Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 93 of 186 FirstFirst ... 43 83 91 92 93 94 95 103 143 ... LastLast
Results 1,841 to 1,860 of 3702

Thread: Destiny

  1. #1841 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Lol, acum am observat ca am Red Death in inventar(cazuta acum ceva timp dintr-un engram legendar)...nici nu-i dadeam atentie pana sa o vad acum la Xur Mi-am luat casca de titan...epic

    Btw, cum spanac fac Ascendant Shard? Ca ma chinui sa upgradez si eu niste armuri...

    Ascendant Shard pica in Raid sau cand dai dismantle la iteme legendare...sau crucible

  2. #1842 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Face cineva raid in seara asta?

  3. #1843 SP
    Teraflops Graft's Avatar


    Întreaga poveste aici: 5th Chest Found in the Vault of Glass : DestinyTheGame

    Foarte mulți afirmă că au bătut drumul până acolo și nu au găsit nimic.

  4. #1844 SP
    Member b615dub's Avatar
    Cand se da reset la Vanguard/Crucible Marks ?

    A reusit cineva sa faca trofeul Triple Kill ca am facut multe 5-10 kill strike si nimic

  5. #1845 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Marti se da reset la tot, mai e putin pana atunci

  6. #1846 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Cand se da reset la Vanguard/Crucible Marks ?

    A reusit cineva sa faca trofeul Triple Kill ca am facut multe 5-10 kill strike si nimic
    l-am facut eu dar faza e ca nu trebuie sa mori meciul ala.

  7. #1847 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, incep sa cred ca Destiny e mai mult un "just another FPS" decat un MMO sau RPG. Sau probabil ma uraste pe mine (desi cred ca si voi ati primit acele misiuni). Nu de alta, dar am primit un "quest" prin care trebuia sa fac 25 de strike-uri. Zic "bun, pe gustul meu, chiar daca sunt repetitive... macar nu ma baga la Crucible". Le fac... si pasul 2 este (tineti-va bine) sa fac "10.000 de kills in Crucible". Frack that! E al treilea "quest" caruia ii dau quit pt. simplul motiv ca are niste cerinte penibile.

    Sistemul de drops/rewards e la pamant. De exp. tot incerc sa primesc si eu niste strange coins... in 25 de strike-uri de nivel maxim nu am primit nici macar unul, dar in schimb imi pica aiurea in timp ce fac patrol printre mobs de level 8.

    Fara sistem de trade, echipe de maxim 3 (6 la raid), no chat/voice com cu echipa (decat daca sunt friends), rewards care nu sunt pentru clasa mea sau no rewards at all, repetitivitate la maxim (m-am plictisit la culme de aceleasi chestii)... pentru mine Destiny pierde din ce in ce mai mult din scor. Pacat, pentru ca mecanica de joc e al naibii de buna, grafica e super ok, sunetul e ok (desi cred ca e singurul joc din lume unde nu ai nici cea mai mica optiune de a modifica nivelul de sunet sau a opri muzica).

    In momentul de fata cred ca e un joc foarte OK pentru cei care vor un FPS si PvP in draci... in rest odata ce-ai terminat story-ul e o repetitivitate maxima, faci grinding in draci pentru a-ti upgrada o amarata de arma sau armura.

    Deja a ajuns la nota 6/10. Pacat.

  8. #1848 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Pregateste-ti frigiderul

  9. #1849 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Monky sigur nu-ți cerea 10.000 de puncte?
    Nu de alta dar am avut și eu unul cu strike-uri (25) după care la fel am avut să joc multi.

    PS: Și eu m-am plictisit sincer. Mai stau în el până la Driveclub.

  10. #1850 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Pregateste-ti frigiderul
    Eh, sunt obisnuit... dar macar sunt sincer. Poate aveam alte asteptari de la Destiny, cine stie?

    Oricum, nu sunt departe de Metacritic. Dupa cum se vede in varianta de PS4 are 77/100 din reviews (care sincer sunt cam irelevante fiind facute in ziua lansarii majoritatatea), iar la User score are nota 6.4/10. Deci suntem multi cu aceleasi frigidere.

  11. #1851 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Monky vezi ca "Obtain 10,000 points in the Crucible to obtain Sated Pulse Rifle. A Titan or Hunter kill or assist is worth 25 points, a Warlock Kill or assist is worth 75 Points" am un prieten care a reusit taskul in 10 meciuri de crucible

  12. #1852 SP
    Member Kupy's Avatar
    Asa este, cu points. Care se fac destul de repede în modul Control. Oricum arma nu merita efortul momentan. Sa nu îți para rău. Daca o vor modifica cum au zis, atunci o sa ii mai dai o șansă poate. Recompensa aia o sa mai cada de acum încolo

  13. #1853 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Monky vezi ca "Obtain 10,000 points in the Crucible to obtain Sated Pulse Rifle. A Titan or Hunter kill or assist is worth 25 points, a Warlock Kill or assist is worth 75 Points" am un prieten care a reusit taskul in 10 meciuri de crucible
    Si eu am prieteni care stau toata ziua in Crucible... but that's not me! Probabil pt. ei Destiny e un joc de nota 10. Pentru mine ramane de 6. Si inca nu i-am scazut puncte pentru deconectari...
    Quote Originally Posted by Kupy View Post
    Asa este, cu points. Care se fac destul de repede în modul Control. Oricum arma nu merita efortul momentan. Sa nu îți para rău. Daca o vor modifica cum au zis, atunci o sa ii mai dai o șansă poate. Recompensa aia o sa mai cada de acum încolo
    Imi pare rau ca la toate cele 3 questuri pt. exotice am dat quit dupa ce am facut prima parte sau primele 2 parti... dupa care m-a obligat la niste chestii criminale in PvP. Daca stiam de la inceput ca vor necesita sa fiu expert in Crucible, nici nu le luam. Cum probabil voi face de-acum incolo cu toate questurile de genul asta.

    Ideea este ca Destiny te omoara cu quest-uri de genul asta la care muncesti de-ti sar capacele... asta in timp ce stand degeaba (doing silly patrol missions de exp.), poti primi dintr-un drop aceeasi arma (sau mai buna). That's just... crazy!

    Exact asa cum am spus si mai sus... faptul ca unul a reusit sa-si ia de la Xur auto rifle-ul acela exotic nu demonstreaza ca joaca mai bine, ci doar ca are mai mult noroc si a facut grinding non-stop. De fapt, daca stau si ma gandesc, Destiny e un joc de noroc cu sanse mari pt. repetitivitate. Daca ai asa ceva (noroc), iti pica ce trebuie, daca nu... go kill thousands of ppl in PvP. And repeat!

    P.S. E parerea mea... nu trebuie sa fiti de acord cu ea.

  14. #1854 SP
    Member Kupy's Avatar
    Si mie îmi pare f rău că am băgat o grămadă de ore în joc și nu ii vad nici în viitor. Atâta potențial are și asa simplu ar fi sa îl facă mai plăcut, dar de ce nu vor, nu știu. Prefera sa se ducă naibii de tot decât sa renunțe la banii din dlc - urile viitoare care, bănuiesc, vor avea îmbunătățirile de care e nevoie ACUM.

  15. #1855 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Aia cu 10000 de puncte am facut-o in 90 de mnute, e penibil de usor. Nu se refera la killuri.

  16. #1856 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pt mine e un joc de 8.5 ma bucur ca am avut inspirația sa nu-l vând.

    @MonkY Carnea iti vine de pe alte topicuri Cel mai mare depozit en-gros e topicul "aifon"

  17. #1857 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Nu stiu ce tot insinuati, dar nu am vazut niciun fanboy pe acest topic sau care sa sara la gatul cuiva, in general lumea are aceasi parere, jocul are multe minusuri dar compenseaza cu gameplay iar daca ai echipa este foarte fun, mai ales in raid. Jocul nu este neaparat un mmo si nici fps, este un hibrid daca cineva va vrea un mmo sau un fps si-a ales jocul gresit. Sper ca in urmatoatele updateuri experienta sa se imbunatateasca, acum incerc sa ajung la l29 sa fac raidul pe hard saptamana viitoare.

  18. #1858 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^Cel mai bine spus

  19. #1859 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E bun de pastrare... poate pana in Decembrie cand iese primul addon se mai adauga features, se mai repara una alta, si atunci ii creste nota. Dar la naiba, ii trebuie content. Mult content pentru a scapa de repetitivitate! Altfel nu stiu ce justifica cei peste 500 de milioane de dolari bagati in development - nu e normal sa te plictisesti asa repede.

    Bungie a prezentat jocul ca fiind "an epic action adventure with rich cinematic storytelling where you unravel the mysteries of our universe and reclaim what we lost at the fall of our Golden Age". Problema e ca acel "epic action adventure" il termini in aproximativ o zi (hai doua)... dupa care devine "an epic repetitive grinding game with pvp support". Well, vom trai si vom vedea... cert e ca luna viitoare, la cate jocuri bune ies, vor ramane cu putini players... in general cei care sunt "hardcore" si le place sa repete same things over and over again.

  20. #1860 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Nu stiu ce tot insinuati, dar nu am vazut niciun fanboy pe acest topic sau care sa sara la gatul cuiva, in general lumea are aceasi parere, jocul are multe minusuri dar compenseaza cu gameplay iar daca ai echipa este foarte fun, mai ales in raid. Jocul nu este neaparat un mmo si nici fps, este un hibrid daca cineva va vrea un mmo sau un fps si-a ales jocul gresit. Sper ca in urmatoatele updateuri experienta sa se imbunatateasca, acum incerc sa ajung la l29 sa fac raidul pe hard saptamana viitoare.
    Pana acum mi-au placut cei de la Bungie foarte activi cu patchurile si observ ca isi dau interesul si tin cont de cererile jucatorilor, vom vedea cu timpul daca activitatea lor este la fel insa tin sa cred ca il vor imbunatati si am si un feeling ca vor baga mai multe itemuri exotice si sper ca macar la arme sa ne dea voie sa purtam mai multe de una.
    Abea astept DLC-urile, primul parca au spus ca il scot prin Decembrie daca nu ma insel.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 93 of 186 FirstFirst ... 43 83 91 92 93 94 95 103 143 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22
  2. X-Men: Destiny By Nash in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 24-03-2011, 16:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts