daca aveati 10.000 de comenzi ce se intampla? asteptati sa le procesati pe toate ca sa le trimiteti peste o luna?
    trebuiau procesate cat puteati pana la ora X, se trimiteau acele comenzi in ordinea in care s-au efectuat, iar restul le puteati procesa si a doua zi.
    aici este problema, nu ca v-ati straduit sa faceti rost cat mai ieftin sau altceva.

  11. #4751 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    deci eu va trebui sa astept pana maine daca vreau sa ma bucur de BO.
    eu cum voi fi recompensat in cazul asta, pentru ca nu am nici o sansa sa il joc astazi, asa cum mi s-a promis.
    Salut,

    da, in acest caz trebuie sa oferim o reducerea la urmatoarea comanda. Se discuta acest lucru chiar acum.

    ---------- Post added 09-11-2010 at 01:05 PM ----------

    SirAndrew - sunt complet de acord cu tine. Trebuiau trimise toate cate erau gata si cele 5% care nu erau gata sa fie trimise a doua zi. Aceasta este si motivul pentru care vom cere daune la firma care asigura impachetarea/trimiterea.

  12. #4752 SP
    Banned I_Fabian_I's Avatar
    as vrea sa stiu in ce consta acces gratuit la flight suit varianta ps3. Daca e un cod as vrea sa stiu cum il primesc

  13. #4753 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    sacalul273 - se va trimite un cod de accesare a acestui bonus prin email, in cursul acestei saptamani.

  14. #4754 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Abia am putut sa dorm aseara stiind ca azi am sa joc Black Ops - se pare ca nu! Asta e nasol dar vreau sa stiu altceva: eu am facut precomanda cand era 150ron, o sa imi vina maine cu 150ron sau cu 220 cat e acuma?

  15. #4755 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    s-a spus de zeci de mii de ori ca se pastreaza pretul din precomanda...

  16. #4756 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by Solozaur View Post
    Abia am putut sa dorm aseara stiind ca azi am sa joc Black Ops - se pare ca nu! Asta e nasol dar vreau sa stiu altceva: eu am facut precomanda cand era 150ron, o sa imi vina maine cu 150ron sau cu 220 cat e acuma?
    La pretul pe care il ai in precomanda.

  17. #4757 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    s-a spus de zeci de mii de ori ca se pastreaza pretul din precomanda...
    Tot de zeci de mii de ori s-a zis si ca o sa ajunga pe 9

  18. #4758 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    C�t o să continuați așa? Și eu aveam precomandă și mă deranjează că cei de la Gameshop nu au reușit să-și țină promisiunea, dar asta este p�nă la urmă, s-a �nt�mplat, trec peste, p�nă la urmă e doar un joc, nu un rinichi de care aveam nevoie pentru transplant!

    Și nu �ncerc să apăr pe nimeni, dar vouă nu vi s-a �nt�mplat niciodată să greșiți?

    PS: p�nă una alta, haideți la lansare dacă tot v-ați �nvoit de la școală/job/etc

  19. #4759 SP
    Member crazyquark's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    In atentia clientilor care au comandat Call of Duty si nu il pot primi astazi:

    Sunt 2 variante:
    1. Daca mai doriti sa primiti pachetul maine - va rog sa il acceptati prin Fan Courier. Vom lua in considerare masuri compensatorii pentru dumneavoastra (probabil o reducere la viitoarele comenzi - va fi decis in scurt timp)/

    2. Daca aveti in apropiere un magazin de retail dintre partenerii nostri (Altex, Domo, Media Galaxy, Carrefour, Auchan, Diverta, Real) il puteti achizitiona de acolo. Va rugam sa ne trimiteti prin email bonul scanat (fotografiat) si va vom oferi diferenta de pret intre ce ati achizitionat din magazin si pretul din precomanda dumneavoastra. Aceasta diferenta se va oferi sub forma de reducere la urmatoarea comanda.

    Astfel, puteti avea jocul azi si la pretul din precomanda. Nu este cea mai buna solutie pentru ca intr-adevar este nevoie sa va deplasati la un magazin, dar este tot ce putem face astazi din pacate.
    Eu optez pentru varianta 1, il astept, mai ales ca aveam comanda la Prestige edition, de ce sa il car eu din magazin cand il pot primi.
    Important e sa il primesc .
    Nu va mai agitati atat, o sa il jucam maine, asta e. Inteleg dorinta de a il juca in ziua lansari, era frumos, dar acum s-a comis o greseala, asta e. Eu zic sa apreciem efortul si promptitudinea gameshop totusi. Ce magazin din romania va mai raspunde cum face Razvan la toate nelamuririle si isi cer scuze cand gresesc?
    Asa ca sa ne calmam, vine jocul .
    Nu ma injurati .

  20. #4760 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    eu cum voi fi recompensat in cazul asta, pentru ca nu am nici o sansa sa il joc astazi, asa cum mi s-a promis.
    RvsS te va scoate la McDonalds si-ti alegi ce vrei din meniul lor.
    Uitati cum facem, ca vad ca unii chiar iau totul prea in serios si nu le mai trece supararea: ii dau eu lui rulzmaker reducerea mea de la urmatorul joc cumparat de pe www.gameshop.ro Se mai sacrifica cineva pentru cate un coleg de aici caruia i-a fost ruinata ziua asta?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts