Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 168 of 381 FirstFirst ... 68 118 158 166 167 168 169 170 178 218 268 ... LastLast
Results 3,341 to 3,360 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #3341 SP
    Member PumaS's Avatar
    Prima comanda pe zavvi .

    O sa revin cu pareri . Am dat comanda in aceasta seara sa vedem cand ajunge la mine .

    Intrebare : " Ajunge la posta romana coletul ? Iar de acolo urmand sa il ridic eu ? "
    Attached Images Attached Images zavvi.jpg

  2. #3342 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by PumaS View Post
    Prima comanda pe zavvi .

    O sa revin cu pareri . Am dat comanda in aceasta seara sa vedem cand ajunge la mine .

    Intrebare : " Ajunge la posta romana coletul ? Iar de acolo urmand sa il ridic eu ? "
    Da, o sa ajunga la oficiul postal de care apartii.

  3. #3343 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by PumaS View Post
    Prima comanda pe zavvi .

    O sa revin cu pareri . Am dat comanda in aceasta seara sa vedem cand ajunge la mine .

    Intrebare : " Ajunge la posta romana coletul ? Iar de acolo urmand sa il ridic eu ? "

    Mie imi vine direct acasa.

  4. #3344 SP
    Junior Member Ltcol's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Mie imi vine direct acasa.
    Ele vin ca si "scrisori simple" --- asta inseamna ca ar trebui puse la cutia de scrisori. ...... dar datorita volumului, a faptului ca in Romania se fura din cutiile postale ramane la aprecierea postasului ce face. Cel mai sigur dupa mine este sa te cheme la posta. ATENTIE daca dispare din cutia postala sau nu il aduce postasul tu nu ai cum sa tipi la ei ca nu ti-a ajuns deoarece nu trebuie sa semnezi de primire.

  5. #3345 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Concluzie: Inainte de a comanda de pe zavvi trebuie sa te imprietenesti cu postasul.

  6. #3346 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    De pe ShopTo le trimit tot ca scrisori ? Intreb pentru ca stiu ca acolo e putin mai scump transportul.

  7. #3347 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Ciudat, mie toate jocurile care mi-au ajuns pana acum de la amazon / zavvi / etc mi-au venit ca "recomandate voluminoase" iar postasul mi-a adus de fiecare data aviz si a trebuit sa il ridic de la oficiul postal din colt.

  8. #3348 SP
    Member PumaS's Avatar
    Care credeti ca este.timpul de expeditie?

  9. #3349 SP
    Junior Member Ltcol's Avatar
    Nu este recomandata iti spun sigur. Cand mai primesti un joc intreaba la ghiseul de unde ridici. Despre Amazon, Ebay etc .... mu stiu .... eu de pe ebay mi-am luat kinect-ul si numai syiu cum a venit.

    spor.
    Ltcol

    P.S. Vecinul din perete cu mine e postas.

  10. #3350 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Da, o sa ajunga la oficiul postal de care apartii.
    Nu, o sa-i ajunga in cutia postala. Sau pe ea...

  11. #3351 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Nu, o sa-i ajunga in cutia postala. Sau pe ea...
    Aici cred ca depinde de fiecare oficiu postal / postas. Cel putin la mine nu a venit niciodata cu un pachet, oricat de mic ar fi fost.
    De fiecare data primesc aviz urmand sa ma duc la oficiu sa il ridic.

  12. #3352 SP
    Junior Member ShadE's Avatar
    OEE sunt foarte mulți poștași care procedează la fel. Mie mi s-a spus foarte clar de la poștă că nu pleacă niciodată cu pachetele după el din comoditate. Ce vrei mai clar d-at�t ?
    �nsă, transportul ieftin de pe Zavvi/ShopTo intră la regimul de scrisoare voluminoasă. Aceasta nu necesită semnătură de primire (deși �n anumite cazuri poți ajunge să semnezi la ghișeu �ntr-un soi de registru intern), dar datoria poștașului este de a lăsa pachetul �n cutia poștală. Dacă acesta nu �ncape sau dacă observă cutia poștală ca fiind deteriorată/deschisă trebuie să lase aviz (aici există confuzia cum că dacă primești aviz automat necesită semnătură de primire). Orice altă locație reprezintă un abuz.

  13. #3353 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by ShadE View Post
    OEE sunt foarte mulți poștași care procedează la fel. Mie mi s-a spus foarte clar de la poștă că nu pleacă niciodată cu pachetele după el din comoditate. Ce vrei mai clar d-at�t ?
    �nsă, transportul ieftin de pe Zavvi/ShopTo intră la regimul de scrisoare voluminoasă. Aceasta nu necesită semnătură de primire (deși �n anumite cazuri poți ajunge să semnezi la ghișeu �ntr-un soi de registru intern), dar datoria poștașului este de a lăsa pachetul �n cutia poștală. Dacă acesta nu �ncape sau dacă observă cutia poștală ca fiind deteriorată/deschisă trebuie să lase aviz (aici există confuzia cum că dacă primești aviz automat necesită semnătură de primire). Orice altă locație reprezintă un abuz.

    Si daca ar si da cineva din "justitie" doi bani pe asta,ar fi si relevant.

  14. #3354 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by ShadE View Post
    Dacă acesta nu �ncape sau dacă observă cutia poștală ca fiind deteriorată/deschisă trebuie să lase aviz (aici există confuzia cum că dacă primești aviz automat necesită semnătură de primire). Orice altă locație reprezintă un abuz.
    Mai documenteaza-te un pic. Postasul trebuie sa lase aviz doar pt colete si scrisori recomandate. Abuzul nu e facut de postas, e facut de zavvi, nu e normal sa trimita ditamai pachetul ca si scrisoare. Si inca o chestie: posta NU are spatiu dedicat pentru stocarea scrisorilor, stocheaza doar scrisorile recomadate si nu are nicio obligatie sa stocheze scrisorile simple.

  15. #3355 SP
    Junior Member ShadE's Avatar
    Am impresia că vorbim paralel. �n primul r�nd avizul nu este imperativ pt. scrisorile simple. Pachetele trimise de Zavvi la 1 liră sunt scrisori voluminoase.
    Deasemenea eu nu mă refeream la faptul că pt. acestea trebuie să lase musai aviz. Procedura normală (standard, cum vrei să-i spui) e să lase pachetul �n cutia poștală. C�nd acest lucru nu este posibil pasul următor este lăsarea unui aviz. Dacă ordinea nu este respectată sau se procedează �n orice alt fel se cheamă că s-a produs un abuz.

  16. #3356 SP
    Junior Member Torinezu's Avatar
    the hut dispach date 11/01/12 azi 16/01/12 awaiting stock pick cam varza

  17. #3357 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Verifica "dispatch date" cand e. Poate cand ai dat comanda era mentionat "available within a month".

    Daca nu e cazul scrie-le!

    Quote Originally Posted by Torinezu View Post
    the hut dispach date 11/01/12 azi 16/01/12 awaiting stock pick cam varza

  18. #3358 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Mie postasul mi le aducea la usa, dar doar pe cele care erau la plic, mai bine-zis care contineau cate un joc, maxim trei.

    P.S. Era sa uit, la prima intalnire cu domn` postas i-am lasat 10 lei specificandu-i ca vor mai sosi "cateva" pachete pe viitor... si asa am ajuns de nedespartit

  19. #3359 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Salutare am si eu o problema am un card mastercard si primesc acest mesaj cand il introduc pe zavvi:

    Sorry, We were unable to authorise your payment. Please check your details and try again.
    If you continue to have problems you may wish to contact your payment card issuer.
    Alternatively, please try a different payment card.

    Ps cardul l-am mai folosit la cumparaturi pe steam si alte site-uri si a mers.
    Care ar putea fi problema?

  20. #3360 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    fa-ti un cont de paypal si sigur o sa iti mearga.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts