Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 145 of 186 FirstFirst ... 45 95 135 143 144 145 146 147 155 ... LastLast
Results 2,881 to 2,900 of 3702

Thread: Destiny

  1. #2881 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Pe PS Store RO Destiny Expansion Pass costa 157 lei. Ceva nu e bine la pretul de pe UK...
    Attached Images Attached Images destiny-exp-pass.jpg destiny-search.jpg

  2. #2882 SP
    Member bdevil's Avatar
    Pot folosi DLC-urile pe contul de UK pe care am ajuns cu Hunterul la level 24? Daca da, am nevoie de ajutor putin.

  3. #2883 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Da, asa am si eu.
    Am luat jocul de la Altex, pe cont de UK, apoi am luat DLC-urile de pe PSN RO si merg.

  4. #2884 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Recomand acest video atat sustinatorilor cat si celor ce dezaproba „conceptul” Destiny :


    Si articolul la care se face referire in video-ul de mai sus :
    Gamasutra - Behavioral Game Design

    There are numerous other things that influence players, but the basic patterns of consequences and rewards form the framework which enable all the rest. By understanding the fundamental patterns that underlie how players respond to what we ask of them, we can design games to bring out the kind of player we want.

  5. #2885 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Am trecut si eu de nivelul 20, murind mult...
    Nu reusesc sa folosesc eficient Fusion Rifle-ul... Pana sa trag eu ma omoara altii.
    Attached Images Attached Images destiny-caracter-1.jpg destiny-caracter-2.jpg destiny-fusion-rifle.jpg

  6. #2886 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Trebuie sa le anticipezi miscarile inamicilor, sa stii exact cand o sa apara in fata ta, mai ales in Crucible. It's a mastering art.

  7. #2887 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Complicat, foaaarte complicat...

  8. #2888 SP
    Member nickstr's Avatar
    Având în vedere ca majoritatea joaca handgun + shotgun + blink, nu prea ai ce face cu fusion rifle

  9. #2889 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Aha. Deci singura mea "legendara" nu prea e de mine.

  10. #2890 SP
    Member bdevil's Avatar
    Fusion rifle-ul e bun la Vex-ii care stau grupati, in modul PvE (player vs enviroment, dar si strike-uri si co-opuri). Tragi intr-unul si apoi explodeaza majoritatea. Asta depinde si de modul de dificultate la care joci. La Heroic va trebui sa tragi mai mult in ei. Orisicum, problema la tine e level-ul (light-ul) si dificultatea (destul de ridicata cred eu) la care joci, nu arma. Eu de exemplu la light-ul meu 27, folosind arma ta, fac prapad in Hard 24, in timp ce tu d-abia daca vei reusi sa omori un Vex cu ea la Hard 24 (ca o comparatie de caractere, nu de valoare, ca-s praf eu). Deci, tine cont si dificultate, si joaca la nivelul tau ca sa poti creste si ca sa poti provoca daune adversarului pe masura armei.

    In Crucibile fusion rifle-ul e moarte curata, si asta pentru ca are perioada aia in care se incarca arma pana se descarca si ti-o iei lejer pana se declanseaza. Pe mine Crucibile ma enerveaza maxim (am doar un an de shootere pe console), mor in prostie, d-abia am reusit sa fac cateva bounty-uri in Crucible si sincer mi se pare cel mai discrepant/unbalanced mod in joc (sunt jucatori de light 17 care ti-o dau lejer cu doua gloante de shotgun). Totul tine de antrenamnt si strategie, indemanare, care se obtine jucand (si murind implicit).

    EDIT: Acuma m-am uitat mai bine la arma, si vad ca e un fusion riffle pe gloante. Am dat reply cu gandul la fusion riffle-ul cu descarcare de void si alte puteri colorate.

  11. #2891 SP
    Member nickstr's Avatar
    El vorbea de crucible și acolo ordinea este handguns (Thorn, The Last Word), pulse rifles ( Red Death, The Messenger, Bad Juju), la special weapons primează shotgunul după care vine sniperul, iar la heavy lansatoare cu grenades and horseshoes și machine guns ca jolder's hammer, corrective measure sau BTRD nu știu cat care tot pica în crucible. Dar el fiind lvl mic poate juca cu toate albastrelile oricum e avantajat (bine... nu împotriva unui Thorn) numai sa țintească bine ca este destul de rapid pvp-ul im Destiny.

  12. #2892 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  13. #2893 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    O arma FOARTE buna pentru Crucible e acel pulse rifle pe care il primesti la final de story.

    ---------- Post added 07-07-2015 at 21:01 ----------


  14. #2894 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  15. #2895 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Salut baieti. Am si eu o intrebare. Daca prietenul cu , care am share-uit contul, isi ia in toamna Legendary Edition pe disc, eu voi avea acces la DLC-uri chiar daca posibil ele sa fie pe disc?

  16. #2896 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Depinde, poate ai noroc si nu e TTK pe disc si vine cu un cod pt versiunea digitală, așa a fost și anul trecut cu cele două expansions. Interesează-te dacă TTK vine sub forma unui cod

  17. #2897 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Ok, dar daca ar veni pe CD, as putea sa le descarc sau raman legate de consola lui?

  18. #2898 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Ok, dar daca ar veni pe CD, as putea sa le descarc sau raman legate de consola lui?
    Daca sunt pe disc rămân legate de disc, daca vin ca cod separat atunci le puteri share-ui.

  19. #2899 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Numai panarame de arme a adus Xur in ultima vreme ...

  20. #2900 SP
    Member nickstr's Avatar
    Bine ca a adus iteme din dlc. Oricum cu majoritatea armelor nu faci mare lucru. Eu unul am ajuns sa ma limitez pe PVE la: fatebringer, visión of confluence, word of Crota, found verdict, icebreaker, black hammer, gjalahorn, hunger of Crota. Iar pe PVP: Thorn, the last word, red death, party crasher, Ash factory cu tripod și grenades and horseshoes. Restul armelor cred ca as putea sa le șterg dacă îmi vin piticii și asa nu mai am spațiu în Vault.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 145 of 186 FirstFirst ... 45 95 135 143 144 145 146 147 155 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22
  2. X-Men: Destiny By Nash in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 24-03-2011, 16:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts