Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 296 of 452 FirstFirst ... 196 246 286 294 295 296 297 298 306 346 396 ... LastLast
Results 5,901 to 5,920 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #5901 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Putini mai toleranti ca sunt lucruri mai grave in lumea asta. Oamenii aia au muncit acolo sa nu credeti ca au privit pe geam. La urmatoarea super oferta probabil ca problemele prezentate de voi or sa dispara. Si eu am comandat 3 produse si am primit 0. Asta e. O sa caut o alta oferta si gata. Sau il amenint pe Razvan cu bataia

  2. #5902 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by felixxx View Post
    ca ati comandat vineri la ora 7 sau luni la ora 25 nu cred ca are mare importanta. daca ai comandat vineri la 7 un produs care avea o unitate in stoc iar altcineva a comandat la ora 6.59 acelasi produs, ghinion.

    Era bine, daca erai atent la ce ai citit.
    Eu am comandat statueta Vineri, iar un alt coleg de pe forum a comandat-o duminica.
    Cel care a comandat-o duminica a primit-o, iar eu.. care am comandat-o vineri nu am primit-o.
    Nu acuz pe nimeni de nimic, asta este.. Fiecare are politica lui, si ei hotarasc ce vor face de acum in colo si in ce ordine confirma comenzile.

  3. #5903 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Desi nu e vina lui, are datoria sa reprezinte imaginea Gameshop.
    de cand asta?
    din cate stiu Razvan nu e in nici o calitate "oficiala" pe aici.

    alungati un om doar pentru ca a vrut sa va ajute.
    ASTA PENTRU CA SUNTETI PROSTI.

  4. #5904 SP
    Member Wagram's Avatar
    Eu am comandat Killzone 2 si Uncharted 2, ieri am fost sunat pentru confirmare, dar azi a ajuns la mine doar Killzone 2. E putin ciudat, pentru ca m-as fi asteptat sa ajunga amandoua odata, dar asta e, sper sa vina maine.

    Bietul Razvan, imi amintesc cat a mai patimit si cu Burning Crusade, la lansare.

  5. #5905 SP
    Member viezure's Avatar
    Uhm, eu nu vad unde a sarit majoritatea pe Razvan? Majoritatea a sarit la beregata gameshop si nerespectarea ordinii, aia era buba, nu ca nu mai era produsul in stoc si nu l-a primit.

  6. #5906 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Un om iti ofera o bucata de paine pe care anterior a scapat-o pe jos. Este de apreciat gestul, nu???

    Eu muncesc din greu pt banii pe care ii castig si, sincer, am oroare de incompetenti. Mi-a mai taiat si domnu Boc din salariu si nu permit sa fiu bataia de joc a cuiva, pe banii mei.
    Eu sunt de parere ca daca nu esti in stare sa faci ceva, nu faci.

    Sunt multe de spus aici, lucruri pe care unii dintre voi nu le sesizeaza sau sunt prea mici ca sa le sesizeze (aici ma refer in special la generatia 90).

    Din scurta mea experienta cu gameshopul, am sa va expun urmatoarele.
    Fetele care suna nu sunt angajatele gameshop, ci ale Best Distribution, ele stau la niste birouri in alta locatie decat cea a depozitului. Deci fata care iti preia tie comanda nu vede produsele, coletul, care pleaca spre client, ea e ca un robot, verifica un stoc, preia comanda si atat (probabil n-a tinut in viata ei un joc sigiliat in mana). Comanda se prelucreaza de catre firma de distributie intr-un depozit de la marginea Bucurestiul (Autostrada Bucuresti - Pitesti parca mi s-a spus, iar baietii de acolo taie si spanzura). Am fost suparat ca 3 din 4 jocuri mi-au venit retiplate si am vorbit la tel cu una din angajate care mi-a explicat ca jocurile care vine retur de la magazine, de ex: Altex, Media Galaxy si care nu sunt in tipla originala sunt distruse (asta sa o creada bunica). Apoi Razvan mi-a explicat ca nu e chiar asa si ca jocurile retur sunt reconditionate pt vanzare, adica daca tipla originala are lipite preturi de la magazine sau este deteriorata este inlocuita. In curand, din cauza pirateriei, jocurile o sa contina un Online Pass, sa vedem atunci cui o sa-i mai convina jocuri care au fost desfacute.

    Astazi mi s-a oferit o alta mostra de incompetenta, cand sunt sunat pt comanda din cauza faptului ca 2 produse nu mai erau pe stoc, am vrut sa stiu care este pretul total al noii comenzi, sa am banii pregatiti pt curier. Cand colo, domnisoara mi-a zis ca sa ma uit pe site si ca o sa platesc cu 50% din total. Bineinteles ca nu eram in fata PC-ului si i-am zis ca vreau sa stiu cat trebuie sa platesc pt ca asa este normal. Cu greu s-a induplecat si am asteptat in tel sa-mi faca totalul.

    Razvane, tu mi-ai parut baiat simpatic, dar te-a facut Dante de cacao, iar acum dai dovada si de putina ipocrizie. Recunoaste ca aveti un site de toata jena si lasa-ne cu vrajeli ieftine in legatura cu update-ul stocurilor (azi dimineata, azi dupa 14.00 etc.) Ati scos Call of Duty Prestige Edition, figurina Altair si Street Figher 4 CE din stocul de PS3 si asta se cheama update????
    Legendary de PS3 se afla inca in stoc, Uncharted 2 platinum la fel, dar cand te suna pt ele: surprize.....suprize.

    Un alt lucru pe care multi nu l-ati observat este ca la inceput s-a scris ca oferta va fi de pe 19 pana pe 25 inclusiv. Asta a fost un rateu, iar ulterior s-a modificat in 24, pt ca pe 25, teoretic ar fi trebuit sa intre pe stoc Killzone 3, iar oricine l-ar fi comandat in acea zi l-ar fi luat redus.
    Dovada aici:
    Quote Originally Posted by RvsS View Post

    MARE ATENTIE (scuze de caps, dar este ceva foarte important):

    Timp de o saptamana, incepand de maine pana pe 25 inclusiv, orice comanda pentru produse din stoc (exceptie hardware si precomenzi) va avea 50% reducere.

    Da, totul la jumatate de pret, tot ce este in stoc. Doar 1 saptamana, de sambata pana vineri (19-25.02 inclusiv). Nu se aplica discount-uri suplimentare in aceasta perioada, deci de la pretul standard 50% reducere.
    Acest post este pt cei care au minte sa gandeasca si sa puna cap la cap anumite lucruri. Restul care o tin cu "batmen, betmen" nu am cum sa-i conving si nici nu vreau.
    Normal ca acum ne infiereaza mai abitir cei care pirateaza la greu si se amuza de cum pot unii sa se agite pt niste amarate de jocuri, pe care le cumpara (LOL).

    Razvane, vad ca tot eviti sa raspunzi la intrebarea: "De ce nu s-au luat comenzile in ordinea in care s-au facut?" Eviti sa recunosti ca s-a gresit si asta nu-mi place ....

  7. #5907 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Am fost suparat ca 3 din 4 jocuri mi-au venit retiplate si am vorbit la tel cu una din angajate care mi-a explicat ca jocurile care vine retur de la magazine, de ex: Altex, Media Galaxy si care nu sunt in tipla originala sunt distruse (asta sa o creada bunica). Apoi Razvan mi-a explicat ca nu e chiar asa si ca jocurile retur sunt reconditionate pt vanzare, adica daca tipla originala are lipite preturi de la magazine sau este deteriorata este inlocuita.

    foarte frumos.
    nu stiam ca asta e o practica.


    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Razvane, vad ca tot eviti sa raspunzi la intrebarea: "De ce nu s-au luat comenzile in ordinea in care s-au facut?" Eviti sa recunosti ca s-a gresit si asta nu-mi place ....
    chiar credeti ca a planuit cineva asta?
    le-au lasat pe fetele alea sa-si imparta comenzile cum le-a fost mai usor... si asta a iesit.
    vina e ca nu s-a ocupat nimeni de chestia asta inainte ci a fost un lucru lasat la voia intamplarii, nu ca a complotat cineva sa-si dea jocurile la cunostiinte.

  8. #5908 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by Wagram View Post
    Eu am comandat Killzone 2 si Uncharted 2, ieri am fost sunat pentru confirmare, dar azi a ajuns la mine doar Killzone 2. E putin ciudat, pentru ca m-as fi asteptat sa ajunga amandoua odata, dar asta e, sper sa vina maine.

    Bietul Razvan, imi amintesc cat a mai patimit si cu Burning Crusade, la lansare.
    Daca au fost in comenzi diferite, iti vin colete separate.
    Daca au fost ambele in aceeasi comanda, spune `bye-bye` la Uncharted 2.

  9. #5909 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    chiar credeti ca a planuit cineva asta?
    le-au lasat pe fetele alea sa-si imparta comenzile cum le-a fost mai usor... si asta a iesit.
    vina e ca nu s-a ocupat nimeni de chestia asta inainte ci a fost un lucru lasat la voia intamplarii, nu ca a complotat cineva sa-si dea jocurile la cunostiinte.
    Gandesti prea SF, nu a zis nimeni ca s-au distribuit jocuri la rude sau pe sub mana. Daca eu la job lucram la voia intamplarii, de multa vreme eram somer. E vorba de incompetenta.....

    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    foarte frumos.
    nu stiam ca asta e o practica.
    Sincer eu prefer sa cumpar jocuri cu sigiliul PS3, nu ma intereseaza daca au lipite preturi, alea se dezlipesc, daca ai rabdare.
    Nu vreau jocuri care au fost jucate de angajatii Altex, Media Galaxy etc. si care au fost trimise retur.

    Si cum o imagine valoreaza o mie de cuvinte iti ofer o mostra de retiplare marca gameshop.
    Attached Images Attached Images dsc00944-3648-x-2736-.jpg dsc00945-2736-x-3648-.jpg

  10. #5910 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am o intrebare: Am facut o comanda sambata, m-au sunat ieri pentru confirmare, am confirmat. Acum 10 minute m-a sunat curierul sa ii deschid. Omul e la adresa corecta dar din alt oras. M-am uitat pe mailul primit de mine pentru comanda facuta si e trecuta adresa mea corecta. Curierul are pachetul meu la 400 km de Bucuresti. Pachetul o sa ajunga in cele din urma la mine sau merge inapoi la gameshop si intra din nou pe stoc? O sa trebuiasca sa fac din nou comanda?

  11. #5911 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Am o intrebare: Am facut o comanda sambata, m-au sunat ieri pentru confirmare, am confirmat. Acum 10 minute m-a sunat curierul sa ii deschid. Omul e la adresa corecta dar din alt oras. M-am uitat pe mailul primit de mine pentru comanda facuta si e trecuta adresa mea corecta. Curierul are pachetul meu la 400 km de Bucuresti. Pachetul o sa ajunga in cele din urma la mine sau merge inapoi la gameshop si intra din nou pe stoc? O sa trebuiasca sa fac din nou comanda?
    daca ai figurina assassins creed sau gt5 spune mi si mie unde e curierul sa ma duc sa vb un pic cu el la o bere
    da i pm lui razvan
    LE la naiba , a mai scapat un curier cu marfa mea

  12. #5912 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    roaga-l pe Razvan sa te ajute.

  13. #5913 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by anotherchild View Post
    Daca au fost in comenzi diferite, iti vin colete separate.
    Daca au fost ambele in aceeasi comanda, spune `bye-bye` la Uncharted 2.
    Hm, au fost in aceeasi comanda. Adica m-au sunat, au spus ca le au pe amandoua si mi le trimit, dar pe drum se pierde unul ? Interesant. Inca trag nadejde ca vine in zilele urmatoare. Daca nu, il iau de pe zavvi, tot pe acolo ajung, ca pret.

  14. #5914 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am sunat la fan curier si mi-au zis ca o sa il trimita la adresa corecta fara a-l mai trimite la gameshop. Nu am GT5 si nici figurina din Assassin's Creed. Figurina trebuia sa o iau dar am luat GTA Trilogy

  15. #5915 SP
    Member iUser's Avatar
    Acum 10 minute am vorbit si eu cu dna./dra. de la gameshop:
    -GT5, 0
    -Prototype, 0
    Pana la urma am comandat TDU 2 si Final Fantasy XIII .

  16. #5916 SP
    Admin MonkY's Avatar
    V-am rugat frumos sa incetati in a va lua de RvsS si de a va refula pe forum. N-a fost suficient. V-am rugat sa intelegeti ca promotia este asa cum este si nu RvsS este vinovatul, el doar oferind un ajutor pentru noi consolistii, din proprie initiativa. Nici de data asta n-a fost suficient. Eh, atunci haideti sa inchidem threadul... si sunteti liberi sa mergeti sa faceti reclama la OPC si unde doriti. Cine stie, poate veti reclama si ConsoleGames.ro pentru ca nu ati prins figurina care a "zacut" pe rafturi 3 luni de zile fara sa se atinga nimeni de ea (dar care brusc pentru vreo 30 RON mai putin a devenit "isterie nationala").

    Inca odata, imi pare rau ca am ajutat la promovarea acestui discount. Daca stiam ii spuneam lui RvsS sa nu o facem publica, ne luam noi si apropiatii ce vroiam, si toata lumea era "fericita". Dar, asa este romanul. Daca-i dai un deget, iti vrea toata mana si iti mai da si un sut in fund.

    Mie mi-au venit 5 produse din 16 (comanda facuta vineri seara imediat dupa anuntarea promotiei). Am acceptat situatia si am mers mai departe, nu m-am apucat sa arunc cu noroi in nimeni. Repet, nici eu nici RvsS nu avem vreun beneficiu... Doar am incercat sa dam o mana de ajutor. Acestea fiind spuse, va doresc bafta la cumparaturi si sper sa mai gasiti pe cineva ca RvsS care sa fie atat de amabil si saritor.

    Respecta si vei fi respectat!

  17. #5917 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ok - deci eu sunt mult mai rau decat Monky care n-a luat masuri pentru atacurile la persoana care au aparut pe acest thread

    Mentionez ca unii useri vor fi banati definitiv pentru impertinenta.

  18. #5918 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Datorita numeroaselor cereri, s-a luat decizia de a se redeschide threadul. Bafta RvsS! You'll gonna need it!

  19. #5919 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Pt ca a fost deschis thread-ul, intreb si eu ceva. Mai exista vreo sansa sa gasesc TDU2 si RDR Undead Nightmare pt PS3 pe stoc?

  20. #5920 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Eu am rezolvat pana la urma...oarecum...no GT5..no Black Ops..dar am gasit Test Drive Unlimited 2..insa tot cu ajutorul lui Razvan..dupa cate probleme ne-a rezolvat/ne rezolva..ar trebui sa primeasca cate 10% din salariul fiecarui operator..sau in fine..din al celui care a facut ordinea asta random

    Deci multumesc Razvan !

    Si multumesc pentru nimic Gameshop !

    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    De asemeni nu va mai plangeti ca Razvan a facut si a dres pentru ca nu e vina lui - se va considera atac la persoana si veti fi penalizati conform regulamentului.
    vorbeam cat se poate de serios ..nu era ironie...daca la postul meu te-ai referit

    Quote Originally Posted by viezure View Post
    Nimeni n-a sarit pe razvan. Si mi se pare ciudat, cum apar plangeri mai multe se inchide threadul, e cel putin ciudata nesuportarea criticii. Si din punctul meu de vedere am epuizat subiectul
    inevitabil in capul lui Razvan se sparg oalele..ca e mai la indemana useriilor...dar nu are ce face decat sa le comunice celor de la comenzi..si speram ca nu se va mai intampla..nu poate "sa taie si sa spanzure"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts